Mısır Vizesi

Mısır Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Mısır Vize Temsilcileri, 2019 yılı Mısır vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Vize Merkezi tecrübeli ekibiyle Mısır vize başvurusuna ilişkin evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlayarak sizin adınıza başvuruda bulunur. İhtiyacınız olan Mısır vizesi hakkındaki bilgileri web sitemizde Mısır için özel olarak hazırlanmış sayfaları ve başvuru yapmanıza uygun olan Mısır vize tipi için hazırlanmış sayfayı inceleyerek alabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimizi aramanız halinde de temsilcilerimiz size bu konuya ilişkin bilgileri detaylı olarak vermektedir. Mısır vizesi işlemleri için online destek ile Mısır vizesine dair detaylı soru ve görüşleriniz için bizi aramaktan ya da bize e-mail atmaktan hiçbir zaman çekinmeyiniz.

Mısır Vizesi

Mısır Devleti, umuma mahsus (bordo) pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutup resmi pasaport sahibi Türk vatandaşlarını seyahat süreleri 90 günü geçmediği müddetçe vize prosedüründen muaf tutmaktadır. Dolayısıyla Umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarının gerçekleştirmek istedikleri Mısır ziyaretleri öncesinde; hususi, diplomatik ve hizmet pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise 90 günü geçen Mısır ziyaretleri öncesinde Mısır Konsolosluğu’na başvuruda bulunarak Mısır vizesi almaları gerekmektedir. Mısır vizesi pasaportunuza işlenmektedir, bu sebeple pasaportunuzun Mısır Konsolosluğu tarafından belirtilen nitelikleri taşıması gerekmektedir. Pasportunuzun geçerlilik süresi, Mısır ziyaretinizden dönüş tarihi itibarı ile 6 ay daha geçerli olması ve pasaportunuzda herhangi bir deforme olmaması gerekmektedir.

öğrenci vizesi

Mısır’a gitmek isteyen kişilerin başvuracağı Mısır vizesi çeşitlilik göstermektedir. Bunun sebebi ise kişinin Mısır'a gitme amacıdır. Mısır vize türleri

Bu sebeple seyahat planınız ve bulunduğunuz durum için uygun olan Mısır vize türünü belirleyip bu vize türü için başvurmalısınız. Kısa süreli Mısır seyahatlerinizde vize başvurularınızı Türkiye’de ki Mısır Konsolosluklarına, uzun süreli Mısır seyahatinizde ise Mısır vize başvurunuzu Mısır’da ki göç bürosuna yapmanız gerekmektedir. Mısır Konsolosluğuna vize başvurusunu şahsen yapabileceğiniz gibi şahsen başvurmadan hem daha kolay hem de daha sağlıklı bir şekilde Vize Merkezi aracılığıyla da başvurabilirsiniz. Mısır vize başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

turistik vize

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır vizesi alabilmek için Mısır seyahatini gerçekleştirmek isteyen tüm kişiler Türkiye'de ki Mısır Konsolosluklarına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Bu temsilcilikler Mısır Başkonsolosluğu İstanbul ve Mısır Büyükelçiliği Ankara’dır. İstanbul’daki Mısır Konsolosluğuna Türkiye’nin her ilinden vize başvurusu yapabilirken, Ankara’daki Mısır Büyükelçiliği’nin konsolosluk bölümüne başvuruyu ancak konsolosluğun görev bölgesi içindeki ilde ikamet etmeniz halinde yapabilmektesiniz. Mısır Konsolosluğuna vize başvurusunu şahsen yapma zorunluluğunuz olmayıp Vize Merkezi aracılığıyla konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan da yapabilmektesiniz.

Mısır vizesine alabilmek için vize işlemlerinde hazırlanması gereken belgeleri hatasız doldurarak, eksiksiz bir biçimde teslim etmeli ve vize işlemleri için istenen ücreti ödemelisiniz. Belgelerin hepsinin teslim edilememesi ya da teslim edilen belgelerde eksik, hatalı bilgiler olması durumunda Mısır vizenizi alma noktasında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca Mısır makamları vize işlemleri sırasında ek belge getirmenizi veya mülakat için konsolosluğa gelmenizi isteyebilir. Mısır seyahtiniz için gerekli olan vize Mısır makamlarının vize işlemlerinizi olumlu olarak sonuçlanması durumunda alınır. 2019 yılı Mısır vizesine Vize Merkezi aracılığıyla başvurursanız temsilcilerimiz gerekli olan belgeleri tam ve doğru olarak hazırlayabilmeniz için size yardımcı olacaklardır. Ayrıca Vize Merkezi temsilcilerimizin vize işlemlerini baştan sona kadar takip etmesiyle bu süreç sırasında yaşanan her yeni gelişme için bilgi sahibi olup destek almaya devam edeceksiniz. Profesyonel destek alarak vize başvurunuza ilişkin daha kolay süreç geçirmek ve başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimalinin daha yüksek olması için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile e-mail veya telefon aracılığıyla iletişime geçiniz.

ticari vize

2019 Yılı Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Mısır'a seyahat etmek isteyen kişilerin başvuracağı tüm vizelerde evrak istenmekte olup istenen kimi evraklar ortak olmakta kimi evraklar ise başvurulmak istenen vize tipi ve kişinin çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Mısır için vize başvurusunda bulunacak kişi vereceği evraklarda gerçekleştireceği Mısır seyahatinin amacını kanıtlamalıdır. Bununla birlikte Mısır makamları vizeye başvuran kişinin başvuracağı vize tipi ve bulunduğu duruma göre maddi durumu veya seyahatine ilişkin maddi kaynağını kanıtlayıcı evraklar da isteyebilmektedir.

Evrakların başvurularda eksiksiz ve doğru olarak verilmesi önemli olup böyle olmayan evraklarla yapılan başvurular Mısır vize işlemlerini uzatabilmekte veya Mısır vize başvurusunu ret olarak sonuçlandırabilmektedir. Mısır makamları gerek görmesi halinde başvuru sonrasındaki vize işlemleri sırasında da ek evrak isteyebilmektedir. Eksik veya yanlış evraklarla yapılan başvurularda bu ihtimal artmaktadır. 

Mısır vize tiplerine ilişkin başvurular ve işlemler hakkında daha fazla bilgi için sol menüdeki size uygun olan telefon numarasını ya da 0212 970 05 87 numaralı telefonu arayarak Mısır vize uzmanlarımıza ücretsiz ulaşabilirsiniz. Bu durumda temsilcilerimiz, 2019 yılı Mısır Vize başvuruları için hazırlanması gereken evrakların güncel bilgisini e-mail yolu sizlere bildirecektir. Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda temsilcilerimiz başvurmanız gereken vize türü ve bulunduğunuz duruma göre hazırlamanız gereken evraklar konusunda size yardımcı olmakta ayrıca, Mısır makamları vize işlemleri sırasında sizden ek evrak isterse de temsilcilerimiz çözüm üretmeye çalışarak yardımlarını sürdürmeye devam etmektedir.

öğrenci vizesi

Mısır Vizesi Başvuru Süresi

  • Mısır vizesine başvuracak kişiler 45 yaş üstünde ise vize başvuruları en geç 8 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.
  • Mısır vizesine başvuracak kişiler 45 yaş altında ise vize başvuruları en geç 2 ay içinde sonuçlanmaktadır.

Mısır vizesine başvuru sırasında istenilen evraklarda herhangi bir eksiklik ya da hata ile karşılaşılması durumunda, konsolosluk görevlilerinin kişiye göre isteyeceği ek evraklarla bu süreç daha uzun olabilmektedir.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Ögrenci Vizesi
Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Evrak Tasdik İşlemleri
Mısır Vize Ücreti
Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Telefon
x