Yunanistan Hakkında Sorular & Yorumlar

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
A. 21/01/17, 10:29
Merhaba Vize Merkezi,
Annem ve babam Yunanistan doğumlu olup; 1980 yılında Türkiye ye yerleşip, Türk vatandaşı olmuşlar. Benim Yunan vatandaşlığı alma şansım var mıdır? Konu için ne yapmam gerekli? Bilgi rica ederim.Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
H. Eren Barut 20/01/17, 18:51
Merhaba Vize Merkezi, dedem Yunan vatandaşıydı, dedem üzerinden Yunan vatandaşlığı alabilir miyim? Alabiliyorsam eğer bunun için neler gereklidir?
Cevabı Görüntüle
V. Dilge 20/01/17, 13:04
Merhaba Vize Merkezi,
Amerikan vatandaşıyım ve emekliyim. Midilli'de yaşamak istiyorum, oturma müsadesi alabilir miyim? Neler gerekli bunun için? Orada ev kiralayabilir miyim şayet kiralarsam ev eşya mı ve arabamı oraya getirebilir miyim ileride ev de satın alabilirim, beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.
teşekkürler ve iyi günler
Vartan Dilge

Cevabı Görüntüle
Y. Yanar 19/01/17, 21:39
Merhaba Vize Merkezi,
Babaannem Selanik doğumlu fakat şu an hayatta değil. Babamın vatandaşlık alma hakkı var mıdır? Varsa ve vatandaşlık alırsa sonrasında ben ve çocuklarım da vatandaşlık alabilir miyiz? Öğrenmek istiyorum.
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
M. ŞENTÜRK 17/01/17, 23:02
Merhaba,
Ben üniversite öğrencisiyim. Yunanistan'a gitmek istiyorum. Yunanistan vize işlemleri için yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
Z. Sena Dağdeviren 17/01/17, 22:07
Yunanistan Erasmus vizesi için randevu almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
H. Koç 16/01/17, 16:00
Merhaba

Sorularım şu şekilde olacak. Şirketten Almanya vizesi Schengen alıp ilk olarak yunanistan seyhat edebilir miyim? bunu baş vuru formunda bildirsem olur mu ?
Cevabı Görüntüle
E. Balbay 16/01/17, 13:22
Merhaba Vize Merkezi,

13 Mayıs 2017 tarihinde Atina'da evlenecek arkadaşlarımızın düğününe davetliyiz. Eşim ve ben ve de 9 yaşındaki kızımızla ve kendi aracımızla, 2-3 gün öncesinden seyahat etmeyi diliyoruz. Ayrıca ben 15 Nisan haftasında 4 günlük kendime ait motorsikletimle bir seyahat planlamaktayım. Ailemle olan seyahatimin ve benim 2. seyahatimin vize işlemlerini bir kerede tamamlamak isterim. Eşimin ve kızımın pasaportları yeni olacak ve bu, onların ilk yurt dışı seyahati olacak. Benim ise pasaportumda daha eski tarihlere ait birden fazla Schengen vizesi bulunmaktadır. Fikir ve görüşlerinizi paylaşmanızdan memnuniyet duyarım.
Saygılarımla.
Erkan Balbay
Cevabı Görüntüle
B. Pamukçu 15/01/17, 15:01
Merhaba Vize Merkezi,
Bordo pasaportum var, üniversite öğrencisiyim seyahat ve tatil amaçlı vize almak istiyorum ama daha önce hiç vize işlemi yapmadım. Yine de sizinle irtibata geçip, halledebilir miyim?
Cevabı Görüntüle
S. Özcan 12/01/17, 12:12
Merhaba Vize Merkezi,

Türk vatandaşıyım fakat Türkiye'de yaşamıyorum. Halen Irak'ta yaşamaktayım. Türkiye'ye gitmeden, Yunanistan'a turist vizesi almak istiyorum. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Cevabı Görüntüle
S. Çakmak 10/01/17, 19:56
Merhaba Vize Merkezi,
Şubat ayının başında Yunanistan'a bir satranç turnuvası için gitmek istiyorum. Bordo pasaportum var ve pasaportumun 2025 yılına kadar geçerliliği var. Hangi belgelerle Yunanistan vize başvurusu yapabilirim ve vize işlemleri ne kadar sürer?
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
T. S. 08/01/17, 23:29
Merhaba Vize Merkezi,

Ben Azerbaycan vatandaşıyım. Eşim ile balayı amaçlı Yunanistan'a gitmek istiyoruz. (Eşim TC vatandaşı) Yunanistan vizesi almamız için ne yapmamız gerekiyor? Azerbaycan vatandaşları, Yunanistan vizesi almakta sorun yaşıyor mu?

Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
s. taştan 06/01/17, 15:39
Merhaba Vize Merkezi,
Erasmus için Yunanistan'a gideceğim. Fakat kabul mektubunun orijinali elime ulaşmadı, mail olarak mevcut fakat belge olarak yok. orijinal olması kesin olarak gerekli mi ?
Cevabı Görüntüle
M. Sener 06/01/17, 00:41
Merhaba Vize Merkezi,
dedem 1952 'de Selanik'ten geldi. Vukaatli nüfus kayıt örneğinde de Selanik yazmaktadır. Yunan vatandaşlığı için nasıl yol izleyebilirim? Hem de elektronik sektöründe orada iş kurmak istiyorum.
Cevabı Görüntüle
A. Kaya 05/01/17, 20:15
Merhaba Vize Merkezi,

Bayan arkadaşım, 5 yaşındaki kızı (Kolombiya vatandaşı) ve ben İzmir yakınındaki Yunanistan adasına günübirlik geziye gitmek istiyoruz ama herhangi bir bankada hesabım yok. Günlük tur için hesap dökümü gerekli mi acaba?