Yunanistan vizesi güncel randevu tarihleri

Yunanistan vizesi güncel randevu tarihleri

Yunanistan vize başvurusu yapmak isteyen kişinin tamamlaması gereken süreçler arasında en önemlisi randevu alma işlemidir. Vize başvurusunda bulunacak kişi Yunanistan vizesi güncel randevu tarihleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapan kişi, seyahat tarihi ile randevu tarihi arasında en az 7 gün bulunmasına dikkat etmelidir. Schengen kuralı gereği, başvuru yapacak kişi 2014 yılı ve sonrasında parmak izi vermemiş ise parmak izinin sisteme işlenmesi gerekmektedir. 2014 yılından önce verilen parmak izi yeni başvuruda kabul edilmez.2014 yılı ve sonrasında parmak izi verildiyse bilgi 5 yıl süre zarfında vize başvuru merkezi tarafından saklı tutulacağı için yeniden kayıt işlemi yapılmasına gerek olmamaktadır.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan Vize randevusu konsolosluğun resmî tatil gününe ve yoğunluk dönemine göre değişkenlik gösterebilir. Yunanistan Konsolosluğu’nun atamış olduğu başvuru merkezi, Yunanistan vize randevusu ve seyahat tarihi arasına “seyahat kuralı” getirmiştir. Bu kurala göre seyahat tarihi ve konsolosluk randevu tarihi arasında 7 gün olmalıdır. Bu kurala uyum sağlamayan başvurular başvuru merkezi tarafından kabul edilmeyecektir. Yolculukları acil olan kişiler için Vip seçeneği sunulmuştur. Bunun için e-posta yoluyla randevu talep edilir. Talep edilen randevu verildikten sonra başvuru Vip olarak işleme alınmaktadır.

Yunanistan vize işlemi ne kadar sürer?

Gelelim sıkça sorulan ‘Yunanistan vize işlem süresi ne kadardır?’ sorusuna. Yunanistan Vize başvurusu yapıldıktan sonra 7 ile 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Yunanistan vize başvuru sonuçlanma süreci diğer Schengen bölgesi ülkelerine göre daha hızlı ilerlemektedir. Evraklarınızı eksiksiz hazırlamanız durumunda Yunanistan vize randevusu oluşturulmaktadır. Şu anda Yunanistan randevuları 22 Mart tarihi ve sonraki tarihlere verilmektedir. Yunanistan konum olarak ülkemize yakınlığı ve ülkemizden en çok turist alan ülke konumundadır. Bundan kaynaklı olarak randevu kısmı ve sonuçlanma durumu daha seri şekilde ilerlemektedir.

Yunanistan vizesi güncel randevu tarihleri ile ilgili bilgilerde meydana gelebilecek değişikliklerle alakalı sayfamızda ek bilgiler paylaşılmıştır. Vize Merkezi, başvurunuz esnasında uzman kadrosuyla danışmanlık vermekte ve vize işlem süreci boyunca size eşlik ederek hizmet sunmaktadır. İlerleyen dönemde meydana gelebilecek güncel durumlar tarafınıza paylaşılarak bilgi verilecektir. Bize 0 212 970 04 52 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp