Yunanistan'a Vizesiz Giriş Var mı?

V.G. 29/07/20, 15:59
Yunanistan'a vizesiz giriş var mı? Yunanistan’a seyahat etmek istiyorum. Fakat aklıma takılan birkaç soru var. Kaç günde sonuçlanır? Evrakları hazırlanırken nelere dikkat etmemiz gerekir? Kapı vizesi denilen vize türü ile Avrupa ‘da başka bir ülkeye gidilir mi?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Yunanistan, diğer Schengen ülkelerine nazaran daha uzun süreli vize verme eğilimi sergilediği için gelecekte Schengen ülkesine gitmeyi planlayanlar için öncelikli olarak tercih edilmektedir. Yunanistan adalarına vize almadan gidilir mi sorunuza yanıt olarak da kapı vize ile gidilir.

Yunanistan vizesi başvurusu yetkili vize işlem merkezinden yapılır ve genellikle 15 gün içinde sonuçlanır. Konsolosluk, seyahat türünüze bağlı olarak rezervasyonun satın alınmış olmasını talep edebilir. Başvuru yapılırken dikkat edilecek nokta konsolosluktan konsolosluğa bazı farklılıklar gösterir. Örneğin İzmir Konsolosluğu, son 6 ay içinde Ege Bölgesi sınırında ikamet edip etmediğine dikkat edilmelidir. 

Yunanistan’a seyahat planı yaparken ilk etapta almanız gereken vize türü, seyahat amacınıza göre değişiklik gösterir. Bundan ötürü, seyahat amacınıza uygun olan türde başvuru yapmanız gerekmektedir. Uygun başvuru yapmak için gerekli olan formun eksiksiz ve doğru bilgiyle doldurulması, Yunanistan Konsolosluğu tarafından talep edilen evrakların eksiksiz hazırlanarak teslim edilmesi rica edilir. Çalışma durumunuza ve seyahat amacınıza göre başvuru yapmanız gereken vize türünde başvur yapabilirsiniz. Eksik evrak ve hatalı bilgiyle yapılan başvurunun olumlu sonuçlanma ihtimalinin bulunmadığını, bu sürede ödeyeceğiniz ücretin iade edilmediğini hatırlatmak isteriz. Bu nedenle profesyonel destek almanız yararınıza olmaktadır. 

Vizesiz Yunanistan seyahati şansınız yoktur. Seyahat etmek istediğiniz bir ada ise ancak kapı vizesiyle giriş yapabilirsiniz. Ada vizesiyle Schengen bölgesinde gezme şansınız yoktur. Kısa süreli kalış sürenize göre verilir, sadece o süreçte kullanabilirsiniz. Yunanistan’a vize almadan gidilir mi sorusuyla sıkça karşılaşılır. Kafa karışıklığına sebep olan Yunanistan adalarına vizesiz girilebilir gibi söylemlerle ilerlememeniz önerilir.  

Yunanistan'a vizesiz giriş var mı ile alakalı geniş bilgiye sahip olmak adına ve vize başvurusunda bulunmak için müşteri hizmetlerini ve Vize Merkezi ofislerini arayabilir oradan iletişime geçebilir sürecin takibinde yardım alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Aysel GÜNDAY

Yunanistan'a vizesiz giriş var mı?

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x