Yunanistan Kapı Vizesi ile Adalara seyahat başlıyor

Yunanistan Kapı Vizesi

Avrupa Birliği göçmenler bürosundan yapılan açıklamaya göre Yunanistan kapı vizesi uygulaması bu yıl da devam edecek. Seyahat sonrası 3 ay geçerli pasaportu olan T.C. vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni sahibi yabancı ülke vatandaşları Yunanistan kapı vizesinin geçerli olduğu adalara seyahat edebilecekler.

Türkiye ve Yunanistan arasında ekonomik ve turistik ilişkileri canlı tutmak adına her yıl Nisan ve Ekim ayları arasında kapı vizesi uygulaması yürürlüğe giriyor.

Yunanistan kapı vizesi en fazla 15 gün süre ile verilen bir vizedir. Schengen vizesi olarak kabul edilmekle birlikte sadece Yunanistan’ın 6 adasında geçerlidir. Yunanistan kapı vizesini geçerli olduğu adalar: Midilli, Samos, Kos, Rodos, Sakız ve Meis adalarıdır. Adalara ulaşım feribotlarla sağlanmaktadır. Geçerli Schengen vizesi olan yolcular kapı vizesi almadan bu adalara ve diğer Yunan adalarına seyahat edebilmektedirler. Ancak hali hazırda geçerli Schengen vizesi olmayan kişiler Yunanistan kapı vizesi başvuru yaparak adalara tek girişli vize alabilmektedirler.

Yunanistan kapı vizesi hakkında detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp