Kanada Vize Başvuruları Açıldı

Kanada Vize Başvuruları Açıldı

Covid sebebiyle kapalı olan Kanada vize başvuruları açıldı ve Kanada turistik, ticari, aile ziyareti vize başvurularını almaya başladı.

Kanada bugün itibari ile turistik, ticari, aile ziyareti başvurularını kabul ediyor ve talep ettiği şartları yerine getirenlere sınırlarını açıyor.

Peki bu şartlar nelerdir?

Kanada kısa süreli vize alabilmeniz ve sınırdan sorunsuzca geçebilmeniz için 2 doz aşınızın da vurulmasını, son doz aşının üzerinden 14 gün geçmiş olmasını talep ediyor. Örnek: Son dozunuz 1 Temmuz Perşembe günü herhangi bir zamanda olduysanız, 16 Temmuz Cuma 14 gün koşulunu karşıladığınız ilk gün olacaktır.

Kanada vize başvuruları için Kanada'nın kabul ettiği aşılar

  • Pfizer-BioNTech
  • Moderna (mRNA-1273)
  • AstraZeneca/COVISHIELD
  • Janssen/Johnson & Johnson

Aşıları tam olan yolcuların muafiyetleri;

  • 14 gün karantina
  • Ülkeye vardıktan sonra 8. gün test gereksinimi

Sınırdan geçmeden önce aşıları tamam olan kişiler de dahil olmak üzere en az 72 saat öncesi PCR testi yaptırma zorunluluğu vardır. Yapılan test sonucu pozitif olan yolcular ülkeye alınmayabilir.

Kanada’ya girişlerde özel aşı kartının sınırda gösterilmesi gerekliliği dışında ArriveCAN uygulamasına aşı kartlarının online yüklenmesi ve verilen makbuzun sunulması zorunluluğu getirilmiştir. Aşı kartlarınız ArriveCan’a yüklendiğinde size bir makbuz verilecektir. Her doz için ayrı ayrı yüklenmesi gerekir. Aşı dozlarınızın tarihi aynı aşı kartında belirtiliyor ise aynı aşı kartını her iki doz için yükleyebilirsiniz. Aynı zamanda Kanada sınırından geçerken bu belge ile birlikte güncel 2 fotoğrafınızı da sunmanız isteniyor.

Sizinle birlikte giden 12 yaşın altında aşılanmamış çocuklarınız varsa ArriveCAN’e dahil edebilirsiniz. Bu durum, Kanada'ya girdiklerinde tam aşılı bir ziyaretçi olarak nitelendirilen bir ebeveyn, üvey ebeveyn, vasi veya öğretmene eşlik eden 12 yaşından küçük aşılanmamış çocuklar için geçerlidir. Giriş öncesi, varış ve 8. Gün testleri için tüm test gerekliliklerine uymalıdır (5 yaşından küçük olmadıkça). Sınırda verilen broşürde belirtilen halk sağlığı gerekliliklerine uydukları sürece karantinadan muaftırlar.

12-17 yaşları arasındaki aşısız gençler, yanlarında tam aşılı ziyaretçi muafiyetine hak kazanan yolcular olsun ya da olmasın, tüm test ve karantina gerekliliklerine uyması gerekiyor.

Kanada vize başvuruları ve Kanada vizesi yeni başvuru şartları hakkında sormak istediğiniz soruların cevabını öğrenmek için Vize Merkezi şubelerimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 0212 970 05 63

Yüksel ERDİN

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp