Kanada Vize Talep Dilekçesi İngilizce Mi Yazılması Gerekiyor?

Y.L. 17/08/22, 17:25
Merhabalar, Kanada’da yaşayan ailemi ziyaret etmek istiyorum. Aldığım bilgilere göre Kanada vizeleri Pandemi öncesinde olduğu gibi hızlı sonuçlanmıyormuş. Kanada vize talep dilekçesi İngilizce mi yazılması gerekiyor?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar,

Kanda vizeleri Covid salgını sonrasında uzun süre kapalı kaldı. Daha sonra randevular açıldı ama vizenin sonuçlanma süreçleri uzadı en erken 45 günde sonuçlanıyor. 2 ya da 3 ayda sonuçlananlar var. Kanada vize talep dilekçesi hangi dilde yazılacak sorusu bize çok fazla geliyor. Tabii bunun sebebi, Kanada’da yaşayan kişilerin hem Fransızca hem de İngilizce konuşmaları. Peki global dünyada en çok konuşulan dil İngilizce o zaman Kanada vize talep dilekçesi İngilizce mi yazılacak? İngilizce ya da Fransızca her iki dilde yazılabilir. Önemli olan yazacağınız dilekçenin Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmasıdır.

Peki, içeriğinde belirtmeniz gereken olmazsa olmaz bilgiler nelerdir? Kanada’ya seyahat amacı ve hangi tarihte giriş, hangi tarihte çıkış yapacağınız mutlaka belirtilmelidir. Kanada’ya giriş amacı turistik ya da aile, akraba, arkadaş ziyareti ise “seyahatim süresince tüm masraflarımı kendim karşılayacağım” yazılmalıdır. Seyahat sebebi ticari ise şahsi dilekçe yazmanıza gerek yoktur.

Kanada vize talep dilekçesi İngilizce mi yazılacak sorusundan sonra aklımıza ikinci bir soru geliyor sadece şahsi bir dilekçe yazsam yeterli mi?

Kanada seyahatiniz turistik ya da aile, akraba, arkadaş ziyareti amaçlı ise iki farklı dilekçe sunmanız gerekir. Sizin seyahatinizi karşılayacağınızı belirttiğiniz dilekçe ile birlikte özel sektörde çalışıyorsanız antetli kağıda vize talep dilekçesi düzenlenmesi gerekir. Ticari vize başvurularında Kanada vize talep dilekçesi hangi dilde yazılacak sorusu aklımıza geliyordur. Turistik vize de olduğu gibi hem Fransızca hem de İngilizce yazılabilir. Şirketinizin yetkilisi tarafından yazılacak dilekçe büyükelçiliğe hitaben yazılmalı, şirkette hangi tarihten itibaren çalıştığınız, hangi görevde bulunduğunuz belirtilmelidir. Mutlaka ne amaçla seyahat ettiğinizi ve hangi tarih aralığında seyahat edeceğinizi de belirtmesi gerekir. Dilekçe mutlaka şirket yetkilisi tarafından kaşelenmeli ve imzalanmalıdır.

Kanada vize talep dilekçesi İngilizce mi yazılması gerekiyor sorusu hakkında sormak istedikleriniz varsa 02129700563 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.