Yunanistan vize randevusu 2022

NİDA 30/11/21, 14:44
Yunanistan vize randevusu 2022 için ikametgah ettiği bölgeye göre randevu alma konusunda değişiklikler olmakta mıdır? Telefonla randevu işlemi yapılmakta mıdır? Bilgilendirme rica edeceğim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhabalar;

Yunanistan vize başvuru işlemi için vize randevusu yapacak olan kişilerin öncelikle ikamet ettiği il ve ilçeye hizmet sağlayan Yunanistan Konsolosluğu’nu öğrenmesi gerekir. Yunanistan Konsolosluğu yetki alanına göre hizmet sağlıyordur. Yunanistan Vize randevu için başvuruda bulunacak kişinin ikamet ettiği bölgeye hizmet veren konsolosluğun atamış olduğu başvuru merkezinin  kısa süreli vize başvurusunu direkt olarak kabul edip etmediğini öğrenme zorunluluğu vardır. Konsolosluğun başvuruyu kabul etmesi durumunda  başvuru sahibi işlemini doğrudan gerçekleştirme hakkına sahiptir.

İstanbul Yunanistan Başkonsolosluğu başvuru sahiplerinin ikamet bölgesine hizmet veren yetkilendirilen vize merkezinden yaptığı vize başvurularını kabul eder. İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden ve Yunanistan Schengen vize başvurusunda bulunacak kişilerin işlemini yetkilendirilmiş bir kurum aracılığı ile gerçekleştirme hakkına sahiptir. Vize başvuru merkezi vize müracaatını randevu sahibi olma koşuluyla kabul eder. Yunanistan vizesine randevu almak kısmında Yunanistan vizesi için gerekli olan belgeler eksiksiz olarak bir araya getirilerek vize başvurusu için randevu alınması gerekir. Randevu saatinden 30 dakika önce başvuru merkezine bulunması rica edilir.

Yunanistan vizesi randevu esnasında Vize dosyasının onaylanması halinde başvuru sahibinin biometrik bilgisi alınacaktır. Randevunuz oluşturulurken belgelerin tamamlanması gerekir. Evrak tamamlanmasından sonra randevu uygun saatte oluşturulmaktadır. Randevunuz oluşturulmadan vize işleminizin başlatılması mümkün değildir. Bundan dolayı işlemler esnasında telefondan randevu alınmamaktadır. Müşteri temsilcimizle irtibatta olmanız sürecinizin takibini sağlayabilirsiniz.

Vize merkezi aracılığı ile alacağınız Yunanistan randevusu sürecinde size her konuda destek sağlanacaktır. Vize başvurusu esnasında, konsolosluğun başvuruyu kabul etme ve değerlendirme kısmında önem arz eden başvuru formu dikkatli doldurulmalıdır. Başvuru formu konsolosluk tarafından hazırlanmış ve doldurulması mecbur olan resmi bir belgedir. Yunanistan’a vize randevusu sırasında bu formun dikkatle doldurulması gerekir.

Yunanistan vize randevusu 2022 konusunda daha kapsamlı bilgi almak ya da vize başvurusu için destek almak adına müşteri temsilcilerini 0212 970 04 52 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.