Mısır Vizesi İşlemleri

Mısır Vizesi İşlemleri

Mısır Vize İşlemleri İçin hazırladığımız sayfamızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Mısır Vizesi 

Mısır Arap Cumhuriyeti ülkemiz sınırları içerisinden Mısır seyahati yapmayı düşünen Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi kişilerden vize sahibi olmalarını talep etmektedir. Diplomatik Siyah Pasaport, Hususi Yeşil Pasaport ve Hizmet Gri Pasaport sahibi kişiler 90 ikamet gününü aşmayan Mısır ziyaretleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 90 ikame gününden daha uzun süreli vize talep eden kişilerin Mısır Konsolosluğuna başvuruda bulunarak ilgili talepleri doğrultusunda vize almaları gerekmektedir. 

Mısır vize işlemleri için başvuruda bulunacak kişilerin öncelikli olarak seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir. Seyahat amacına uygun olacak şekilde başvuru yapılacak olan vize türü belirlenmektedir. Mısır vize türleri aşağıda belirtildiği gibidir. 

Mısır seyahat amacının belirlenmesi ile birlikte uygun olan vize türüne ait gerekli evrakların bir araya getirilmesi ile birlikte başvuru işlemleri başlatılmaktadır. Kısa süreli Mısır vizesine başvurularının Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet veren yetkili temsilciliklere, uzun süreli başvuruların ise Mısır sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Göç İdarelerine yapılması gerekmektedir. 

Mısır vizesi talebi oluşturma işlemlerini kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde süreç boyunca temsilcilerimiz başvuru adımlarını sizin adınıza tamamlamaktadır. Gerekli belgelerin tarafımıza iletilmesi ile birlikte işlemler başlatılmakta ve sürecin takibini kolaylıkla yapabilmeniz sağlanmaktadır. 

Mısır Vizesi Başvuru İşlemleri 

Mısır vizesi başvuruları Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde hizmet veren diplomatik temsilcilikler tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Ankara’da yer alan Mısır Arap Cumhuriyeti Büyükelçiliği ve İstanbul’da yer alan Mısır Arap Cumhuriyeti Konsolosluğu ile birlikte ülkemizde iki adet Mısır temsilciliği bulunmaktadır. Yetkili temsilcilikler başvuru sahiplerine randevu sistemi ile hizmet vermektedir. Başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirmeniz durumunda süreç dahilinde bulunan tüm adımlar şahsınız adına temsilcilerimiz tarafından atılmaktadır. 

Mısır vizesi başvuru işlemlerini başlatmak için seyahat amacına uygun olan vize türünün belirlenmesinin ardından ilgili vize türüne ait belgelerin bir araya getirilmesi gerekmektedir. Talep edilen belgelerin eksiksiz olarak bir araya getirilmesi, bilgi ve belgelerde yanıltıcı herhangi bir bilgiye yer verilmemesi başvurunun değerlendirilmesi aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Değerlendirmeye sunulan bilgi ve belgelerde eksik veya yanlış bilgi gözlemlenmesi durumunda başvuru ret kararı ile sonuçlanabilmektedir. Konsolosluk gerek görmesi durumunda değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Söz konusu durum başvuru değerlendirme süresinin tahmin edilenden uzun sürmesine ve seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşanmasına neden olabilir. 

Mısır vizesi uzmanlarımız başvuru dosyasının eksiksiz olarak ve talep edildiği biçimde hazırlanması konusunda gerekli danışmanlık desteğini sağlamaktadır. Vize Merkezi Mısır Departmanı temsilcilerimiz süreç dahilinde yaşanan her gelişmeyi takip ederek konu ile ilgili bilgi sahibi olabilmeniz konusunda destek vermektedir. Mısır vizesi talebinizin güncel bilgilere uygun ve eksiksiz olarak gerçekleştirilebilmesi için kurumumuzun sağladığı hizmetlerden yararlanabilirsiniz. 

Mısır Vize İşlemleri Gerekli Evrakları 

Mısır’a seyahat planı olan kişilerin hazırlaması gereken evraklar seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne bağlı olarak değişmektedir. Talep edilen evraklar başvuru yapılan vize türünün yanı sıra seyahat detaylarına ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre de farklılık gösterebilmektedir. Mısır vizesine başvuru sürecinde başvuru sahibi kişinin ibraz edeceği evraklar ile birlikte seyahat amacını kanıtlaması gerekmektedir. 

Başvuru sırasında ibraz edilen tüm belgelerin eksiksiz ve hatasız olarak hazırlanmış olması konsolosluk değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Evraklar arasında eksiklik olması tarafınızdan ek evrak talep edilmesine neden olabilmektedir. Söz konusu durumda ek evrak teslim etmek değerlendirme işleminin tahmin ettiğinizden uzun sürmesine ve planladığınız seyahatin aksamasına neden olabilmektedir. Başvurunuz aynı nedenle olumsuz olarak sonuçlandırılabilmektedir. Bu nedenle tüm bilgi ve belgelerin gerçeğe uygunluk gösterecek şekilde sunulması seyahat planı ile ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması açısından oldukça önemli adımlar arasında yer almaktadır. 

Mısır’a yapacağınız seyahat için sahip olmanız gereken vize türüne ait gerekli evrakların güncel listesine tarafımız ile iletişime geçerek kolayca ulaşabilirsiniz. Temsilcilerimiz gerekli belgelerin talep edildiği şekilde bir araya getirilmesi konusunda tarafınıza yardımcı olarak başvuru dosyasının uygun biçimde oluşturulmasını sağlamaktadır. 

Mısır vizesi için gerekli evraklar sayfamız üzerinden konuya dair detaylı bilgiye ulaşabilecek olduğunuzu hatırlatırız.

Mısır vizesine başvuru işlemlerinin seyahat planının 2 ay kadar öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir. Konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil günleri veya tarafınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda başvuru sonuçlanma süresi tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Herhangi bir nedenden dolayı başvurunun reddedilmesi ihtimaline karşı tekrardan başvuru yapabilecek süreye sahip olmak seyahat planı ile ilgili aksaklık yaşanmaması açısından oldukça önem arz etmektedir. 

Mısır vizesine başvuruda bulunan 45 yaş altı kişilerin başvuruları ortalama 2 ay içerisinde değerlendirilerek sonuçlanmaktadır. Başvuru sahibinin 45 yaş üzerinde olması durumunda vize talebi ortalama 8 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Sahip olunan kriterlerin göz önünde bulundurulması ile birlikte tavsiye edilen başvuru süresinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. 

Mısır vize işlemleri için kurumumuzu tercih ederek başvuru sürecinde yer alan adımların tümünün şahsınız adına en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Süreç boyunca temsilcilerimiz ile iletişimde kalarak işlemlerin takibini yapabilirsiniz. Ayrıca karmaşık vize prosedürünün şahsınız adına oldukça kolay ve rahat biçimde sona ermesine neden olabilirsiniz. Mısır vizesi için bizimle iletişime geçin, sizin adınıza en uygun başvuruyu yapalım! 

en-yakin-subemiz

 

Mısır ile ilgili sizden gelen sorular

26 sorudan en popüler 20 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Mısır vizesi kaç günde çıkar 2021
  N.Tufan, 01 Haz 2021, 16:17

  Merhabalar, Mısır seyahatim için vize talebinde bulunmak istiyorum. Mısır vizesi kaç günde çıkar 2021 yılı için güncel durum nedir? Buna göre seyahatten ne kadar önce işlemleri başlatmam doğru olur? Sizle başvuru yaptığımda benim neler yapmam gerekiyor ve şahsen orada olmam gibi bir zorunluluk mevcut mu? İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır vize başvurusu 2021
  Ö.Durmuş, 01 Haz 2021, 14:41

  İyi günler Vize Merkezi, Mısır vize başvurusu 2021 yılında nasıl yapılmaktadır? Ben ve arkadaşım başvuruda bulunmak istiyoruz. İlk olarak ne yapılması gerekiyor ve diğer başvuru adımları içerisinde neler bulunuyor? Sayfanızda anlatmışsınız fakat daha önce başvuruda bulunmadığım için süreç benim için biraz karmaşık gözüküyor. Bu yüzden kısaca süreci özetlerseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır transit vize 2021
  A.Ender, 31 May 2021, 19:09

  İyi günler, ben önümüzdeki ay Mısır üzerinden aktarma yaparak başka bir ülkeye seyahat etmeyi planlıyorum. Mısır transit vize 2021 şartlarına göre hangi durumlarda talep edilmektedir? Yalnızca giriş yapacağım ülkeye vize başvurusunda bulunmam ve uçuş biletim yeterli oluyor mu? Şimdiden teşekkür ederiz ve iyi çalışmalar dileriz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır çalışma vizesi
  B. Şalcıoğlu, 09 May 2020, 23:41

  Merhaba, İstanbul’da ikamet etmekteyim. Mısır’da bulunan bir firmadan teklif geldi ve Mısır’daki firma ile çalışmak için sözleşme imzaladım. Mısır çalışma vizesi için hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Hangi durumlarda vize alabilirim ve çalışmak için Mısır’a gidebilirim? Kısa süreli vizede almam gerekiyor mu? Süreçle ilgili bilgi verebilir misiniz? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır vize ret itirazı
  T.Aktoz, 09 May 2020, 23:01

  Merhaba, Daha önce Mısır vizesi başvurusu yaptım. Uzun süre bekledikten sonra vizemin ret olduğunu söylediler. Mısır vize ret itirazı için ne yapmam gerekiyor? Konsolosluğa şahsen itiraz etmem gerekli mi? Yeniden başvuru yaparsam yine ret alır mıyım?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır vizesi nasıl alınır 2020
  A.Köse, 29 Nis 2020, 13:46

  Merhaba, Mısır’a yapacağım seyahat için Mısır vizesi nasıl alınır 2020 yılı için ? Mısır vizesi ne kadar sürede sonuçlanır? Mısır vizesi alma şartları ve hazırlanacak evraklar hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır vizesi başvurusu
  C. Yalnız, 22 Nis 2020, 16:27

