Yunanistan Hakkında Sorular & Yorumlar

Yunanistan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
N. Kiriscioglu 22/11/16, 15:34
Merhaba Vize merkezi yetkilisi,
İskeçe Türk Birliği tarafından 17 Aralık 2016 tarihinde düzenlenecek olan Türk gecesine Müzisyen olarak davetliyim.
En az iki ya da üç günlük Yunanistan vizesine ihtiyacım var.
Ankara Amerikan Büyükelçiliğinden 2014 tarihinde emekli oldum. Müracaatımda ne tur belgeler getirmem gerekiyor.
Şimdiden teşekkür ederim.
Cevabı Görüntüle
D. Çankaya 16/11/16, 11:50
Merhaba vize merkezi yetkilisi,

Ben ailemle birlikte bu yıl hem kışın hem de yazın Yunanistan'a turistik seyahat amaçlı olarak seyahat etmeyi planlıyorum. Seyahatim için yapacağım turistik Yunanistan Schengen vize başvuruma karşılık hem kışın hem de yazın yapmayı planladığım seyahatimi kapsayacak şekilde vize verilmesi mümkün müdür?
Cevabı Görüntüle
h. cengiz 01/11/16, 13:21
Merhaba Vize merkezi yetkilisi,
Annem 8 yaşında Yunanistan'dan göç etmiş ve hayatta değil. Benim vatandaşlık hakkım var mıdır? Başvuru şartları ile ilgili Yunanistan başkonsolosluğuna ulaşamadım sizin bu konuda bir yardımınız olabilir diye düşündüğüm için yazıyorum.
Cevabı Görüntüle
S.A.Ergin 31/10/16, 22:22
Merhaba Vize merkezi yetkilisi,
Benim annem Yunanistan doğumlu ve 10 yaşında Türkiye'ye göç etmişler. Kendisi hayatta, Yunanistan başkonsolosluğuna başvuru yaparsa o ve bizler için vatandaşlık hakkı eldebilir miyiz? Bu konuda bilgi verebilir misiniz?
Cevabı Görüntüle
H. İBRAHİM ÜNAL 29/10/16, 16:57
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Bu ay İtalya'dan turistik Schengen vize başvurusunda bulundum ve aldığım vizenin üzerinde VIS ibaresi yok. Bir sonraki vizemi Yunanistan üzerinden almayı düşünüyorum bu durumda tekrar parmak izi vermek üzere başvuru merkezine gitmem gerekli midir?
Cevabı Görüntüle
Y. Yusufoğlu 28/10/16, 17:03
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Konsolosluğa ulaşamıyorum bu yüzden sizin bu tür konular hakkında danışmanlık yapabileceğinizi düşündüğüm için yazıyorum. Anneannem ve dedem Yunanistan vatandaşı olarak vefat etmişler ve annem ile babam da oradan göçmüşler ancak Yunan vatandaşı değiller. Ben Türkiye doğumlu olarak Yunanistan vatandaşlığı alabilir miyim? Bunun şartları nelerdir?

Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
S. durgun 23/10/16, 15:51
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Yunanistan vatandaşıyla evliyim ve onunla birlikte seyahat etmek amacıyla uzun süreli vize almak istiyorum, bu konuyla ilgili konsolosluğa ulaşamadım bana yardımcı olur musunuz?
Bu tür vizelerle ilgili danışmanlık hizmetleri veriyor musunuz?
Cevabı Görüntüle
m. asiyabi 23/10/16, 08:38
merhaba

Yabancı ülke vatandaşıyım Türkiye'de oturma iznim var. Turistik vize nasil alabiliyorum?
Cevabı Görüntüle
m. asiyabi 23/10/16, 08:33
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Ben İran vatandaşıyım ve Türkiye'de ikamet izniyle kalmaktayım. Turistik amaçlı Yunanistan Schengen vize başvurusunda bulunmak istemekteyim, bu konuyla ilgili konsolosluğa ulaşamadığım için sizden yardım rica ediyorum. Başvurumu sizin aracılığınızla yapmak istemekteyim. Gerekli belgeler ve süreç hakkında bilgi rica ediyorum. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
C. Ozgen 21/10/16, 16:34
Merhaba vize merkezi yetkilisi

Biz aslen Yunanistanlıyız ve dedem hala orada yaşamaktadır. Bizlerin vatandaşlık başvuruları için nasıl bir yol izlememiz gerekmektedir. Konu ile ilgili Yunanistan başkonsolosluğuna ulaşamadığım için sizden bilgi talep etmekteyim.
Cevabı Görüntüle
A. Yenilmez 21/10/16, 09:18
Merhaba,
Ben, eşim ve 2 kızımla aile olarak Kasım ayı içinde 4 günlük turistik Atina Turu gerçekleştirmek istiyoruz. Eşim ve 2 kızım Bulgaristan Pasaportuna sahipler, benim de eşim üzerinden Bulgaristan'da daimi oturum iznim (residence permit) bulunmakta. Aile olarak yapacağımız 4 günlük turistik seyahat için benim Ülkenizden vize almam gerekiyor mu? Yoksa Bulgaristan Pasaportuna sahip olan ailemle birlikte olmak kaydıyla, ben de Residence Permit kartımla Ülkenize giriş yapabilir miyim? Teşekkür ederim. Ayhan YENİLMEZ
Cevabı Görüntüle
d. cop 19/10/16, 16:57
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Babam 1942 Yunanistan doğumlu ,ilk ve orta öğrenimini Yunanistan'da tamamlamış ve 1958 yılında Türkiye ye dönmüş . Hala orada yerleşik çok sayıda akrabamız mevcut ve bizler çocukları olarak 4 kardeşiz. Bizim çifte vatandaşlık için Yunanistan konsolosluğuna başvurumuz hangi şartlarda ve hangi belgelerle olmalıdır ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Cevabı Görüntüle
B. Soner 17/10/16, 11:08
Merhaba vize merkezi yetkilisi,
Yolcu gemisinde çalışıyorum ve Gemiye Atina'dan bineceğim, vize almam gerekiyor. Sizinle başvuru yapmamız halinde süreçler nasıl ilerleyecek bilgi alabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
S. Akdoğan 15/10/16, 21:48
Merhaba vize merkezi yetkilsi,
Ben henüz öğrenciyim ve Yunanistan'a turistik amaçlı olarak seyahat etmek istemekteyim. Gerekli belgelerimle sizin üzerinizden başvuru yapmam için nasıl bir yol izlemem gerekmektedir?
Cevabı Görüntüle
M. Sel 15/10/16, 14:41
Merhaba vize merkezi yetkilsi,
Gidiş ve dönüşte Aegean Airlines ile Atina aktarmalı uçuşum var. Yunanistan sınır kontrolünden geçmeyeceğim. Yine de transit vize isteniyor mu? Teşekkürler