Kanada Vize Randevusu Nasıl Alınır 2019

Kanada Büyükelçiliği Türk vatandaşlarından parmak izi almadan, sunmuş olduğu evrakları inceleyerek vize başvurularını değerlendiriyor ve sonuçlandırıyordu. Bundan dolayı Kanada vize randevusu almaya gerek kalmadan şahsen ya da vekalet verdiği danışmanlık firmaları aracılığı ile dosyalarını Kanada Vize Başvuru Merkezine teslim edebiliyorlardı. 2018 yılında Ağustos ayında bu durum değişti. Türk vatandaşlarından da parmak izi alınmaya başlanıldı. Doldurulan formların, hazırlanan evrakların teslim edilmesi ve gidecek olan yolcunun parmak izini vermesi için randevu sistemine geçildi.

Kanada vizesi  parmak izi randevusuna gitmeden önce yapılması gerekenler nelerdir?

Kanada’ya turistik, ticari ya da aile ziyareti için gitmek isteyenlerin iki farklı formu doldurmaları gerekir. 1- Kanada vizesi başvuru formu ( IMM 5257 Canada Application Form)2- Aile Bilgi Formu ( IMM 5707 Family İnformation)Formları eksiksiz ve hatasız doldurduktan sonra Kanada Konsolosluğunun sizden talep ettiği evrakları hazırlamanız gerekir. Bu evraklar çalışma durumunuza bağlı olarak farklılık gösterir. İstedikleri evraklar 4 ana başlıkta toplayabiliriz.1-Şahsi evraklarınız; Pasaport, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, Tam vukuatlı Nüfus kayıt örneği, Diploma, Aile Cüzdanı fotokopisi, Öğrenci Belgesi.2-Şirket evraklarınız; Antetli Kağıda yazılmış olan vize talep dilekçesi, Faaliyet Belgesi, Vergi levhası fotokopisi, Ticari sicil gazetesi fotokopisi, Şirket yetkilisine ait İmza Sirküleri.3-Gelir gösteren evraklarınız; Vadesiz banka hesabınızın dökümü, SGK tescil ve hizmet dökümü eğer çalışan iseniz maaş bordronuz, SGK işe giriş bildiriniz.4-Seyahatinizi gösteren belgeler; Uçak rezervasyonu, Otel rezervasyonu ( Eğer akrabanızın ya da arkadaşınızı ziyarete gidiyorsanız ve tanıdığınızın evinde konaklayacaksanız davet mektubu, Kanada vatandaşı ise pasaportunun fotokopisi, Oturumu varsa oturum izninin fotokopisi)

Kanada başvuru ödemesini ne zaman yapmalıyım?

Formlarınızı doldurdunuz, evraklarınızı hazırladınız şimdi vize alabilmek için gerekli ödemeleri yapmanız gerekir. Yapacağınız başvurunun amacı turistik, ticari ya da aile ziyareti ise Kanada Büyükelçiliğine 100 CAD, Parmak izi bedeli için 85 CAD ödemeniz gerekir. Eğer uzun süreli eğitim vize başvurusu yapıyorsanız Kanada Büyükelçiliğine 150 CAD ödeme yapılmalıdır. Kanada Konsolosluğu sitesi üzerinden kredi kartınız ile ödeme yapıp randevu günü ödeme makbuzlarının çıktılarını yanınızda götürmeyi unutmamalısınız. Kanada Vize Başvuru Merkezi ödeme belgeleriniz yanınızda değil ise o gün başvurunuzu kabul etmeyecektir.

Parmak izi vermek ve dosyalarımı teslim etmek için randevumu nasıl alabilirim?

Kanada Vize Randevusu alma işlemi VFS Global Kanada Vize Başvuru Merkezinin sitesin de ki “Biyometri İşlemi” sayfasında yapılmaktadır. Bu sayfada “Randevu almak için tıklayın” yazısının altında bulunan “İstanbul” ya da  “Ankara” seçenekleri bulunmaktadır. Hangi şehirden müracaat yapacaksanız o şehrin üzerine tıklamanız gerekir.

Sizi randevu işlemlerinizi yapacağınız sayfaya götürecektir. Daha önce bu siteye kayıt olmadı iseniz önce kaydınızı yapmanız gerekir. Yeni Kullanıcı butonunu tıklayarak adınızı soyadınızı, mail adresinizi yazıp sisteme her girişinizde kullanacağınız şifreyi belirleyerek kaydınızı yapabilirsiniz. Bu siteye yapmış olduğunuz kayıt 30 gün sonra otomatik olarak silinecektir. Kayıt işlemi bittiğinde yazmış olduğunuz mail adresinize aktivasyon linki gelecektir. Mail adresinize girip kaydınızı aktif hale getirdiğiniz de size giriş sayfasını otomatik getirecektir. Mail adresinizi ve belirlemiş olduğunuz şifrenizi yazarak randevu alma işlemini yapacağınız sayfaya giriş yapabilirsiniz.

Açılan sayfada  “RANDEVU ALMA” butonuna tıkladığınızda ilk önce parmak izi vereceğiniz yeri seçmelisiniz. Kanada Vize Başvuru Merkezinin sayfasında “İstanbul” tıkladı iseniz başvuru yapılacak yer otomatik olarak “İstanbul” olarak gelecektir. Kaç kişi başvuru yapacaksanız kişi sayısını belirlemeniz için diğer butonda seçim yapmanız gerekir. Seçmiş olduğunuz kişi sayısınca giriş yapabileceğiniz için doğru sayıyı seçmeye dikkat edin. Vize kategorisi kısmında ise “Biyometric Enrolment” seçilmelidir. “Devam” Butonuna bastığınızda Başvuru Sahibi Listesi açılır. “Başvuru sahibi ekle”ye tıklayarak doğum tarihinizi, cinsiyetinizi yazıp ONAYLA butonuna tıklamanız yeterlidir. Diğer bilgileriniz kayıt olurken giriş yaptığınız için otomatik gelecektir. Birden fazla kişi gidecek ise tekrar “Başvuru sahibi ekle” butonuna basarak bilgilerini girmeniz gerekir.

Bu bilgileri onayladığınızda sistem size işlemlerinizi takip edebilmeniz için Referans Numarası verecektir. Tüm işlemlerinizi bu referans numarasını girerek yapabilirsiniz. Örneğin Randevunuzu değiştirmek ya da iptal etmek istiyorsanız size bu referans numarası yardımcı olacaktır. Bu numarayı kayıt edebilir ya da Kanada vize randevusu aldığınızda mail adresinize gelen bilgiden bu numaraya ulaşabilirsiniz. “Devam” butonunu tıkladığınızda Karşınıza randevu alacağınız ekran gelir.

Size uygun olan tarihi ve saati bu ekrandan seçtikten sonra “ONAYLA” butonuna bastığınızda bilgilerinizi girdiğiniz sayfaya sizi götürecektir. Açılan sayfada “RANDEVUNUZ …/…/2019 TARİHİ 00:00SAATİ Canada Visa Application Center-ISTANBUL VİZE BAŞVURU MERKEZİNDE ONAYLANMIŞTIR. LÜTFEN İNDİRMEK İÇİN LİNKLERE TIKLAYIN RANDEVU MEKTUBU” yazısı çıkar.

“Randevu Mektubu” linkine tıkladığınızda randevu belgeniz ekranınıza gelir. Bu belgeyi çıktı alıp Randevu günü formlarınız, evraklarınız, ödeme belgeleriniz ile birlikte Kanada Vize Başvuru Merkezine teslim etmeniz gerekir.Bu işlemleri güvenli ve eksiksiz gerçekleşmesini istiyorsanız Kanada vize uzmanlarımızdan yardım almak için size en yakın şube telefonlarımızı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

4 Adımda Kanada vize randevusu

Kanada Vize Randevusu almak için resmin üzerine tıklayınız

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp