Hollanda için vize şartları

S. Türker 14/02/20, 15:57
Merhaba, Hollanda için vize şartları nelerdir? Vize için hangi Koşullarını yerine getirmek lazım?
Vize Merkezi

Merhaba efendim, Hollanda vizesi için Konsolosluğun herhangi sabit bir şartı bulunmamaktadır. Yalnız Hollanda vizesine çalışan, işveren, emekli, öğrenci ve ev hanımı olarak başvuru yapılabilmektedir. Konsolosluk aylık net bir gelir sunulmasını istemektedir. Kişi çalışan veya işveren olma durumunda işyeri evrakları ve gelir belgelerini sunarak başvuru yapabilir. Ayrıca kişi öğrenci ve ev hanımı ise sponsor evrakları ile başvuru yapabilir.

Sponsor; çalışmayan, ev hanımı ve öğrencilere aylık net geliri olan ve kendisine bakmakla yükümlü olan kişilere denir. Bu kişiler kişi evli ise eşi değil ise ebeveynidir. Sponsor olacak kişi 1. derece akraba olmalıdır. 2. ve 3. derece kişilerin sponsorluğu da kabul edilmektedir ama öncelik her zaman 1.derece kişi olmasıdır ve daha olumlu olmaktadır.

Hollanda vize şartları tüm belgelerin eksiksiz hazırlanmasıdır. Hollanda Konsolosluğu diğer Schengen ülkeleri arasında en ılımlı ülkelerden biridir. Eksik evraklarda kişinin onayı ile dosya kabul etmektedir. Yalnız her zaman eksik evrak olumsuz değerlendirilebilir. Bu sebepten ötürü dosyanızın eksiksiz ve doğru şekilde başvuru yapılması önerilmektedir.

Hollanda vize şartlarından bir diğeri ise kişinin gidiş amacı ve statüsüne göre evrak hazırlanmasını istemesidir. Kişinin gidiş amacı ve statüsü önemlidir. Kişi çalışan ise şirket evrakları olan (Faaliyet belgesi, imza sirküsü, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi) gibi işveren evrakları zorunlu değildir. Kişi iş görüşmesi fuar vb. faaliyetler için seyahat ediyor ise mutlaka Hollanda’daki firmadan ticari bir davet talep etmelidir. Tatil, gemi gezisi, şehir gezisi gibi faaliyetler turistik vize kapsamına girmektedir.

Kişinin Hollanda’da akraba veya arkadaşı var ise davet talep etmeli ve Aile – Arkadaş ziyareti kategorisinden başvurusunu yapması gerekmektedir.
Yapılan başvuru işlem süresi ortalama 5-15 iş günü sürmektedir. Hollanda Schengen vizesi ile 180 günlük bir süre içinde azami 90 gün süreyle seyahat edebilir. Bu vize ile diğer Schengen ülkelerinde de geçerlidir.

Hollanda için vize şartları sorunuza yanıt verdik. Vize başvurusu için arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Vize Merkezi

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x