Kanada Vizesi Covid-19 Omicron Varyantı Değişiklikleri

Kanada Vizesi Covid-19 Omicron Varyantı Değişiklikleri

Kanada Vizesi Covid-19 Omicron varyantı sonrası neler değişti? Tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi Kanada Devleti’de Omicron Varyantı sonrası ülke giriş, test ve karantina gereksinimlerinde değişiklikler yaptı.

Önlem olarak, 31 Ocak 2022'ye kadar Kanada Devleti, Güney Afrika, Eswatini, Lesoto, Botsvana, Zimbabve, Mozambik ve Namibya dâhil olmak üzere Güney Afrika bölgesinde bulunan tüm yolcular için gelişmiş sınır önlemlerini devreye aldı. Kanada'ya gelmeden önceki son 14 gün içinde bu ülkelerden herhangi birine seyahat eden yolcuların Kanada'ya girişine izin vermiyorlar.

Kanada Vatandaşları, daimi oturma izni olanlar ve Hindistan Yasası uyarınca statü sahibi olan yolcular, aşı durumlarına veya önceden COVID-19 için pozitif test geçmişine sahip olup olmamalarına bakılmaksızın, son 14 gün içinde bu ülkelerde bulunan yolcular gelişmiş PCR testlerine tabi tutulmaya başlamıştır.

Bu kişilerin, Kanada'ya seyahatlerine devam etmeden önce, ayrılıştan sonraki 72 saat içinde üçüncü bir ülkede geçerli bir negatif COVID-19 testi yaptırmaları gerekecektir. Kanada'ya vardıklarında, aşı durumlarına veya önceden COVID-19 için pozitif test geçmişine sahip olup olmadıklarına bakılmaksızın, hemen varış testine tabi tutulacaklardır. Tüm yolcuların ayrıca varıştan sonraki 8. günde bir testi tamamlamaları ve 14 gün karantinaya alınmaları gerekecektir.

Kanada’ya Seyahat Öncesi ve Ülke Sınırından Geçerken Yapılması Gerekenler

Kanada'ya seyahat etmek istiyorsanız ve tam olarak aşılandıysanız sorunsuzca ülkeye girebilmek için şunları yapmalısınız:

 • Kanada Devleti tarafından kabul edilen COVID-19 aşılarından en az 2 doz veya kabul edilmiş 2 aşının karışımını almış olmanız gerekir.
 1. Pfizer-BioNTech
 2. Moderna
 3. AstraZeneca

veya en az 1 doz Janssen/Johnson & Johnson aşısı olmanız gerekir.

30 Kasım 2021 itibariyle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul edilen COVID-19 aşıları Kanada Devleti tarafından artık kabul edilecektir.

 1. Sinovac
 2. Bharat Biotech
 3. Sinopharm BIBP

Dikkat edilmesi gerekenler;

 • Kanada sınırından geçerken en az 14 gün önce ikinci dozu da almış olmanız gerekir.
 • ArriveCan uygulamasını telefonunuza ya da bilgisayarınıza yükleyip aşı kanıtınızı yüklemeniz gerekir.
 • ArriveCAN uygulamasından çıktı aldığınız barkotlu makbuzu yanınızda bulundurmalısınız.
 • Aşı Kanıtını gösteren Uluslararası alanda kabul edilen Aşı Kartları belgelerinizi mutlaka yanınızda bulundurun.
 • Ülkeye seyahat etmeden en az 14 en fazla 180 gün önceden yapılmış moleküler PCR testi gerekir.
 • Hava yoluyla veya bir kara sınır kapısından Kanada'ya giriş yaptığınızda, sınır hizmetleri görevlisi sizden varış testi talep edebilir. Test havaalanında uygulanabilir veya Kanada'ya girdikten sonraki 24 saat içinde tamamlamanız için kendi kendine test yapma kiti alabilirsiniz. Sonuçlarınızı beklerken karantinaya alınmanıza gerek yoktur. Varış testi için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.
 • 5 yaşından küçük olan çocuklar varış testinden muaftır.
 • 12 yaşından küçük olan çocuklar aşılanmamış ise Kanada'ya gelmeden 14 ila 180 gün önce COVID-19 testi olmaları ya da ülkeye giriş yaparken varış testi, seyahatlerinin 8. gününde testlerini yaptırmaları gerekir.

Kanada Vizesi Covid-19 Omicron Varyantı bilgisini vermeye çalıştık. Kanada vizesi başvurusu için bizi arayabilirsiniz. 0212 970 05 63

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp