Mısır Vize Ücreti

Mısır ya da resmi ismiyle Mısır Arap Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bordo pasaport sahibi bireylerden Mısır vizesi uygulamasına tabi tutmaktadır. Mısır vize ücreti 2019 yılı fiyatları en çok sorulan soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Mısır vizesi ücreti Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Mısır Konsolosluğu vize ücreti belirlerken Mısır Hükümetinin belirlediği kriterleri uygulamaktadır. Aşağıdaki listede 2019 yılı Mısır vizesi ücreti listesini inceleyebilirsiniz.

Mısır Vize Ücreti 2019

Mısır vizesi ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları sol menüden size en yakın olan şubemizle irtibata geçerek Mısır vize uzmanlarımıza sorunuzu yöneltebilir, Mısır vizesi güncel ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Mısır Vizesi Ücreti 

 • Mısır vize ücreti başvurduğunuz vizenin türüne, ülkeye giriş - çıkış hakkına göre değişiklik göstermektedir. 
 • Mısır vize ücreti Mısır yetkilileri tarafından belirlenmekte ve ülkelere göre farklılık göstermektedir.
 • Türkiye'den Mısır vizesine başvuracak yabancı ülke vatandaşları için vize harçları değişiklik göstermektedir.
 • Vize danışmanlık ücreti Mısır vize harçlarına dahil olmayıp detaylarını 0212 970 05 87 numaralı telefonu arayarak Mısır vize uzmanlarımızdan öğrenebilir, vize başvurusu için gerekli evrak listesini ücretsiz temin edebilirsiniz.
Vize Türü Vize Harcı+Danıçmanlık Bedeli
Mısır Turistik Vize 30 Gün Kalışlı Tek Girişli 500 TL
Ticari Vize 30 Gün Kalışlı Tek Girişli 700 TL
Ticari Vize Çok Girişli 700 TL
Evrak Tasdik İşlemi  *

 

* Evrak Tasdik İşlem ücreti onay yapılacak evrakların türüne göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi için Evrak Tasdik İşlemi sayfamızı ziyaret edebilir ya da 0212 970 05 87 numaralı telefonla Mısır vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

** Muafiyet vizesi; ABD, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Kıbrıs, Sırbistan, Rusya Federasyonu vatandaşlarını kapsamaktadır.

İletişim İçin Tıklayınız

Mısır E-vize 

Mısır'a seyahat etmek isteyen bazı ülke vatandaşları Mısır e-vize uygulamasından yararlanabilmektedir. Bu ülkelerin listesini aşağıdaki tablodan bulabilirsiniz. Sizler de aşağıda belirtilen ülke vatandaşıysanız vize uzmanlarımızla irtibata geçerek e-vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru için 0212 970 05 87 numaralı telefonla irtibata geçebilirsiniz.

Arnavutluk Kanada Estonya Macaristan Kore Cumhuriyeti Malta
Yeni Zelanda Rusya İsveç Vatikan Avustralya Hırvatistan
Finlandiya İzlanda Letonya Moldova Norveç Sırbistan
İsviçre Avusturya Kıbrıs Fransa İrlanda Litvanya
Monako Polonya Slovakya Birleşik Krallık Belçika Çek Cumhuriyeti
Almanya İtalya Lüksemburg Karadağ Portekiz Slovenya
ABD Bulgaristan Danimarka Yunanistan Japonya Makedonya
Hollanda Romanya İspanya Ukrayna    

 

Mısır Konsolosluğu Filistin, Libya ve Suriye vatandaşları için ikamet belgesi istememektedir. İkamet tezkeresine sahip Suriye vatandaşlarının Mısır vize başvurularını yapmaktayız. Suriye vatandaşları konsolosluk vize harcından muaftır. Suriye vatandaşlarının vize başvuruları 4-5 hafta gibi bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

Mısır e-vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Mısır vize uzmanlarımıza afrika@vizemerkezi.com adresine e-posta yollayabilir ya da 0212 970 05 87 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Mısır Vize Başvuru Süresi

Mısır vizesinde başvuru süresi çeşitli sebeplerden dolayı farklılık göstermektedir. Fakat bunları genelleyecek olursak;

 • Mısır vizesine başvuracak kişiler 45 yaş üstünde ise vize başvuruları en geç 8 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.
 • Mısır vizesine başvuracak kişiler 45 yaş altında ise vize başvuruları en geç 2 ay içinde sonuçlanmaktadır.
 • Fakat Mısır vizesi sonuçlanmadan önce Vize Merkezi olarak uçak ve ücretli otel rezarvasyonu yapmanızı tasvip etmemekteyiz.
 • Mısır vize başvurunuzu Mısır'a gerçekleştirmek istediğiniz seyahat tarihinden 3 ay öncesinde gerçekleştirmenizi önermekteyiz.
 • Mısır vize başvurunuzda Mısır Konsolosluğu pasaportunuzu değerlendirme sürecinde iade etmekte, vizenizi onaylanır ise pasaportunuzu tekrar talep etmektedir. 
 • Mısır vize işlemlerinizde Konsolosluğua gitmenize gerek olmayıp, tüm süreç Mısır vize uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir.
 • Mısır Konsolosluklarının bölgeleri olup Güney, Doğu Anadolu ve İç Anadolu’dan yapılan başvurular Ankara Mısır Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte olup diğer bölgelerde ikamet edenler İstanbul Mısır Konsolosluğu'na başvuruda bulunabilmektedir.
Yükleniyor...
Telefon