Hollanda İstek Vizesi

B. Kaplan 13/02/20, 18:05
Selam, Hollanda istek vizesi için bilgi verir misiniz? Hangi amaçla ve nasıl başvuru yapılan bir vize? İyi günler.
Vize Merkezi

Merhaba efendim, istek vizesi Hollanda demek çok doğru bir tabir olmamakla birlikte Hollanda’dan aile veya arkadaştan gelen davet üzerine yapılan vize başvurularıdır. İstek vizesi olarak da söylemekte olup doğru olan tabir ziyaret vizesidir.Hollanda'dan arkadaş veya aile bireylerinden bir kişinin sizi evinde ağırlamak için belediye onaylı davet yazısı çıkarması gerekmektedir. Gelen davet yazısı ile Hollanda aile-arkadaş ziyaret vizesi başvurusu yapabilirsiniz. 

Hollanda'da 1. derece akraba olması durumunda muhakkak davet yazısı alınmalıdır. Anne, baba ve kardeş Hollanda'da olma durumunda kişi turistik vize başvuru yapma durumunda Konsolosluk tarafından gidiş amacı inandırıcı bulunmayarak ret alma olasılığı yüksek olmaktadır. Hollanda Konsolosluğu her zaman geri dönüş garantisi ister. Örneğin; kişiyi Türkiye'ye bağlayan bir işi, aylık net bir geliri görmek istemektedir. Kişi eğer çalışmayan bir bireyse, evli değilse gelen davet olsa dahi Konsolosluk geri dönmeyeceğini düşünerek onaylamama ihtimali vardır.

Hollanda'daki akraba veya arkadaşın sizi daveti üzerine yaptığınız başvuru türü olmakla birlikte kendisinin maddi geliri de önemlidir. İstek yani davetiye çıkarabilmek için öncelikle kişinin koşullar önemlidir. Davet ve gelir belgeleriniz ile yaptığınız başvurularda davetiyeniz mevcut diye vizeniz garanti sayılmaz. Yalnız her zaman Hollanda'da özellikle ilk başvurularda turistik bir seyahatten daha olanaklıdır. Bu sebepten ötürü mutlaka yakın derece akrabalar var ise Hollanda'dan davet talebinde bulunulmalıdır.
Belediyeden alınan davetiye ile beraber gelir belgelerinizi sunarak dosyanızı eksiksiz olarak hazırlamalı ve başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

İstek vizesi Hollanda ücreti herhangi bir değişiklik göstermemektedir. İstek vizesinde davet edilen başvuru sahibi çalışmıyor ise mutlaka bir sponsor göstermelidir. Bu sponsor kişiye bakmakla yükümlü 1. derece yakını olabilir, Hollanda'dan davet yollayan kişinin yalnız sponsorluğu kabul edilmemekle birlikte Türkiye'den sponsorluk zorunlu tutulmaktadır.

Hollanda istek vizesi için sorunuza yanıt verdik. Daha fazla bilgi ya da vize başvurusu için Vize Merkezi ofislerini ziyaret edebilir ya da arayabilirsiniz.

Saygılarımızla iyi günler,

Vize Merkezi

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x