  Merhaba, Mısır’a ilk defa seyahat edeceğim. Mısır vize başvurusu yapmak için istenilen evraklar nelerdir? Mısır vizesi başvurusu yaparken nelere dikkat etmeliyim prosedürler nedir bilmiyoruz? Yardımcı olabilir misiniz?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır çok girişli vize
  M. Yumru, 22 Nis 2020, 15:15

  Merhaba, Mısır’a sürekli seyahat ediyorum. Mısır Konsolosluğu sadece tek girişli vize veriyor. Sürekli Mısır’a seyahat edeceğimden dolayı Mısır çok girişli vize nasıl alabilirim? Mısır vizesi almak için ne tür evrak hazırlamam gerekiyor? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır vize reddi
  B. Altındağ, 22 Nis 2020, 14:38

  Merhaba, Mısır vizesi için başvuruda bulunduk. Yaklaşık 4 ay beklememize rağmen vizemiz ret oldu. Mısır vizenin bu kadar uzun sürmesi normal midir? Mısır vize reddi aldıktan sonra itiraz edebilir miyiz? Tekrar Mısır vize başvurunda bulunabilir miyiz? Teşekkür ederiz.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır vizesi 2020
  A. Cansız, 16 Nis 2020, 10:06

  Merhaba, arkadaşlarım ile birlikte Mısır Sharm El Sheikh ve Kahire’yi gezmek için gitmeyi planlıyoruz. Mısır vizesi 2020 yılı işlemleri için otel ve uçak biletini satın almamız gerekiyor mu? Bir de yaptığımız araştırmalarda Mısır vizesinin uzun sürede sonuçlandığını öğrendik. Vize işlemleri için detaylar ve istenilen evraklar konusunda yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Pasaportunda İsrail vizesi bulunanlar Mısır vizesi alabilir mi?
  Levent, 12 Şub 2018, 14:10

  Önceden İsrail'e gitmiş, pasaportunda İsrail vizesi olan normal pasaportlu birisine Mısır'a girişte sorun çıkartırlar mı? Kapıda vize verirler mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından transit vize istiyor mu?
  Volkan, 19 Oca 2018, 15:38

  Merhaba; Transit uçuşlarda Mısır vize istiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Almanya'dan Mısır vizesi alabilir miyim?
  A. Ç., 17 Oca 2018, 12:21

  Merhabalar, Almanya'da ikamet eden Türk vatandaşıyım. Mısır'a bir haftalık turistik gezi planlıyorum. Vize müracaatı yapmam gerekiyor mu yoksa Mısır'da havalimanında vize alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 45 Yaş Üstü İçin Mısır Vizesi
  E. Karaca, 21 Kas 2017, 14:06

  Merhaba, Mısır 45 yaş üstü kişilere kapıda vize veriyor mu? Vize Merkezini dün aradığımda görevli biri babam için vize almama gerek olduğunu, kapıda vize alımının durdurulduğunu söyledi. Doğru mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • 50 yaş üstü kişiler için Mısır vizesi
  M. Kesici, 08 Kas 2017, 16:53

  50 yaş üstü kişilerin vize almadan Mısıra gidebilir mi? Vize girişte alınır mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır İçin Transit Vize Gerekiyor mu?
  Muzaffer, 25 Eki 2017, 12:13

  Merhaba, ben Sudan seyahati için bilet aldım ve Sudan'a aktarmalı olarak Kahire'den gideceğiz. Kahire'de 8 saatlik bekleme süresi var, vize gerekiyor mu?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Azerbaycan Vatandaşları İçin Mısır Vizesi
  Simran, 16 Eyl 2017, 13:37

  Ben Azerbaycan vatandaşıyım, ama şu an Türkiye'deyim, benim Türkiye'de oturma iznim yok. Ben buradan Mısır'a vize alabilir miyim? Veya, ücret ödeyerek Mısır vizesini kapıda alabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır Vizesi Yeşil Pasaport
  E. ÜNLÜ, 29 Ağu 2017, 16:54

  Yeşil pasaport için Mısır vizesi almaya gerek var mı?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır vizesini en hızlı nasıl alınır?
  G. Yolaçar, 09 Tem 2017, 16:08

  Merhaba. Ben Mısır vizesi daha önce aldım. 3/7/2017 vizem bitti. Tekrar vize almak veya uzatmak için neler gerekli? En hızlı ve en erken nasıl Mısır vizesi tekrar alabilirim. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır vize işlemleri
  B.Ü., 08 Haz 2017, 03:43

  Merhabalar Vize Merkezi, ben kısa süreli seyahatim için Mısır’a vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Mısır vize işlemleri için kolay bir yol var mıdır ve süreçle kendim ilgilenmek zorunda mıyım? Siz bu konuda başvuru sahiplerine danışmanlık desteği veriyor musunuz? Geri dönüşünüz için şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar, iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Mısır için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp