Yunanistan Vizesi

Ş.N. 09/07/20, 18:19
Yunanistan’a seyahat planlamaktayım. Yunanistan vizesi başvuruları kaç günde sonuçlanmaktadır? Çok girişli vize talebinde nasıl bulunabilirim? Seyahat belgesi olarak neleri sunmam gerekiyor? Vize başvurusunu kaç gün önceden yapma hakkım bulunmaktadır? Bilgilendirmenizi rica edeceğim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Yunanistan’a vize 2020 senesi için ortalama olarak 5-15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Yunanistan Konsolosluğu resmi tatil günlerinde hizmet vermediği için resmi tatil günü öncesinde yapılan başvuru daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. İstisnai durum meydana geldiği zaman inceleme uzun sürebilir. Bundan dolayı 6 aydan erken başvuru olmaması şartıyla başvurunuzu vakit kaybına uğramadan başlatmanızı tavsiye ediyoruz. 

Başvuru evrakı, vize ücreti, konumunuza ve gidiş amacınıza uygun detaylı evrak listesi için 02129700452 numaralı telefondan Vize Merkezi’ni arayarak soru ve görüşünüzü iletebilir, müşteri temsilcinizle ilerleyebilirsiniz. 

Daha önceden alınmış ve kullanılmış bir Schengen vizenizin olması ve başvurunuz yapılırken evraklarınızın eksiksiz hazırlanması vizenizin uzun süreli olması açısından olumlu olarak etkileyebilmektedir. Fakat pasaportunuzda yurtdışına veya Schengen ülkelerine giriş çıkış yok ise kalış sürenize göre vize verilebilmektedir. 
İlk vize başvurularında dosyanızın olumsuz değerlendirilme ihtimalini en aza indirebilmek için profesyonel destek almanızı tavsiye etmekteyiz. Vize başvuruları seyahat tarihinden en erken 180 gün öncesine kadar yapabilirsiniz. Seyahat tarihinize en az 15 gün kala vize Yunanistan başvurunuzun tamamlanması gerekmektedir. 

Evraklarınız bize ulaştıktan sonra Vize Merkezi tarafından kontrolü yapılarak eksikler varsa randevu gününe kadar tamamlamanız rica edilir ve başvuruya hazır duruma getirilir. Çok girişli vize için Yunanistan’a vize talebinde bulunduğunuz zaman seyahat planını detaylı olarak iletmeniz gerekir. Birden fazla ülkeye giriş çıkış yapılacaksa hangi ülkede, hangi tarihlerde konaklama yapacak olduğunuzu detaylı şekilde sunmak zorundasınız. Vize başvurusunda bulunmak için seyahat sırasında en fazla Yunanistan sınırı içerisinde konaklama yapılacak olması şartı yer almaktadır. Birden fazla ülkeyi kapsayan ve en uzun kalış gün sayısı Yunanistan olarak belirlenen seyahat planını ulaşım ve konaklama rezervasyonuna ait belgeyle desteklemeniz gerekir. 

Yunanistan vizesi hakkında detaylı bilgi için Vize Merkezi’ni arayarak iletişime geçebilir, sürecin takibi konusunda yardım alabilirsiniz.

Saygılarımızla.

Yunanistan vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x