Antalya

Telefon

+902422555283

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Mısır Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Mısır Vize Merkezi Antalya sayfamıza hoş geldiniz

Mısır vizenizi pratik yollardan Antalya’dan alabilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. Mısır vizenizi Antalya’dan alabilmek için sayfamızdan gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Mısır Vizesi Antalya Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Mısır vizesi Antalya başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evraklarla yapın. Mısır vize talep edenler seyahat amacını netleştirdikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde evraklara dair ön bilgilendirmeye ulaşabileceklerdir. Mısır vize başvuru formuna Form ve Dilekçe başlığı altında bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat! Mısır vize başvurunuzun kabul edilmesi için vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve tamamlayamadığınız evraklarınız varsa yerlerine alternatif olarak hangi evrakların geçerli olabileceği bilgisine temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Antalya Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Mısır Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından dosyanıza yeni evrak eklemeniz talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Mısır Vizesi Antalya Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mısır vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin. Mısır vize işlemlerinde seyahatinizden en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Mısır vizesinin çıkış süresi 15-20 günü bulabildiğinden seyahatinizden en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Antalya Vize Merkezi olarak Mısır vizesine başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve sezona bağlı yoğunluğu dikkate alarak başvuru yapmalarını öneriyoruz.

Mısır vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız. Mısır vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı-turistik, ticari, özel ziyaret- net olarak belirleyin. Mısır aile veya arkadaşınızdan gelen bir davetiye ile Mısır aile ve arkadaş ziyareti vize kategorisine, ülkeye sadece turistik gezi amaçlı seyahat edecekseniz Mısır turistik vizesine başvurmanız gerekecektir. Mısır’da bulunan iş ortağınızla toplantıya, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Mısır ticari vizesine başvuru yapın ve vize türüne uygun evrakları hazırlayın ve seyahat amacınızın dışına çıkmayın.

Başvuru evraklarınız ve seyahat tarihleriniz tam ve net olmalıdır Antalya Vize merkezi başvuru evraklarınızın Mısır Konsolosluğunun taleplerine uygun şekilde hazırlanması için size destek vermektedir. Bilgi Mali'mizi dikkatle inceleyin ve evrak detayları ile ilgili bilgilere temsilcimizi arayarak ya da Mısır vize merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Mısır vize başvuruları için Antalya Vize Merkezimize teslim edeceğiniz evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz açık ve net olmalıdır. Mısır Konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarih diğer vize evraklarınızda belirttiğiniz tarihler uyumlu olsun. Mısır Konsolosluğu vizenizi belirttiğinizi seyahat tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak bu şekilde olsa dahi vizeniz dilekçenizde yer alan seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında Vize sonucuna ve çıkış süresine karar veren kurum Mısır Konsolosluğudur ve bazı durumlarda vizenizin seyahat tarihinize yetişmeyebileceğini göz önünde bulundurarak Mısır vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Rezervasyon yaptırmanız ve bu belgeleri temsilcilerimizle paylaşabilirsiniz.

İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep edebilirler. Bununla ilgili bilgilendirmeyi ilgili makamdan aldıktan sonra gerekiyorsa rezervasyonlarınız için ödeme yapabilirsiniz.
Başvuru İşleminiz devam ederken Mısır Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Mısır vizesine Antalya’dan başvuru yapmış ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri telefon veya mail yoluyla sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen böyle durumları Antalya Vize merkezi temsilcilerinizle paylaşmayı unutmayınız. Mısır Konsolosluğu görevlileri vize başvuru sahiplerinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu tip istisnai durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız gelişmekte olup Mısır Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilinde olup görüşmeye şahsen gitmeniz gerekecektir.

Mısır vize başvurularında normal şartlarda parmak izi alma ve mülakat uygulaması yoktur ancak istisnai durumlarda Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Mısır Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Antalya’dan yapacağınız Mısır vize başvurularınız 15 ila 20 iş günü arasında değişebilen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamaktadır ve normal şartlarda ön görülen bir süredir. T.C. vatandaşı olmayan yabancı pasaport sahiplerinin başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Mısır Vizesi Antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp