Mısır Vatandaşlık

Mısır Vatandaşlık

Mısır vatandaşlık başvuru işlemleri için gerekli olan Mısır vizesi talebi oluşturma sürecini kurumumuz danışmanlığı ile ne yazık ki yapılamamaktadır.

Mısır Vatandaşlık İşlemleri 

Mısır vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmek için öncelikle Mısır uzun süreli ikamet izni ile ülke sınırları içerisinde yasal olarak ikamet edilmesi gerekmektedir. Uzun süreli Mısır oturum izinleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılamamaktadır. Kısa süreli Mısır vizesi ile Mısır’a giriş yapan kişilerin bulundukları bölgenin Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi aracılığıyla uzun süreli ikamet izni başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. 

Mısır kısa süreli vize başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlık desteği ile kolay ve hızlı bir şekilde yapabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Başvuru sürecinde gereken evraklar seyahat detayına ve başvuru sahibinin çalışma durumuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir.

Mısır sınırları içerisinde ikamet etmekte olan yabancı ülke vatandaşlarının Mısır vatandaşlığına geçiş işlemleri için farklı prosedürler uygulanmaktadır. Mısır Vatandaşlık hakkı Mısır’da bulunma nedeni, ikamet süresi ve ikamet izni derecesi gibi kriterlerin göz önünde bulundurulması ile verilmektedir. Mısır sınırları içerisinde 5 yıl yasal olarak ikamet eden, yaşamsal hakları ikamet ettiği devletin yasalarına göre belirlenmiş, vatandaşlık şartlarını karşılayan yabancı ülke vatandaşları Mısır vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmektedir. 

vatandaşlık hizmeti vermemekteyiz

Mısır Vatandaşlığına Geçiş 

Mısır sınırları içerisinde ikamet eden yabancı ülke vatandaşlarının Mısır vatandaşlığına geçiş şartlarını düzenleyen birden fazla yasa bulunmaktadır. Mısır vatandaşlık hakkı her ülke vatandaşının öncelikle kendi özgür iradesi ile karar vermesine ve ilgili koşulları sağlamasına bağlı olarak verilebilmektedir. Mısır vatandaşlığına geçilmesi durumunda Mısır sınırları içerisindeki seçme seçilme hakkı gibi Mısır vatandaşlarına tanınan her türlü hakkın elde edilmesini sağlamaktadır. 

Vatandaşlık hakkı her bireyin kendi tercih ettiği veya sonradan farklı yollarla ikamet etmeye başladığı devlet sınırları içerisinde yaşaması hakkı araması neticesinde kanunlarla sabitlenmiş bulunmaktadır. Mısır vatandaşlığına geçiş yapabilmek için gereken hakların aranması aşamasında ortak paydaların bulunması oldukça önem arz etmektedir. Mısır sınırları içerisinde belli bir süre ikamet etmiş ve belli yaşam standartlarını oluşturmuş kişiler belli koşulları sağlaması halinde Mısır vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmektedir. 

Kurumumuz Mısır vatandaşlık işlemleri ile ilgili herhangi bir danışmanlık hizmeti vermemektedir. İlgili başvuru işlemlerinin Mısır sınırları içerisinde gerçekleştirilmesi nedeniyle öncelikle Mısır vizesi ile ülkeye giriş yapılması gerekmektedir. Mısır vizesi işlemlerini kurumumuz danışmanlığı ile tamamlayarak ülke sınırları içerisine giriş yapabilir ve ilgili uzun süreli vize veya vatandaşlık başvuru işlemlerini yürütebilirsiniz. 

Mısır Vizesi Gerekli Evrak Listesi 1 Dakikada Telefonunuzda!

Mısır ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Mısır için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp