Çorlu

Telefon

+908504601542

Mısır Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Mısır vizesi Çorlu şubemize hoş geldiniz. Bu sayfa Çorlu’dan Mısır vizesine başvuru yapacak kişileri bilgilendirmek amacıyla düzenlenmiştir. Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak vize başvurularınızın en doğru şekilde gerçekleştirilmesi adına danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Mısır’a seyahat etmeyi planlıyorsanız, yazının devamında yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Yazının içeriğinde, Mısır vize türleri, Mısır vize başvurusu nasıl yapılır, gerekli evraklar nelerdir, vize ücretleri ne kadardır ve vize kaç günde sonuçlanır gibi birtakım bilgilere ulaşabilirsiniz.

Mısır Vizesi - Çorlu

Çorlu’dan Mısır vizesi almak isteyen kişiler için Mısır’ın vize sistemi hakkında birkaç husustan bahsetmemiz gerekir. Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ya da Hususi Pasaport sahibi vatandaşlar 90 güne kadar yapacakları Mısır seyahatinde vizeden muaftır. Umumi Pasaport sahibi vatandaşların ise, turistik, ticari, aile/arkadaş ziyareti ya da benzer amaçlarla yapacakları seyahatler için geçerli bir Mısır vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Vize başvuruları, Mısır’ın ülkemizdeki yetkili temsilcilikleri tarafından değerlendirilmektedir. Onaylanan vize, kişiye Mısır’a giriş yapma ve izin verilen süre dahilinde orada ikamet hakkı tanır.

Mısır vizesi Çorlu şubesinden yapılan başvurular, değerlendirilmek üzere konsolosluğa sunulmaktadır. Olumlu sonuçlanan vize kişiye 90 gün içerisinde 30 gün ikamet hakkı tanır. Vizenin amacına uygun kullanılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde cezai yaptırımlar uygulanacaktır. Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için amacınıza uygun türde bir vize ile seyahat etmeniz gerekmektedir. Mısır vize türleri aşağıdaki gibidir.

Başvurunun ilk şartı vize türünün doğru belirlenmesidir.

Başvuruların olumlu sonuçlanmasının ilk şartı konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanarak başvuruda sunulmasıdır. Vize başvurusunu değerlendirme ve karar verme yetkisi olan kurumlar yalnızca Mısır temsilcilikleridir.

Mısır Vizesi için Gerekli Evraklar -Çorlu

Mısır vizesine başvuru yapmak için konsolosluk tarafından belirtilen başvuru evraklarının doğru bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Başvuru evrakları kişinin uyruğu, başvuru türü, yaşı ve mesleki durumuna bağlı değişiklik göstermektedir. Zaman zaman konsolosluk ek evrak talebinde de bulunabilir. Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçip Çorlu Mısır vizesi başvurusu için gerekli evrak listesini iletmelerini talep edebilirsiniz.

Mısır vize başvuruları için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

  • Mısır Vize Başvuru Formu: İmzalı olarak teslim edilmelidir.
  • Pasaport: Minimum 6 ay daha geçerli olmalıdır.
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Oturum İzni: Türk vatandaşı olmayan başvuru sahiplerinin, oturum izni fotokopisi gerekmektedir.
  • Vize Talep Dilekçesi
  • Ulaşım Bilgileri
  • Konaklama Belgeleri

Öğrenciler için ek olarak sponsor dilekçesi gerekmektedir. Ticari vize başvurusu için ise ticari davetiye ibraz edilmelidir.

Mısır Vize Ücretleri -Çorlu

Mısır vizesi Çorlu başvurularının yapılabilmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize ücret ödemesini yapmayan kişilerin başvurusu alınmayacaktır. Vize başvurularını değerlendirme karar verme yetkisi yalnızca Mısır temsilciliklerine aittir. Başvurunun reddedilmesi halinde vize ücret iadesi yapılmamaktadır. Bu sebeple vize başvurusunun eksiksiz ve doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Vize ücretleri Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenir. Ücretlerde zaman zaman güncellemeler yapılmaktadır.

Mısır vize ücretleri, başvuru türünüz, yaşınız, uyruğunuz ve bunun gibi birtakım hususlara bağlı değişiklik gösterebilir. Bu sebeple bilgi almak için temsilcilerimize ulaştığınızda ne amaçla seyahat edeceğiniz ne kadar süre kalacağınız, yaşınız ve Türk vatandaşı değilseniz; hangi ülkenin vatandaşı olduğunuzu da belirtmenizi tavsiye ederiz. Bu gibi bilgileri temsilcilerimize aktarmanız halinde, şubemiz en kısa sürede size bilgilendirme yapacaktır.

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çorlu

Başvuru sahipleri tarafından en sık merak edilen konulardan biri de vize başvurusunun kaç günde sonuçlandığıdır. Çorlu’dan Mısır vizesi almak isteyen başvuru sahiplerinin dosyaları öncelikle konsolosluğa teslim edilmektedir. Seyahat planının aksamaması açısından doğru bir zamanlama ile başvuru yapılması gerekmektedir. Değerlendirme sırasında ek evrak talep edilmesi ya da başvurunun reddedilmesinden dolayı tekrar başvuru yapılması halinde süreç yavaşlayacaktır. Bu sebeple mümkün olan en erken tarihte başvuru yapılması gerekmektedir.

Mısır vize başvurusu ortalama 30 ila 45 gün içerisinde sonuçlanır. Bu sebeple seyahatten en az 2 ay önce başvurunun yapılması gerekmektedir. Başvuru zamanını hakkında göz önünde bulundurulması gereken diğer hususlar ise konsolosluğun yoğunluğu ve tatil günleridir. Daha önceden Mısır vize başvurusunda bulunmadıysanız kafa karışıklığı yaşamanız normal bir durumdur. Vize Merkezi Çorlu şubemiz gereken bütün işlemlerin takibini sizin adınıza yapmaktadır.

Mısır Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Çorlu

Mısır vizesi hakkında dikkat edilmesi gereken ilk husus belgelerin konsolosluğun istediği şartlarda düzenlenmiş olması gerektiğidir. Sahte, güncel olmayan ya da eksik evrak ile başvuru yapılması mümkün değildir. Ticari vize başvuruları için ticari davetiye zorunluluğu bulunur. Ticari davetiyenin prosedürlere uygun olması gerekmektedir. Mısır vizesi Çorlu şubemizden yapılacaksa, temsilcilerimizin size iletmiş olduğu evrak listesini eksiksiz bir şekilde hazırlamanız, formda yer alan bilgileri hatasız bir şekilde doldurduktan sonra imzalı olarak iletmeniz gerekmektedir.

Çorlu Mısır vizesi başvuru evraklarının titizlikle hazırlanması gerekmektedir. Başvuruda evrakların detaylı olarak sunulmasının amacı; işi, aile bağları ya da benzeri sebeplerle kişinin ülkesine geri döneceğini garanti ediyor olmasıdır. Vize onayı için Mısır Konsolosluğu’nun kişiyi herhangi bir tehdit unsuru olarak görmemesi ve vize geçerliliği dışında ülkede kalmayacağından emin olması gerekmektedir. Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız açısından vize geçerliliği dışında ülkede konaklamamanız gerekmektedir.

Vize Merkezi Çorlu şubesi olarak Mısır seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz…

Mısır Vizesi Çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp