Kanada Hangi Aşıları Kabul Ediyor

S.O 30/06/22, 08:55
Kanada hangi aşıları kabul ediyor? Kanada sınırından geçerken PCR testi isteniyor mu? Küçük çocuklar için aşı talep ediyorlar mı? Sınırdan herhangi bir problem olmadan nasıl geçebiliriz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Kanada'ya seyahat edebilmek ve sorunsuzca sınırdan geçmek istiyorsanız Kanada’nın kabul ettiği aşılar; AstraZeneca, Pfizer-BioNTech ya da  Moderna’dan herhangi birini seyahatinize 14 gün kala çift doz aşınızı tamamlamanız gerekiyordu. Johnson & Johnson aşısı yaptırdıysanız tek doz aşı yeterliydi. Kanada Devleti, 30 Kasım 2021 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan aşıları da kabul edileceğini açıkladı.

Kanada vizesi için kabul edilen aşıların sayısı artmış oldu. Bharat Biotech, Sinopharm BIBP ve ülkemizde çok fazla sayıda vurulan Sinovac aşısı vurulanlar için Kanada’ya seyahat etme olanağı doğmuş oldu. İki farklı doz vurulmuş olmanız sorun değildir. Önemli olan Kanada’nın kabul ettiği aşılar listesinde yer alan aşı olması yeterlidir.

Kanada sınırında problem yaşamamanız için yapmanız gerekenler:

  1. ArriveCan uygulamasını indirip seyahat, pasaport bilgilerinizi ve aşı kartlarınızı yüklemeniz gerekir. İşlemin sonunda verilen, adınızın yanında A, I veya V harfli ArriveCAN Barkotlu makbuzu çıktı almayı unutmayın. Kanada’ya varışınızdan 72 saat önce Aşı kartı bilgilerinizi ArriveCan uygulamasına yüklemiş olmanız gerekir.
  2. Aşınızın yapıldığını gösteren uluslararası alanda kabul edilen aşı kartlarınızın mutlaka yanınızda olması gerekir.
  3. Kanada seyahatinizden en az 14 en fazla 180 gün öncesi yaptırmış olduğunuz PCR testi sonucunu gümrükte göstermeniz gerekir.
  4. 12 yaşın altındaki aşılanmamış ve kısmen aşılanmış çocukların, tam aşılı bir yetişkine eşlik etmeleri halinde geçerli bir giriş öncesi test sonucu sunmaları gerekmemektedir.
  5. 5 yaşından küçük çocukların aşı durumlarına bakılmaksızın test yaptırmaları gerekmemektedir.
  6. Varışta test zorunluluğunu Kanada Hükümeti 11 Haziran -30 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılmasını geçici olarak askıya aldı.

Kanada vizesi için kabul edilen aşılar hakkında en güncel bilgiye https://www.canada.ca Kanada’nın resmi web sitesinden ulaşabilir, ArriveCan uygulamasını telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Kanada hangi aşıları kabul ediyor konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz 02129700563 numaralı telefonlarımızdan Kanada vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.