Yunanistan Hakkında Sorular & Yorumlar

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
S. Bilgin 23/02/17, 21:38
İyi günler;

Ben emekli olan babama ve ev hanımı anneme Yunanistan vizesi almak istiyorum acaba hangi belgeler istenmektedir bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler
Cevabı Görüntüle
D. KAPLAN 14/02/17, 13:37
Merhaba Vize Merkezi,
4 günlük Yunanistan'a seyahat planlıyoruz. Vize gerekli midir? Vize almak için Ne yapmamız gerekiyor?
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
D. Gamze 13/02/17, 00:05
Merhaba, 2 haftalığına Yunanistan'da tatil yapmak istiyorum. Açıköğretim öğrencisiyim aynı zamanda çalışıyorum. Schengen vizesini nasıl alabilirim?
Cevabı Görüntüle
E. AKSOY 09/02/17, 10:21
Merhaba Vize Merkezi, 2011 yılında İspanya için aldığım Schengen vizem var. Yunanistan Başkonsolosluğu'nun sitesinde, Schengen vizesi olanların vize işlemlerinden muaf tutulduğu yazıyor. Benim Yunanistan için vize başvurusu yapmama gerek yok mu? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
O. Çanakçı 09/02/17, 09:38
Merhaba Vize Merkezi,
Tüm aile bireyleri olarak Yunanistan vizesine başvuracağız. Size iki sorum olacaktı:
1) Kızım (12 yaşında) okula gittiği için hafta içi gelemiyor. Onun da, bizimle birlikte vize müracaatında bulunması gerekli mi?
2) Hep beraber vize alacağımız için, Noter onaylı muvafakatname'ye ihtiyacımız var mı? Bu belgeyi almak zorunda mıyız? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
E. Hız 08/02/17, 01:11
Merhaba Vize Merkezi,
ben 43 yaşında, evli ve 2 çocuk sahibiyim. Yunanistan vatandaşı olmak için Yunanistan'a irtica etmek istiyorum, bana yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
E. İlban 07/02/17, 09:54
Merhaba Vize Merkezi,
Dedem Yunanistan Kesriye doğumlu. Ama vefat etti. Bizlerin Yunanistan vatandaşlığı ya da çifte vatandaşlıktan yararlanabileceğimizi söylediler. Bu konuda nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. Yardımlarınız için teşekkür eder ve iyi çalışmalar dilerim.
Cevabı Görüntüle
N. akcakir 06/02/17, 17:22
Merhaba Vize Merkezi,
Kendime ait teknemle bu yaz, Yunan Adaları'nda gezi yapmak istiyorum. Bu durumda nasıl bir vize müracaatı yapmalıyım? Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
G. Boyner 05/02/17, 23:43
Merhaba Vize Merkezi,
Benim Annem Yunanistan doğumlu ve Yunan vatandaşı dedem ve annanem'de Yunan vatandaşı hatta Annemin pasaportunu yeniledim geçen hafta konsolosluktan yeni Yunan pasaportunu da aldık fakat Annem Yunanistan'da bekar gözüküyor Babam'da Yunanistan doğumlu fakat daha erken Türkiye'ye geldiği için Yunan vatandaşlığını kaybetmiş bu durumda benim Yunan vatandaşlığını alabilmem için izlemem gereken yol ve prosedür nelerdir? Yardımlarınızı önemle bekliyorum. Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
N. ŞENAY 05/02/17, 21:11
Merhaba Vize Merkezi,
Yunanistan transit vize ücreti ne kadardır?
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
S. F. 03/02/17, 13:20
Merhaba Vize Merkezi,
Babam 1955 İskeçe doğumlu.1972 yılında Türkiye ye gelmişler ve 1984 yılında TC vatandaşı olmuşlar. Halamlar ve babamın yakın akrabaları orada olduğu için 3 yıl önce Yunanistan ziyareti için Yunanistan vizesi aldı fakat doğup büyüdüğü topraklara vize alıp gitmek babamı çok üzüyor. Yeniden vatandaş olabilmesi için Yunanistan Nüfus Müd. den hangi evrakları alıp burada konsolosluğa iletmesi gerekiyor ?
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Cevabı Görüntüle
K. Mert 03/02/17, 10:20
Merhaba Vize Merkezi,
Eşim ve oğlum ile birlikte en az 1 yıllık vize almak istiyoruz. Daha önce ben 2 kez, ailem ise 1 kez Yunanistan'a gittik. Pire'ye gidip, tüm adaları gezmek istiyoruz. Ara tatillerde de gitmek istediğimiz için vize sorununu yıl boyunca aradan çıkarmak istiyoruz. Oğlum üniversite öğrencisi, eşim emekli, ben ise TOBB'ye bağlı Zonguldak TSO'da Basın danışmanı olarak görevliyim. Nasıl bir süreç izlemeliyiz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
F. Küçük 02/02/17, 23:32
Merhaba Vize Merkezi,
Yunanistan'da bir üniversitede 3 aylık dil eğitimi alacağım. Bu süre zarfında orada çalışabilir miyim?
Teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
G. Boyner 02/02/17, 16:42
Merhaba Vize Merkezi,
Benim Annem Yunanistan doğumlu ve Yunan vatandaşı dedem ve annanem'de Yunan vatandaşı hatta Annemin pasaportunu yeniledim geçen hafta konsolosluktan yeni Yunan pasaportunu da aldık fakat Annem Yunanistan'da bekar gözüküyor Babam da Yunanistan doğumlu fakat daha erken Türkiye'ye geldiği için Yunan vatandaşlığını kaybetmiş bu durumda benim Yunan vatandaşlığını alabilmem için izlemem gereken yol ve prosedür nelerdir? Yardımlarınızı önemle bekliyorum teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
t. çılgın 31/01/17, 12:15
Merhaba Vize Merkezi, Yunanistan'a seyahat amaçlı gitmeyi planlıyorum ve giriş yapabilmem için Schengen vizesine başvurmam gerekiyor fakat öncesinde bir uçak bileti rezervasyonu veya otel rezervasyonu kesinlikle olması şart mı? Çünkü hangi firma ile gideceğimiz ya da kesin olarak tarih belli değil ayrıca seyahat poliçesi için neler yapmam gerekiyor, bilgilendirmenizi bekliyorum, saygılar...