Yunanistan vizesi reddi 2022

F.GÜR 30/11/21, 15:37
Yunanistan vize reddi 2022 yılı içinde değişiklikler meydana geldi mi? Bilgi rica edeceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim. Kolay gelsin.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar;

Yunanistan vizesi ret alma kısmında kişi Yunanistan Konsolosluğuna itirazda bulunabilir. Yunanistan kısa süreli vize başvurusunda Yunanistan ticari vize turistik, aile ve arkadaş ziyareti ,kısa süreli eğitim vize başvuru türünden birine başvuru yapan Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşı Yunanistan vize başvurusu redle sonuçlanması durumunda ilgili Konsolosluğa şahsen veya mail ortamında itiraz edebilmektedir. Yunanistan vize başvurusu sonuçlandıktan sonra yeni schengen kanunlarına bağlı olarak red ile sonuçlanması durumunda 16 madde içerisindeki herhangi bir maddeden dolayı red almanız durumunda bunu size red mektubu ile pasaport tesliminde verilir.Yunanistan başvurunuzun red ile sonuçlandığı zaman adınıza düzenlenmiş red mektubunda belirtilen maddeler üzerinde neden red aldığınızla ilgili gerekli açıklamalar yapılır. Yunanistan vize başvurunuz turistik vize başvurusu ise ve seyahat planlamanızı inandırıcı olmadığına dair maddeden red aldıysanız itirazınızı yaparken yapacağınız seyahat planlamanızı anlatan mail veya dilekçe ile açıklamanız gerekir.

Yunanistan vize ret alma kısmında vize başvuru türünüze bağlı olarak gerçekten gidiş sebebinizi anlatmanız gerekir. Seyahatiniz turistik ise satın alınmış otel veya uçak biletinizi ,ticari başvuruda ticari davetiye aldığınız Yunanistan firmasına ait davet mektubunuzu ,aile ve arkadaş ziyareti ise davet mektubunuzla sizi davet eden kişi arasındaki bağınızı anlatmanız gerekir. Yunanistan red itirazıda en önemli etken Konsolosluğa yazacağınız itiraz dilekçesidir itiraz mailinizi iletirken Yunanistan’a neden seyahat etmek istediğinizi anlatan iyi niyet mektubunuzu detaylı olarak anlatmanızdır. İyi niyet amaçlı yazılan mektubunuz da kendi mesleki durumunuzu ifade edecek şekilde neden  seyahat etmek istediğinizi samimi bir dille anlatmanız gerekir. İtirazınızı mail ortamından olacaksa seyahat belgelerini ,pasaport ön yüzü, seyahat sağlık sigortanızı , red mektubunuzla mail de göndermeniz uygun olacaktır.

Yunanistan vize reddi 2022 alma durumunuzda vize merkezi vize uzmanlarından kapsamlı dilekçe hizmeti alabilir ve danışmanlık alarak ilerlemesi mümkünüdür.0212 970 04 52 numaralı hattan arayarak destek  Vize Merkezi müşteri danışmanınızdan destek alabilmeniz mümkündür.

Saygılarımızla

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.