Yunanistan Hakkında Sorular & Yorumlar

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
M. 25/07/16, 18:45
Sayın Vize Merkezi Yetkilileri,
Ben Yunanistan'a turistik amaçla gitmek istiyorum. Yapmam gereken nedir? Tüm bu evraklara nasıl sahip olabilirim? Özellikle işle ilgili bir sıkıntı olur mu? Detaylı bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
S. A. 25/07/16, 18:45
Sayın Vize Merkezi yetkilisi, İngiltere ve Amerika vizesine sahibim. Acaba Yunanistan için vize başvurusunda bulunmam gerekir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Y. B. 25/07/16, 18:45
Merhaba Vize Merkezi yetkilisi
Yunanistan'a sadece Emekli maaşım üzerimden harcama yapacağımı bildirerek gidebilir miyim? Yunanistan Turistik vizesi emekliler için olan evrak listesini benimle paylaşabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
N. T. 25/07/16, 18:45
Sayın Vize Merkezi yetkilileri, Ege adaları ve Atina'yı gezmek istiyoruz. Hususi (Yeşil) pasaportum var. Yine de vize almam gerekiyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
F. Y. 25/07/16, 18:45
Merhaba Vize Merkezi yetkilisi,
26-30 Ocak 2017 tarihleri arasında Yunanistan'da Comenius Hazırlık Ziyaretimiz var. Ben MEB'te öğretmenim. Hizmet Pasaportu ile Yunanistan'a vizesiz gidebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
S. T. 25/07/16, 18:45
Merhaba Vize Merkezi yetkilisi,
Ben aracımla günübirlik olarak Çeşme'den Sakız Adasına geçmek istiyorum, önceden vize almam gerekiyor mu? Bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Ö. 25/07/16, 18:45
Merhaba Vize Merkezi yetkilisi,
Biz tatil için İzmir'den, Yunanistan adalarına geçmek istiyoruz. Yunanistan, adalar ziyareti için vize istiyor mu? Ayrıca vize isteniyorsa önceden mi almamız gerekiyor yoksa sınırda veriliyor mu? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
H. F. G. 25/07/16, 18:45
Merhaba Vize Merkezi yetkilisi, Yunanistan adalarına ailemle beraber turistik seyahat etmeyi planlıyoruz. Benim İngiltere vizem devam etmekte fakat yine de Yunanistan vizesi almalı mıyım yoksa bu vize yeterli olur mu?
Cevabı Görüntüle
A. 25/07/16, 18:45
Merhaba Vize Merkezi yetkilisi,
Eşim Yunanistan vatandaşı ve şu an orada, annesinin yanında tatil yapıyor. Ben de Yunanistan'a gideceğim ama evli olduğum için istek ve benzeri gibi çeşitli evraklar yaptırmalı mıyım? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
E. G. 25/07/16, 18:45
Merhaba, sayın Vize Merkezi yetkilisi,
33 yaşındayım, sevdiğim kişi Yunanistan vatandaşı ve Yunanistan'da yaşıyor. Evlenmek istiyoruz, Yunan vatandaşıyla evlilikte nasıl bir yol izleniyor? Yardımcı olabilirseniz sevinirim, saygılar.
Cevabı Görüntüle
M. D. 25/07/16, 18:45
Merhaba Vize Merkezi yetkilisi,
Şu an öğrenciyim. Turistik amaçlı Yunanistan'a gitmek istiyorum. Yunanistan Schengen vizesine başvurduktan sonra vize işlemlerinin tamamlanması kaç günü bulmaktadır?
Cevabı Görüntüle
G. B. 07/02/19, 10:09
Dedem Yunanistan doğumlu. Fakat babaannem, babama hamileyken; dedem vatandaşlıktan çıkarılmış. Bizim vatandaşlık alma durumumuz mümkün olur mu?
Cevabı Görüntüle
D. C. 04/02/19, 10:43
Kız arkadaşımla beraber mayıs ayı içerisinde Yunan adalarına gitmeyi planlıyoruz. İkimizde öğrenciyiz. İlk kez yurtdışı deneyimimiz olacağı için ne yapmamız gerekiyor bilemedik. Kimisi Schengen vizesi alın ilerleyen süreçte de işinizi görür diyor ancak evrakları fazla gibi. Bu konuda yardımınızı bekliyoruz.
Cevabı Görüntüle
H. N. 04/02/19, 10:26
Gelecek yaz Ağustos ayında turistik amaçlı motorumla Kavalaya gitmeyi planlıyorum. İşletme sahibiyim, Neler yapmamız gerekir ?
Cevabı Görüntüle
M. T. 04/02/19, 09:56
Ailecek gelecek yaz yunan adalarına gitmeyi planlıyoruz. Ancak sağdan soldan okuduğumuz kadarıyla bu alınan ada vizeleri sadece o adalar içinmiş daha sonrasında avrupaya seyahat ederken kullanılamıyormuş. Bende bari bir para veriyoruz bir işimize yarasın diye yunanistandan doğrudan vize alalım dedim. Ne kadar süreli vize alabiliriz peki ? Bu aralar ne kadar süre veriyorlar ?
Telefon