Yunanistan Vizesi Başvuruları Açık Mı?

Yunanistan Vizesi Başvuruları Açık Mı?

Yunanistan Konsolosluğundan yapılan açıklamaya göre Yunanistan konsolosluğu vize başvurularını kabul edecek. Yunanistan vizesi başvuruları açık mı ile ilgili Seyahat sonrası 3 ay geçerli pasaportu olan vatandaşlar sınırlar açıldıktan sonra turistik ticari seyahat gerçekleştirebilirler.

Tüm Dünyada meydana gelen Covit-19 hastalığı dolayısıyla Yunanistan almış olduğu kararla turistik, ticari ve diğer vize türleri için Yunanistan vize alıyor mu kısmında ise vize başvurusu almaktadır. Fakat Yunanistan ülkesi sınırlarını açmadığından dolayı kara hava deniz yoluyla yapılacak bütün geçişler kapalıdır. Yunanistan konsolosluğu almış olduğu bu kararla Yunanistan vize başvurularını kabul ederek işleme almaktadır ama Pandemi süreciyle doğru orantılı olarak Covit-19 hastalığın tün dünya üzerindeki etkisi dolayısıyla sınırlarını kapalı tutma kararı almıştır.

Türkiye ve Yunanistan arasında ekonomik ve turistik ilişkileri canlı tutmak için her sene nisan ve ekim ayları içinde kapı vizesi uygulaması yapmaktadır. Yunanistan’a gidiş var mı ile ilgili ise adalara sınırlar kapalı olduğu için başvuru almamaktadır. Sınırlar açıldığında ada vizesi için hizmet verecektir.

Yunanistan konsolosluğu alacağı vize başvuruları esnasında bir takım değişikliklere gitmiştir. Şöyle ki Yunanistan ticari vize başvurusu esnasında istenilen davetiye mail ortamında Yunanistan Konsolosluğu ile paylaşılacak ve Yunanistan konsolosluğu onay verdiği zaman kişi başvuru yapacaktır ve başvurusu davetiye ile ilgili bilgi paylaşımı 48 ile 72 saat içinde Yunanistan Konsolosluğu mail yoluyla geri dönüş sağlanmaktadır. Yunanistan konsolosluğu alacağı başvurularda yeni süreçte boş pasaportta yani hiç vizesi olmayan kişinin pasaportunu işleme almayacağını bildirmiştir. Yunanistan konsolosluğu yapmış olduğu diğer bir açıklama ise en pasaportunda 6 aylık bir Schengen vizesinin olması gerektiğini bildirmiştir. Belirtilen şartlara uygun olmayan vatandaşların başvurularını Yunanistan konsolosluğu başvuru için işleme almayacağını belirtmiştir.

Yunanistan Vizesi açık mı ile ilgili Yunanistan konsolosluğu güncel olarak bilgileri paylaşmaktadır. Meydana gelen Covit-19 hastalığından dolayı bazı değişiklere gitmiştir. Bu değişiklerle alakalı yapmış olduğu açıklamalar yukarıda güncel olarak belirtilmiştir.

Yunanistan Vizesi Başvuruları Açık Mı? sorusu için yanıt verdik. Yunanistan Vizesi için bizi arayabilirsiniz. 0212 970 04 52

Saygılarımızla,

Vize Merkezi

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp