Hollanda Vizesi

Hollanda Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Hollanda’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.
 

Hollanda Vizesi


Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Hollanda Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

Hollanda Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. Hollanda’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde Hollanda Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Hollanda vizesi için başvuru gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşları veya Türkiye devletinde ikamet eden yabancı uyruklu kişiler Hollanda Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmek istemeleri halinde vize başvurularını direk olarak Konsolosluğa gerçekleştiremeyeceklerdir. Hollanda Konsolosluğu, Schengen vizesi müracaatlarını (istisnai durumlar dışında) anlaşmalı kurumlar ve anlaşmalı kurum akreditasyonu bulunan A tipi seyahat acenteleri üzerinden kabul etmektedir.

Hollanda Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Hollanda Turistik Vizesi, Hollanda Ticari Vizesi, Hollanda Aile Ziyareti Vizesi, Hollanda Kültür / Sanat Etkinlikleri Vizesi, Hollanda Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize, Hollanda Tır Şoförü Vizesi, Hollanda Transit Vize, Hollanda Evlenme Vizesi, Hollanda Birlikte Yaşama Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 
Hollanda vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin !

Hollanda Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. 

Hollanda vizesi başvuruları için gereken evraklar, başvuruda bulunan kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Hollanda vize başvuru sahibi, Hollanda seyahatinin amacını belirlemesi sonrası meslek durumuna ve seyahat amacına yönelik başvuru evraklarını Vize Merkezi Hollanda sayfamızın Vize İşlemleri bölümünde bulabilirsiniz. Başvuru sahibinin mesleki pozisyonunda ve seyahatinin amacıyla ilgili spesifik durumlar ise Hollanda vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evraklara ek olarak yeni evrakların dahil olmasına neden olabilecektir. Bu sebeple; değerli ziyaretçilerimiz mevcut durumunuzu, seyahat tarihlerinizi, çalışma koşullarınızı ve medeni durumunuza yönelik bilgileri lütfen temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Ayrıca, Vize Merkezi - Hollanda Schengen Vize Departmanı Çağrı Merkezini arayarak Hollanda Schengen vize başvuru evraklarını Temsilcilerimizden bir ''bilgi e-maili'' olarak talep edebilirsiniz. Vize Merkezi - Hollanda Vize Departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Durumunuza uygun Hollanda vizesi başvuru evraklarınızı e-posta hesabınızda bulabilirsiniz. Durumunuza uygun ve vize başvurunuzu yakından ilgilendiren evrakları sizlerle paylaşabilmemiz için lütfen Çağrı Merkezi temsilcilerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara doğru yanıtlar verilmesi gerektiğini hatırlatırız. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !

 
Hollanda Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Hollanda vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7 ila 15 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, Hollanda seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur. VIP vize başvuru işlemi, randevuyu öne alan ve konforlu bir hizmettir. Süreler, konsolosluk resmi tatil günlerini, yabancı pasaportları ve konsolosluğun yoğunluğa bağlı olarak ek değerlendirme sürelerini kapsamaz. Hollanda Başkonsolosluğu İstanbul ve Hollanda Büyükelçiliği Ankara görev alanı dışında ikamet edenlerin vize başvuru işlemleri daha uzun sürebilir.
 
Hollanda Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren Hollanda Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır. Hollanda'ya gitmek isteyen kişiler Hollanda vizesi başvurularını gerçekleştirebilmeleri için randevu almaları gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri vize randevusu bulunmayan kişilerin vize başvurularını istisnai durumlar dışında kabul etmemektedir. Hollanda vizesi başvurusu için randevular Hollanda Konsolosluk sisteminin yoğunluğuna göre ileri bir tarihe verilebilirken vize başvurularınızı ülkeye olan seyahat tarihinizden en az 1 ay en fazla 3 ay önceden yapmaya özen gösteriniz. Hollanda vizesi başvurularınız için almış olduğunuz randevu saati ve tarihiniz sadece o tarih ve saatte vize başvurunuzu gerçekleştirmek üzere verilen bir randevudur. Randevu saatinde vize başvurusunu gerçekleştirememiş kişilerin yeni bir vize randevusu edinmeleri gerekmektedir. Hollanda vize başvurularınız için durumunuza uygun randevu saati ve tarihi konusunda temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Hollanda vize randevu işlemleri temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Temsilcilerimiz seyahat tarihinize ve durumunuza uygun önceliklerinizi göz önünde bulundurarak uygun olan ilk iş gününde vize randevu onayınızı alacaktır. 


Hollanda Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 

1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi - Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Hollanda vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.  

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 05 52
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 52
keni@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 52
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 52
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2136
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5185
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com