Diyarbakır

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 75

Eposta

diyarbakir@vizemerkezi.com

Mısır Vize Merkezi, Diyarbakır

Mısır vizesi Diyarbakır şubemize hoş geldiniz. Bu sayfa Diyarbakır’dan Mısır vizesine başvuru yapacak kişiler için oluşturulmuştur. Meksika vize başvurusundan önce yazının devamında yer alan bilgilendirmeleri okumanızı tavsiye ederiz. Aklınıza takılan herhangi bir konuda bilgi almak için diyarbakir@vizemerkezi.com adresinden ya da 0850 460 15 75 numaralı hattan bize ulaşabilirsiniz.

Bu sayfada, Mısır vize başvuru sürecinde bilmeniz gereken konulardan bahsedilmiştir. Mısır vizesi nasıl alınır, vize evrakları nelerdir, vize ücreti ne kadardır ve Mısır vizesi kaç günde çıkar gibi sorularınızın yanıtlarını yazının devamında bulabilirsiniz.

Mısır Vizesi - Diyarbakır

Mısır vizesi Mısır Arap Cumhuriyeti’ne seyahat edecek vatandaşlara, ülkeye giriş ve belirli bir süre konaklama hakkı tanıyan bir tür izin belgesidir. Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ya da Hususi Pasaport sahibi vatandaşlar 90 güne kadar olan Mısır seyahatlerinde vizeden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin ise geçerli bir vizeye sahip olması gerekmektedir. Vize başvurusu, gerekli form ve evrakların hazırlanması ve ibraz edilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Mısır vizesi Diyarbakır başvurusu için şubemizle görüştüğünüzde, bütün vize işlemleriniz sizin adınıza deneyimli ve uzman kişiler eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Diyarbakır’dan Mısır vizesi başvurusunda bulunacak kişilere Mısır vizesi hakkında birkaç husustan bahsetmemiz gerekmektedir. Mısır vizesi 90 gün içerisinde 30 gün seyahat hakkı tanıyan bir vizedir. Öncelikle vize başvuru türü doğru belirlenmelidir. Vize türü seyahat amacı doğrultusunda belirlenmektedir. Mısır vize türleri aşağıdaki gibidir.

Vize türünün doğru belirlenmemesi vize red gerekçelerinden biridir. Hangi türde başvuru yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız 0850 460 15 75 numaralı hattan ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresinden şubemize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Diyarbakır Mısır vizesi başvurularının başlatılabilmesi için başvuru sahibinin gerekli evrakları iletmesi gerekmektedir. Evrakları iletmeniz halinde gerekli vize işlemleri alanında uzman kişiler tarafından prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Vize başvurusunda süreci aşağıdaki gibidir.

 1. Mısır vizesi Diyarbakır başvuruları için uzmanlarımız size öncelikle bir bilgilendirme maili gönderir. Mailin içeriğinde vize başvurusuna ve ücretlere ilişkin açıklamalar, hazırlamanız gereken kkılistesi ve ilgili başvuru formları yer almaktadır.
 2. Başvuru formunu doldurmanız ve diğer evrakları hazırlamanız gerekmektedir.
 3. Başvuru evraklarınızı bizzat getirebilir, kargo ya da kurye ile iletebilirsiniz.
 4. Evraklarınız bize ulaştıktan sonra başvuru işlemleriniz yapılarak konsolosluğa sunulmaktadır.
 5. Vize başvurunuz sonuçlanınca temsilcilerimiz sizi bilgilendirecektir. Pasaportunuzu bizzat alabilir ya da kargo yoluyla iletilmesini talep edebilirsiniz.

Diyarbakır’dan Mısır vizesi başvurusu yapmak için 0850 460 15 75 numaralı hattı arayarak bilgi alabilir ya da diyarbakir@vizemerkezi.com adresine yazarak Vize Merkezi Diyarbakır şubesine ulaşabilirsiniz.

Mısır Vizesi için Gerekli Evraklar - Diyarbakır

Mısır vizesi başvurularının alınabilmesi için öncelikle gerekli evrakları iletmeniz gerekmektedir.  Diyarbakır Mısır vizesi başvurularınız için gerekli evrak listesini Vize Merkezi temsilcilerinden talep edebilirsiniz. Size gönderilen mailde, hazırlamanız gereken evraklar detaylı bir şekilde bulunmaktadır. Mısır vizesi Diyarbakır başvuruları için gerekli evraklar talep edilecek vize türü, kişinin uyruğu, statüsü, mesleki durumu, yaşı ve benzeri durumlara göre değişiklik gösterebilir. Hazırlamanız gereken evraklar hakkında detaylı bilgi için Vize Merkezi Diyarbakır şubemize ulaşabilirsiniz.

Mısır vize başvurularında hazırlanması gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Mısır Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Arkalı Önlü Kimlik Fotokopisi
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Ulaşım Belgeleri
 • Konaklama Belgeleri

Türk vatandaşı olmayanların oturum izinlerini, öğrencilerin sponsor belgelerini, ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin ek olarak davetiye ibraz etmesi gerekmektedir. Seyahat edilecek ve başvuruda ibraz edilecek pasaportun minimum 6 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf ise son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel fotoğraf olmalıdır. Vize Merkezi temsilcilerimizin ilettiği mail içeriğinde, evrakları nasıl hazırlamanız gerektiğine ilişkin bilgiler yer almaktadır.

Mısır Vize Ücretleri - Diyarbakır

Mısır vizesi başvurularının alınabilmesi için vize ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmekte olup; belirli zamanlarda ücret güncellemeler yapılmaktadır. Vize ücreti başvuru sahibinin uyruğu, yaşı, talep ettiği vize türü gibi değişkenlere bağlı değişiklik gösterebilir. Bu sebeple net bir bilgi vermek mümkün değildir. Güncel vize ücretleri hakkında bilgi almak için diyarbakir@vizemerkezi.com adresine e-mail yoluyla ulaşabilir ya da 0850 460 15 75 numaralı hattı arayarak temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz. Vize ücretleri hakkında güncel detaylı bilgi verilebilmesi için kişinin vize başvuru türünün belirlenmesi gerekmektedir.

Mısır vizesi Diyarbakır şubesinden yapılan başvurular değerlendirilmek üzere konsolosluğun kararına sunulur. Vize başvurularını değerlendirme ve karar verme yetkisi yalnızca konsolosluğa aittir. Konsolosluk, vize başvurusunun reddedilmesi halinde ücret iadesi yapmamaktadır.

Mısır Diyarbakır Şubesinin Çalışma Saatleri

Mısır vizesi hakkında herhangi bir işlem yapmak, uzmanlarımızla görüşme yapmak ya da bilgi almak için randevu gerekliliği yoktur. Çalışma saatlerimiz içerisinde dilediğiniz her an bize ulaşabilirsiniz. Diyarbakır Vize Merkezi çalışma saatleri aşağıdaki gibidir.

Hafta içi

Pazartesi:        08:30 – 18:30

Salı:                 08:30 – 18:30

Çarşamba:      08:30 – 18:30

Perşembe:      08:30 – 18:30

Cuma:             08:30 – 18:30

Hafta sonu

Cumartesi:      10:00 – 14:00

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Diyarbakır

Vize işlemleri ve başvuru süreci hakkında merak edilen en önemli konulardan biri vizenin kaç günde çıktığıdır. Mısır Konsolosluğu vize süreleri diğer konsolosluklara kıyasla daha uzun zaman almaktadır. Bu sebeple Diyarbakır’dan Mısır vizesi almak isteyen kişilere seyahatten önce mümkün olan en erken tarihte başvuru yapmalarını tavsiye etmekteyiz. Vizenin sonuçlanması konsolosluğun yoğunluğuna bağlı değişiklik göstermektedir.

Konsolosluğa bağlı işlem süresinin uzaması mümkündür. Mısır vizesi ortalama 30 ila 45 gün arasında çıkmaktadır. Fakat ek evrak talep edilmesi gibi durumlar da göz önünde bulundurulursa; sürecin daha da yavaşlaması söz konusu olacaktır. Bu gibi durumlarda seyahatin aksamaması için en az 2 ay öncesinden Mısır vizesi Diyarbakır şubesinden başvuru yapmanız tavsiye edilir.

Mısır Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Diyarbakır

Mısır’a seyahat edecek kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususları belirtmekte fayda olduğunu düşünmekteyiz. Öncelikle Mısır vizesi Diyarbakır şubemizden yapacağınız başvurularda istenen evrakların doğru bir şekilde hazırlanmasına dikkat ediniz. Temsilcilerimiz tarafından size iletilen e-mail içeriğinde evrakların ne şekilde hazırlanması gerektiğine ilişkin detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Konsolosluk şartlarını taşımayan ya da güncel olmayan evraklar geçersiz sayılır. Eksik evrak ile yapılan başvurular alınmamaktadır. Dolayısıyla hazırladığınız evrakları iletirken herhangi bir eksik olmadığından, formda yer alan ilgili alanların tamamını doldurduğunuzdan emin olunuz.

Diyarbakır Mısır vizesi onaylandıktan sonra vizede herhangi bir düzenleme yapılmamaktadır. Bu sebeple ibraz ettiğiniz belge ve bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Vize başvurusunda en önemli hususlardan biri vize türünün doğru belirlenmesidir. Vize Merkezi uzmanları başvuru işlemlerinizi, seyahatinize ve konsolosluk prosedürlerine en uygun şekilde gerçekleştirmektedir.

Amaçlarına uygun bir vize ile seyahat etmeyen kişilere ve vize süresinin dışında ülkede kalan kişilere cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına vize geçerliliğinizin dışında ülkede kalmayınız.

Vize Merkezi Diyarbakır şubesi olarak Mısır seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz…

Vize Merkezi Diyarbakır

Vize Merkezi Personel

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Mısır vizesi Diyarbakır M.Köksal 29/06/20, 17:31
Merhaba, turistik bir gezi için Mısır’a gitmeyi istiyorum. Mısır Konsolosluğu uçak biletimi ve otel ödememi yapmam gerekli mi? Ankara’da çalışıyorum fakat ikamet adresim Diyarbakır’da gözüküyor. Mısır vizesi Diyarbakır ’dan mı yapılmalı? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle