Kanada Aile Ziyareti Başvurusu İçin Davet Mektubu Örneği Var Mı?

R.R. 16/08/22, 17:27
Kanada aile ziyareti başvurusu için davet mektubu örneği var mı? Kanada’da yaşayan ablamı ve yeğenlerimi ziyaret etmek istiyorum. Kanada davet mektubu yazarken nelere dikkat etmem gerekiyor? Davet mektubu olmadan başvuru yapsam vizem çıkar mı?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Kanada’da yaşayan ablanızı ziyaret edebilmeniz için mutlaka davetiye mektubu almanız gerekir. Normal turistik başvuru yaparsanız Kanada büyükelçiliğindeki vize memuru neden Kanada’ya gidip akrabalarınızı ziyaret etmediğiniz konusunda kafasında soru işareti oluşturur. Bunun sonucunda diğer sunduğunuz belgeleri yetersiz bulursa size ret verebilir.

Kanada aile ziyareti davetiyesi ile birlikte aynı zamanda akrabanızdan Kanada vatandaşlığı varsa Kanada pasaportunun fotokopisini, eğer oturum izniyle kalıyorsa oturum kartının fotokopisini mail olarak göndermesi gerekir.

Kanada’da yaşayan ablanızın davet mektubunu yazarken ilk önce dikkat etmesi gereken, yazının bilgisayar ortamında word belgesi olarak yazılmasıdır. Konsolosluğa hitaben yazılmalı ve sizin adınız soyadınız, akrabalık dereceniz mutlaka belirtilmelidir. Aynı zamanda Kanada’ya davet etme nedeni de detaylı olarak yazmalıdır. Davet mektubu İngilizce veya Fransızca yazılması gerekir.

Kanada aile ziyareti davetiyesi sonunda Kanada’da ikamet ettiği adresi, e-mail adresini ve telefon numaralarını belirtmesi gerekir. Yazdığı davet mektubu çıktısını aldıktan sonra imzalamalı, taratıp mail olarak size göndermelidir.

Kanada aile ziyareti davetiye örneği telefon eden danışanlarımız bizlerden talep etmektedir. Fakat davetiye mektupları kişiye özel yazılardır. O yüzden matbu bir örneği bulunmamaktadır. Sizlere sadece davet mektubunu nasıl yazarsanız Kanada Büyükelçiliğinin istediği tarzda bir davet mektubu olur, bu konuda detaylı bilgi verebiliriz.

Kanada aile ziyareti davetiye örneği talep edenler yazımda belirttiğim konulara dikkat ederek yazarlarsa davet mektubu gerektiği gibi yazılmış olacaktır. Davet mektubu sunmadığınız takdirde ret alabilirsiniz. Çünkü ablanız 1. Derece akrabanız olduğu için Kanada’da oturumu olduğunu görebilir ve seyhat amacınızın doğru talep etmediğinizi tespit edebilirler.

Kanada Aile ziyareti başvurunuz için kendi mesleki durumunuza göre belgelerinizi hazırlamalısınız.

Kanada aile ziyareti başvurusu için davet mektubu örneği var mı, konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa 02129700563 numaralı telefonlarımızdan ofislerimize ve Kanada vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi

Yüksel ERDİN

 

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.