Kanada Vize Randevusu Son Gelişmeler

Kanada Vize Randevusu Son Gelişmeler

Kanada’da eğitim almak için Pandemi döneminde nasıl Kanada vize randevusu alırım? Kanada eğitim vizesi başvurusunu şimdi yaparsam ne zaman vizemi alırım? Eğitim dönemi başlamadan Kanada’ya gidebilir miyim? Bu soruların cevabını çok fazla öğrenci bizleri arayarak öğrenmek istediği için Kanada vize randevusu son gelişmeler hakkında size detaylı bilgi vermek istedik.

Kanada vize randevusu alma şeklinde Covid 19 salgını sonrasında değişiklikler oldu. Kanada vize başvuru merkezi doldurmuş olduğumuz başvuru formlarını ve hazırlamış olduğumuz evrakları randevu günü teslim alıyordu, Kanada Büyükelçiliği’ne iletiyordu. Pandemi döneminde ise ilk önce Kanada Büyükelçiliği’nin resmi sitesinde bulunan başvuru sayfasında kişisel bilgileri doldurarak bir hesap açmanız gerekmektedir. Kanada Büyükelçiliği’ne ödeyeceğiniz vize bedelini, online olarak kredi kartı ya da banka kartınız ile site üzerinden yapabiliyorsunuz. Kanada vize başvurunuz için doldurulması gereken genel başvuru formu ve aile bilgi formunu da eksiksiz doldurup, sisteme evraklarınızla birlikte yüklemelisiniz.

Kanada vize randevusu almadan önce Kanada Büyükelçiliği Biyometrik talimatlar mektubunuzu (BIL) sistem üzerinden gönderiyor. Bu belge geldikten sonra Kanada vize başvuru merkezinin sitesinden açık olan randevu tarihini belirleyerek randevu belgenizin çıktısını almanız gerekir. Kanada vize başvuru merkezinden istediğiniz tarihe randevu almak Pandemi döneminde daha zor olmaktadır. Çünkü Kanada vize başvuru merkezleri haftada 4 iş günü çalışmaktadır. Bundan dolayı o ay açılan randevu saatleri hızla tükenebilmektedir.

Kanada Büyükelçiliği vize sonucunuza karar verdiğinde pasaportunuzu kargo ile adresinize gönderiyor. Kanada Büyükelçiliği’nin pasaportunuzu kargo ile gönderebilmesi için ayrıca Kanada vize başvuru merkezine pasaport iletim hizmet bedeli 68 TL, kargo ücreti 135 TL, toplam da 203TL ödeme yapmanız gerekir.

Kanada eğitim amaçlı vize başvurunuzu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu eğitim almak istediğiniz okulun “Designated Learning Institutions” (DLI) listesinde olup olmadığını Kanada Büyükelçiliği resmi sitesine girip kontrol etmenizdir. Eğer Eğitim almak istediğiniz okul bu listede yer almıyorsa başvurunuz direkt ret olabilmektedir.

Kanada vize randevusu son gelişmeler hakkında daha detaylı bilgi almak için 02129700563 numaralı hattımızdan Kanada vizesi uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp