Hollanda Vize Reddi

A. M. 01/05/17, 20:31
Hollanda vize reddi için ne yapabilirim? İtiraz dilekçesi işe yarar mı? Bir de nerede hata yapmış olabilirim de ret aldım? Ret almamak için ne yapabilirim? Kolay gelsin.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba efendim, Hollanda vizesi reddi aldıysanız bu kararı açıklayan resmi bir mektup da alırsınız. Daha sonra bu karara yazılı olarak itiraz etmek için 4 haftanız bulunmaktadır. Nasıl itiraz edeceğinizi öğrenmek için size gelen ret mektubunu okuyabilirsiniz.

Kısaca anlatmak gerekirse; Hollanda ret vizelerinde itiraz etmek için itiraz dilekçenizi Fransızca, Felemenkçe, Almanca ve İngilizce olarak yazarak ret mektubunda yazılı olan Hollanda’daki büyükelçiliğe posta yolu ile yollamanız gerekmektedir.

İtiraz dilekçelerine ortalama 4-6 hafta içerisinde olumlu ya da olumsuz dönüş sağlanmaktadır. Bu süreç posta süreci ve yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir. Ret almanızın birçok sebebi olabilir. Konsolosluk geri dönüş garantisi istemektedir. Örneğin; bir işiniz olmalı yani kişiyi Türkiye’ye bağlayan bir sebep mutlaka olmalıdır. Genel ret sebebi bu olmakla birlikte farklı sebeplerden ret alabilirsiniz Otel rezervasyonunuzun işlem süreci içinde iptal olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca maddi olanaklarınız yeterli görülmemiş olabilir. Ret almamak için dosyada birçok ayrıntıya dikkat edilmelidir. Mutlaka ilk Schengen vize başvurularında mutlaka bir danışmanlık almalısınız. Sizin için gereksiz olarak görülen birçok ayrıntı konsolosluk için ret sebebi olabilmektedir.

Hollanda vizesi reddi almamak için mutlaka dosyanızın tam ve Online doldurulan başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır. Hollanda vize başvurularında eksik hazırlanan dosya kişinin talebi üzerine kabul edilmektedir. Eksik dosya ya da hatalı doldurulan form redde sebebiyet verebilmektedir.

Vize reddi Hollanda Konsolosluğu’na yapılan itirazlar sonrasında olumlu değerlendirilme durumlarında pasaportunuz talep edilmektedir ve vizeniz basılmaktadır. İtirazınız olumlu kabul edilmezse tarafınıza bildirilmektedir.
Genel anlamda eğer itirazınızda kanıtlayıcı belgeleriniz inandırıcı gelme durumlarında olumlu olmaktadır. Bu sebepten dolayı mutlaka Hollanda itirazlarında danışmanlık almanız ve ret maddesine uygun açıklayıcı bir dilekçe ve destekleyici belgelerle itiraz edilmelidir.

Hollanda vize reddi sorunuza yanıt vermeye çalıştık. Vize reddi ile karşılaşmadan başvuru yapmak isterseniz Vize Merkezi uzmanlarımızdan danışmanlık alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
B.A. 02/06/20, 14:21

Merhaba, yaklaşık 4 ay önce Fransa vizesine başvurmuştum ve vize danışmanlığı yapan firma hatası nedeniyle 8. Maddeden ret aldık. Şimdi Hollanda'ya turistik amaçlı başvurmak istiyoruz. Bir önceki vize reddi sebebiyle vizemiz olumsuz sonuçlanır mı?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi 02/06/20, 14:56

Merhaba,

Schengen ülkeleri vize başvurusunda bulunurken başvuru dosyanızın bütünlüğü ve doğru yönlendirmeler alabileceğiniz profesyonel destek çok önemlidir. Vize başvuru dosyanız konsolosluklara kendinizi ifade edebileceğiniz tek aracınız olduğundan tüm seyahat detaylarınızın açık ve doğru şekilde kanıtlayıcı evraklarla ifade edilmiş olması vizenizin onayı açısından oldukça önem taşımaktadır.

Fransa vize başvurunuzun 8. madde dolayısyla retle sonuçlanmış olması seyahat detaylarınız ve vize bitiminden önce Schengen ülkelerinden ayrılarak ülkeye döneceğiniz ile ilgili konsolosluğa sunmuş olduğunuz kanıtlayıcı belgelerin inandırıcı bulunmamış olduğunu ifade etmektedir. 

Hollanda vize reddi sonrasında tekrar vize başvurusunda bulunma hakkınız bulunmaktadır. Ancak ret sonrasında yapılacak başvurular çok detaylı incelemelerle, önceki başvurunuzda değerlendirilerek yapılmalıdır. Vize reddi sonrasında yapılan başvurularda tekrar ret alma ihtimaliniz bulunduğundan hangi ülkeden vize reddi aldığınız ve ret alma sebeplerinizle birlikte tüm detaylar değerlendirilerek doğru yönlendirme ve doğru başvuru yapabilmemiz adına size en yakın ofisimize gelerek alanında uzman müşteri temsilcilerimizle iletişime geçmenizi önermekteyiz. Veya dilerseniz 0212 970 05 52 numaralı telefondan arayarak bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Hollanda vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x