Kayseri

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 35

Eposta

kayseri@vizemerkezi.com

Mısır Vize Merkezi, Kayseri

Mısır vizesi Kayseri şubemize hoş geldiniz. Bu sayda Mısır vizesine Kayseri’den başvuru yapacak kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak vize işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek adına danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Yazının devamında Mısır vizesine ilişkin bilgileri okuyabilir ardından aklınıza takılan konular hakkında bilgi almak için kayseri@vizemerkezi.com adresine yazarak ya da 0850 460 15 35 numaralı hattı arayarak temsilcilerimize danışabilirsiniz.

Sayfanın devamında, Mısır vizesine ilişkin bilmeniz gereken konulardan bahsedilmiştir. Mısır vize türleri, Kayseri’den Meksika vizesi başvurusu yapmak için gerekenler, vize evrakları ve ücretleri gibi pek çok hususta bilgi alabilirsiniz.

Mısır Vizesi - Kayseri

Resmi adıyla Mısır Arap Cumhuriyeti’ne seyahat edecek vatandaşların seyahat amacı fark etmeksizin geçerli bir vizeye sahip olması gerekmektedir. Hususi pasaport, hizmet pasaportu   ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşlar 90 günü geçmeyen seyahatlerinde vizeden muaftır. Umumi (bordo) pasaport sahibi vatandaşların ise gerekli evrakları sunarak vize başvurusu yapması gerekmektedir. Mısır vizesi 90 gün içerisinde 30 gün seyahat hakkı tanıyan bir vizedir.

Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda, gerekli bütün işlemler uzman kişiler tarafından prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilir. Mısır vizesi Kayseri başvuruları için bize ulaştığınızda vize başvurusu hakkında gerekli bütün bilgilendirmeler temsilcilerimiz tarafından yapılarak, sizin adınıza gerçekleştirilmektedir.

Kayseri Mısır vizesi başvurusunda bulunacak kişiler için öncelikle vize türü belirlenmektedir. Vize türü, seyahat amacına göre belirlenmektedir. Doğru türde yapılmayan başvurular red gerekçesidir. Hangi türde başvuru yapmanız gerektiği hakkında bilgi almak için Kayseri Vize Merkezi temsilcilerimize 0850 460 15 35 numaralı hattan ya da kayseri@vizemerkezi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kayseri’den Mısır vizesi başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerinin işlemleri Vize Merkezi uzmanları eşliğinde gerçekleştirilir. Öncelikle Vize Merkezi’ne ulaşarak vize başvurusuna ilişkin bir bilgilendirme metni talep ediniz. Size gönderilen mailde, hazırlamanız gereken evrak ve formlardan detaylı bir şekilde bahsedilmiştir. Evrak listesindeki evrakları hazırlayıp, başvuru formunun ilgili alanlarını eksiksiz bir şekilde doldurarak hazırlayınız. Vize başvurunuzun başlatılabilmesi için evrakları Vize Merkezi’ne ulaştırmanız gerekmektedir.

Başvuru evraklarınızı güncel ve eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra bizzat getirebilir, kargo ya da kurye ile gönderebilirsiniz. Mısır vizesi Kayseri şubesine ulaşan evraklar ile vize işlemleri hızlı bir şekilde başlatılmaktadır. Vize başvurusu, değerlendirilmesi için konsolosluğa sunulur. Bu süreçte arayarak vizenizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Vizeniz çıktıktan sonra Vize Merkezi temsilcileri sizi bilgilendirecektir. Ardından pasaportunuzu bizzat alabilir ya da kargo yoluyla gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Kayseri’den Mısır vizesi başvurusunda bulunmak için 0850 460 15 35 numaralı hattı arayabilir veya vize talebinizi kayseri@vizemerkezi.com adresine iletebilirsiniz.

Mısır Vizesi için Gerekli Evraklar -Kayseri

Mısır vizesi için gerekli evraklar konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Başvuru türüne ya da kişinin durumuna göre ek evrak talep edilebilir. Evrakların eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Eksik evrakla yapılan başvurular geçersiz sayılmaktadır. Mısır vizesi için gereken ortak evraklar aşağıdaki gibidir.  

  • Mısır Vize Başvuru Formu
  • Pasaport
  • Arkalı Önlü Kimlik Fotokopisi
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Vize Talep Dilekçesi
  • Ulaşım Bilgileri
  • Konaklama Belgeleri

Öğrenciler için sponsor belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Türk vatandaşı olmayan kişiler için oturum izninin fotokopisi sunulmalıdır. Ticari vize başvurularında ise davetiye ibraz edilmesi gerekmektedir. Vize Merkezi’ne Mısır seyahatiniz için ulaşmanız halinde, tarafınıza bir evrak listesi iletilecektir. Evraklarınızı size güncel olarak gönderilen listeye bağlı kalarak hazırlamanız gerekmektedir. Mısır vizesi Kayseri başvurularında gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için kayseri@vizemerkezi.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Mısır Vize Ücretleri - Kayseri

Mısır vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Vize başvurularının alınabilmesi adına vize ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Ücret ödemesi yapmayan kişilerin vize başvurusu alınmayacaktır. Konsolosluk, vize ücretlerinde zaman zaman güncelleme yapmaktadır. Hem bu güncellemelerden dolayı hem de vize ücretlerinin birtakım koşullara bağlı değişiklik göstermesinden dolayı, ücretler hakkında net bir rakam vermek doğru olmayacaktır. Vize ücretleri; konsolosluk güncellemeleri, talep edilecek vize türü, kalınacak gün sayısı, giriş – çıkış sayısı, başvuru sahibinin yaşı, uyruğu ve benzeri durumlara göre zaman zaman belirli ölçülerde farklılık gösterir.

Kayseri Mısır vizesi başvuruları alındıktan sonra değerlendirilmesi için konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvurularını değerlendirme ve karar verme; onaylama ve reddetme yetkisi konsolosluğa aittir. Konsolosluk, vize başvurusunun reddedilmesi halinde ücret iadesi yapmamaktadır. Güncel vize ücretleri hakkında bilgi almak için arayabilir ya da e-mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Mısır Kayseri Şubesinin Çalışma Saatleri

Mısır vizesi Kayseri başvuruları için şubemizden randevu almanıza gerek yoktur. Hafta içi tüm günler ve hafta sonu cumartesi günleri belirli saatlerde hizmet sunmaktayız. Çalışma saatleri içerisinde dilediğiniz her an arayabilir ya da kayseri@vizemerkezi.com adresine yazarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz aklınıza takılan her konuyu memnuniyetle yanıtlayacaktır. Çalışma saatlerimiz aşağıdaki gibidir.

Hafta içi

Pazartesi:        08:30 – 18:30

Salı:                 08:30 – 18:30

Çarşamba:      08:30 – 18:30

Perşembe:      08:30 – 18:30

Cuma:             08:30 – 18:30

Hafta sonu

Cumartesi:      10:00 – 14:00

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Kayseri

Mısır vizesinin sonuçlanma süresi konsolosluğa bağlı değişiklik göstermektedir. Ek evrak talebi ya da vize reddi gibi Mısır vize sürecini uzatan birtakım durumlar söz konusu olabilir. Bu gibi durumlar karşısında seyahatinizin olumsuz etkilenmemesi adına mümkün olan en erken tarihte başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Vize başvuruları ortalama 30 ila 45 gün içerisinde çıkmakta olup, bu durum konsolosluğun yoğunluğuna bağlı uzayabilmektedir.

Kayseri’dan Mısır vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin seyahatten en az 2 ay önce vize başvurusu yapmalarını tavsiye ederiz. Mısır’ın vize değerlendirme süreci diğer konsolosluklara göre daha uzun sürecektir. Herhangi bir olumsuzluk durumunda seyahatinizi iptal etmek zorunda kalmamak adına, mümkün olan en erken zamanda başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Mısır Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Kayseri

Mısır vizesi Kayseri başvurularınız için size iletilen bilgilendirmeleri dikkatlice okuyunuz. Mailin içeriğinde evrakların hangi koşulları taşıması gerektiği ve ne şekilde hazırlanmaları gerektiğine ilişkin detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Evrakların muhakkak güncel olarak hazırlanması ve formun ilgili alanlarının eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Vize sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına evraklarda hiçbir eksik olmaması gerekmektedir. Konsolosluk, eksik evrak ile yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Başvuru yapacağınız pasaportun; seyahat tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

Onaylanan vizelerde sonradan herhangi bir düzeltme yapılması söz konusu değildir. Bu sebeple verilen bilgi ve beyanların hatasız olduğundan emin olunuz. Amacınıza uygun bir vize ile seyahat etmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan başvurularda, vize işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirilir. Konsolosluk şartlarına zaman ayırmanıza gerek kalmayarak, gereken bütün işlemlerin takibi uzman kişiler tarafından yapılır.

Yurt dışı seyahatinizde herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına vize süreniz bitmeden ülkeden ayrılmaya özen gösteriniz. Ülkede vize süresini aşan kişilere cezai işlem uygulanmaktadır.

Vize Merkezi Kayseri şubesi olarak Mısır seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz…

Mısır Vize merkezi Kayseri

Vize Merkezi Personel

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Mısır vizesi Kayseri D. Gür 29/06/20, 17:04
Merhaba, eşim Mısır’da çalışıyor. Önümüzde ki ay oğlumla birlikte eşimi ziyaret etmeyi planlıyoruz. Eşimin Mısır’dan göndermesi gereken evraklar nelerdir? Ayrıca benim hazırlamam gereken belgeler nelerdir? Mısır vizesi Kayseri ’den başvuru yapabilir miyim?
Cevabı Görüntüle