Yunanistan Sınırı Açıldı mı?

S.İ. 29/07/20, 14:45
Yunanistan sınırı açıldı mı? Başvuru yapabilir miyim? Turistik amaçlı gideceğim eşimle birlikte. Fakat konsolosluğa ulaşamadık. Ondan dolayı sizden yardım alarak ilerlemek isteriz. Evrak bilgisine nasıl ulaşabilirim? Bankada para olması gerekir mi başvuru yaparken? Eşim ev hanımı ben sponsor olsam sorun teşkil eder mi? Ben serbest meslek sahibiyim, ne gibi evrak sunmam gerekir? Kaç günde sonuçlanan işlemlerdir? Bana destek verirseniz çok memnun olacağım. İyi günler dilerim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Yunanistan bölge olarak henüz sınırları açmamıştır. Mevcutta olan halen devam eden Covid19 dolayısıyla sınırlarını kapatmış bulunmaktadır. Fakat Yunanistan Başkonsolosluğu vize başvuruları almaya başlamıştır. Seyahatinizin 1 ağustos sonrası olması şartıyla vize başvurusu alarak vize işlemi yapmaktadır. Sınırların ne zaman açılacağı konusunda ise kesin bir bilgi mevcut değildir. 

Yunanistan kapıları açtı mı sorularına kafa karışıklığına sebep vermemek için sınırlar açılmadı ama başvuru kabul etmektedir diye belirtebilirim. Yunanistan'a giriş var mı sorularına cevap olarak ise şu anda maalesef sadece vatandaşına ve Yunanistan’da oturumu olanlara giriş hakkı tanımaktadır. Gerekli evrak bilgisini size gidiş amacınıza ve mesleki konumunuza göre Vize Merkezi müşteri danışmanımız mail ya da sms yoluyla gönderecektir. 

Başvurunuzu gerçekleştirirken siz kendinizin için ve eşiniz için ayrı ayrı olarak döküm hazırlayacaksınız. Eşiniz ev hanımı olduğu için sponsor olma hakkınız vardır. Sizin sponsorluğunuzda eşinizin vize işlemi yapılacaktır. Serbest gelir kaynağını belirten belge banka dökümü, iş yaptığı kaynağı sunmanız gerekir. Kira geliriniz varsa ona ait dökümleri koymanız gerekir ve araç ruhsatını da evraklarınız arasına koymanız rica olunur. Randevu gününe kadar evraklarınızı tamamlamış olmanız gerekir eksik evrak beyan ettiğiniz takdirde vize sonucunuz olumsuz olabilir. 

Vize başvuru sonucunuz randevuya işleme girdikten sonra evraklarınız 15 gün içinde sonuçlanır. Aksi bir durum meydana gelirse süreçle alakalı uzama söz konusu olursa bu konsoloslukla alakalı bir durumdur.

Yunanistan sınırı açıldı mı ile ilgili sorularınıza cevap almak ve vize işlemleriniz için Vize Merkezi şubelerimizi gelebilir yüz yüze görüşebilir ve iletişim hatlarımızdan destek alarak ilerleyebilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Aysel GÜNDAY

Yunanistan sınırı açıldı mı

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x