Gaziantep

Telefon

+903422555025

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Mısır Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Mısır Vize Merkezi Gaziantep sayfamıza hoşgeldiniz

Mısır vizenizi çabuk yollardan Gaziantep’ten edinebilmeniz için aşağıda yer alan bilgileri dikkatli biçimde okumanızı öneriyoruz.

Mısır Vizesi Gaziantep Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Mısır vizesi Gaziantep başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza göre istenen evraklarla gerçekleştirin. Mısır için vize talep edenler seyahat amacını belirledikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde evraklara ilişkin ön bilgilendirmeye ulaşabileceklerdir. Mısır vize başvuru formunu Form ve Dilekçe bölümünde görebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Mısır vize işlemlerinizin olumlu olarak sonuçlanması için vize başvuru şartlarını eksiksiz bir biçimde yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve eksik evraklarınız varsa yerlerine alternatif olarak hangi evrakları getirebileceğiniz bilgisine temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Gaziantep Vize Merkezi temsilcilerimiz veya ilgili Mısır makamları tarafından dosyanıza yeni evrak koymanızı talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların getirilmesi gereklidir.

Mısır vizesi başvurularınız için şubemize gelmeden önce randevu alma zorunluluğu olmamaktadır.

Mısır Vizesi Gaziantep Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mısır vize başvuru sonuçları için yeteri kadar sürenizin olup olmadığına dikkat edin. Mısır vize işlemleri için seyahatinizden en çok 3 ay öncesinden itibaren başvuruda bulunma hakkınız vardır. Mısır vizesinin çıkışı ortalama 10-15 iş günü sürebildiğinden seyahatinizden en az 1 ay kala başvuru yapmanızı öneriyoruz. Gaziantep Vize Merkezi olarak Mısır vizesi için başvuruda bulunacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve sezona bağlı yoğunluğu göz önüne alarak başvuru yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Mısır vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız.
Mısır vize başvurusu gerçekleştirmeden önce turistik, ticari, ziyaret, öğrenme gibi seyahat amacınızı netleştirin. Mısır’da bulunan aile veya arkadaşınızın yanında kalacaksanız Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi için; ülkeye yalnızca turistik gezi amaçlı seyahat edecekseniz Mısır turistik vizesi için; Mısır’da iş ortağınızla görüşme, fuara katılma veya müşteri ziyaretinde bulunma amacınız varsa Mısır ticari vizesi için başvuruda bulunmanız gerekecektir. Seyahat amacınıza yönelik vize türü için gerekli olan evrakları hazırlayın ve seyahat amacınızın dışına çıkmayın.

Başvuru evraklarınız ve seyahat tarihleriniz tam ve net olmalıdır
Gaziantep Vize Merkezi başvuru evraklarınızın Mısır Konsolosluğunun belirlediği kriterlere uygun olarak hazırlanması için size destek olmaktadır. Evraklar hakkında daha fazla bilgiye Mısır vize merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz. Evrak detaylarına ilişkin bilgi için temsilcilerimizi arayarak bilgi mesajı gönderilmesini isteyiniz. Size gönderilen mesajı dikkatle okuyarak evrak detaylarına ilgili bilgilere ulaşabilmektesiniz.

Mısır vize başvuruları için Gaziantep Vize Merkezi’ne ulaştıracağınız evraklarınızda seyahat tarihleriniz net ve açık şekilde bildirilmelidir. Mısır Konsolosluğu vize bölümüne hitaben yazılması gereken vize talep dilekçesinde belirtilen seyahat tarihi diğer vize evraklarınızda bildirdiğiniz tarihler ile uyumlu olmalıdır. Mısır Konsolosluğu evraklarınızda belirttiğiniz seyahat tarihinden itibaren vizenizi geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz erkenden de sonuçlanabilir fakat bu şekilde olsa dahi vizeniz evraklarınızda belirttiğiniz seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında
Vize sonucuna ve çıkış süresine dair karar veren kuruluş yalnızca Mısır Konsolosluğudur ve bazı hallerde vizenizin seyahat tarihinizden önce çıkamayabileceği göz önünde bulundurarak Mısır vizesi için otel kalımı ve uçak bileti için ödeme yaparak başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Otel ve uçak biletine ilişkin rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Temsilcilerimiz rezervasyon konuda size yardımcı olmaktadır.
İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü yetkilileri gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı isteyebilir. Buna dair bilgilendirmeyi ilgili makamdan almanız halinde gerekiyorsa yapmış olduğunuz rezervasyonu satın alabilirsiniz.

Başvuru İşleminiz devam ederken Mısır Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.
Mısır vizesine Gaziantep’ten başvuru yaptıktan sonra işleminiz devam ederken Mısır makamları telefon ya da e-mail’ kullanarak sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen bu tür durumlar olduğunda durumu Gaziantep Vize merkezi temsilcilerinize bilgilendirmeyi unutmayınız. Mısır makamları vize başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Böyle istisnai durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız gelişmekte olup Mısır Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilinde olup görüşmeye şahsen gitmeniz gerekecektir.

Mısır vize işlemleri için normal şartlar altında parmak izi alma ve mülakat uygulaması olmamaktadır ama istisnai durumlarda Mısır makamları vize başvuru sahibinin mülakat için konsoloslukta olmasını isteme hakkını saklı tutar.

Mısır Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Gaziantep’ten gerçekleştireceğiniz Mısır vize başvurularınız ortalama 10 ile 15 iş günü arasında değişebilen süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesin süre olmayıp normal şartlara göre kestirilen bir süredir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan başka ülkenin pasaportuna sahip kişilerin vize işlemlerinin sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Mısır Gaziantep Vize Merkezine Hangi İllerden Başvuru Yapılabilir?

Gaziantep Vize Merkezi Mısır vize başvuru işlemlerini Türkiye genelinde gerçekleştirmektedir. Hatay, Osmaniye, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya, Diyarbakır’da ikamet edenler Mısır Gaziantep Vize Merkezi aracılığı ile vize işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Mısır Vizesi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp