Mısır Ögrenci Vizesi

Mısır Ögrenci Vizesi

Mısır Öğrenci Vizesi İçin Merak Edilenler

Mısır sınırları Covid-19 artışlarından dolayı öğrenci vizesi ile seyahatler için kapalı mı?

Mısır Arap Cumhuriyeti’nde eğitim görmek isteyen öğrenciler için sınırlar açıktır. Yetkili makamlara başvuru yapılarak eğitim vize alınmalıdır. Vizesi olan öğrencilerin seyahat gereksinimlerine dair bilgilendirmeyi havayolu firmasından teyit etmesi gerekmektedir.

Mısır öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

Mısır öğrenci vizesinin tamamlanabilmesi için gerekli belgelerin ibraz edilmesi gerekmektedir. Başvuru işlemlerinin sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi durumunda vize değerlendirme süresi yaklaşık 45 iş günüdür. Mısır Konsolosluğun resmi tatil günleri, bayramlar ve yoğun dönemler vize işlem süresinin uzamasına sebep olabilmektedir. Bu sebepten ötürü vize sonuçlanma süresi kabul edilerek başvuruda bulunulmalıdır.

Mısır öğrenci vizesi için kabul edilen aşılar nelerdir? Son aşı üzerinden kaç gün geçmeli?

Dünya sağlık örgütü tarafından onaylı tüm aşılar kabul edilmektedir ancak aşı zorunluluğu yoktur. Aşı için geçerli bir uluslararası sertifika sunan ve sunamayan tüm başvuru sahipleri aşı kısıtlaması olmaksızın seyahat edebilirler.

Mısır girişlerinde PCR testi gerekli mi?

Mısır Arap Cumhuriyetine seyahat edecek öğrenciler, son 72 saat içinde alınan negatif PCR test sonucunu kalkışta yetkililere sunmalıdır.

Mısır öğrenci vize başvuruları için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu mu?

Mısır öğrenci vize başvurusu için COVID-19 kapsamlı seyahat sigortası gerekli belge değildir. Başvuru için sigorta zorunluluğu bulunmasa da salgın sebebiyle sürekli olarak değişiklikler olabilmektedir. Yolcuların havayolu firmasından seyahat bilgilerini teyit etmeleri ve gereksinimler hakkında bilgi almaları gerekmektedir.

Mısır karantina uygulaması var mı?

Mısır’a varışta karantina uygulaması yoktur.

Mısır öğrenci vize başvurusu ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler

 • Öğrenci olarak Mısır’a seyahat edecek başvuru sahipleri, uçağa binmeden önce ve varışta sağlık beyannamesi sunmalıdır. Gerekli bilgilendirme havayolu firmasından alınıp varışta tüm güvenlik yönergeleri takip edilmelidir.
 • Öğrenci vizesi için başvuru formunda yer alacak tüm bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Eksik ve yalan bilgi beyanından dolayı oluşabilecek tüm olumsuzluklar başvuru sahibinin sorumluluğundadır.
 • Vize işlem süresi değişiklik gösterebileceğinden dolayı değerlendirme süresini göz önüne alarak zaman kaybetmeden başvuru yapılmalıdır.
 • Seyahat sonrası en az 8 ay geçerliliği bulunan pasaporta işlem yapılmaktadır. Vize basımı için 2 boş sayfa bulunmalıdır.

Öğrenci vizesi sonuçlanmadan otel ve uçak biletleri alınmalı mı?

Vize başvurusu için satın alınmış biletlere ihtiyaç duyulmamaktadır. Başvurunun karara bağlanması belirsiz bir süre olup değişebileceğinden dolayı biletlerin vize pasaporta basıldıktan sonra satın alınmasını tavsiye ediyoruz.

Mısır Öğrenci Vizesi İşlemleri 

Mısır Arap Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan öğrencilerin kendi ülkelerinde eğitim görmelerine olanak tanımaktadır. Mısır sınırları içerisinde eğitim alabilmek için öğrenim süresine uygun olan kalış izni sahibi olunması şartı aranmaktadır. Mısır’da 90 ikame gününü aşmayacak şekilde kısa süreli bir eğitim alınacak olması durumunda Mısır Öğrenci Vizesi yeterli olmaktadır. Öğrenim süresinin 90 günden fazla olması durumunda Mısır Öğrenci Vizesine ek olarak ülkeye giriş yaptıktan sonra Yabancılar Şubesi üzerinden Mısır Öğrenci Oturma İzni alınması gerekmektedir. 

Mısır’da eğitim görülecek olan süre fark etmeksizin kalış iznine ek olarak Mısır’a giriş yapıldıktan sonraki 7 gün içerisinde ikamet edilen bölgedeki Mısır Emniyet Müdürlüğü’ne kayıt yaptırılması zorunluluğu bulunmaktadır. Kurumumuz öğrenci vizesine başvuru sürecinde gerekli danışmanlık hizmetini sağlayarak sürecin sorunsuz şekilde yönetilmesini sağlamaktadır. 

Mısır öğrenci vizesine başvuru işlemleri sırasında alanında uzman kadromuz tüm adımları prosedüre uygun şekilde atarak kolaylıkla takibini yapabilmenizi sağlamaktadır. Mısır vizesi temsilcilerimiz ile ikamet etmekte olduğunuz bölgeye en yakın ofisimizi ziyaret ederek görüşme yapabilirsiniz. Dilerseniz [email protected] elektronik posta adresi ve iletişim adreslerimizi kullanarak Vize Merkezi Mısır Vizesi temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. 

Mısır Öğrenci Vizesi Gerekli Evrakları

Mısır’a öğrenim amacıyla seyahat edecek olan kişilerin başvuru aşamasında ibraz etmesi gereken belgeler aşağıda sıralandığı gibidir. Mısır Konsolosluğu tarafından talep edilen bilgi ve belgelerin eksiksiz olarak bir araya getirilmesi şartı aranmaktadır. Başvuru sahibinin çalışma durumu ve seyahat detayları evrakların farklılık göstermesine neden olabilmektedir. Kurumumuz ile yapacağınız başvuru işlemlerinde temsilcilerimiz aracılığıyla başvuru dosyası içerisinde yer alması gereken belgeler detaylı olarak tarafınıza iletilmektedir. 

Mısır Öğrenci Vizesine başvuru aşamasında talep edilen belgeler aşağıda belirtildiği gibidir. 

Pasaport
Mısır’a öğrenim görme amacıyla seyahat edecek kişilerin seyahat bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olacak pasaport ibraz etmeleri gerekmektedir. Pasaport içerisinde vize basımı için en az 2 adet boş sayfa bulunması şartı aranmaktadır. Pasaportun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması, üzerinde bulunan yazılır okunur olması oldukça önem arz etmektedir. 

Biyometrik Fotoğraf
Öğrenci vizesine başvuru işlemleri sırasında 2 adet biyometrik fotoğraf talep edilmektedir. Fotoğrafın güncel sayılabilmesi için son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafın uluslararası ölçülere uygunluk göstermesi ve beyaz fona sahip olması şartı aranmaktadır.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Öğrenci vizesine başvuru aşamasında başvuru sahibi kişinin nüfus cüzdanı fotokopisini arkalı önlü olarak ibraz etmesi gerekmektedir. Nüfus cüzdanı ile pasaport üzerinde yer alan kimlik bilgilerinin tutarlılık göstermesi oldukça önem arz etmektedir. 

Öğrenci Belgesi 
Mısır öğrenci vizesine başvurabilmek için Türkiye’de eğitim görülmekte olan okuldan verilen öğrenci belgesinin başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Öğrenci belgesi içerisinde eğitim süresi ve eğitim alınan bölümün yer alması şartı aranmaktadır. Belgenin güncel tarihli olması ve üzerinde kaşe ve ıslak imza barındırması gerekmektedir. 

Vize Talep Dilekçesi 
Mısır öğrenci vizesine başvuru aşamasında Mısır vize talep dilekçesi hazırlanması gerekmektedir. Dilekçe içerisinde seyahat amacı, seyahat tarihleri, detayları, seyahat sponsoru gibi bilgilerin yer alması şartı aranmaktadır. Dilekçenin Mısır Konsolosluğuna hitaben yazılması ve seyahat bitiş tarihinden sonra ülkeden çıkış yapılacak olduğunun taahhüt edilmesi gerekmektedir. Kurumumuz başvuru aşamasında talep edilen dilekçe belgesinin hazırlanması aşamasında gerekli danışmanlık desteğini sağlamaktadır. 

Ulaşım ve Konaklama Belgeleri 

Mısır vizesine başvuru sürecinde seyahate dair ulaşım ve konaklama belgelerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Uçak bileti, otel rezervasyonu gibi belgelerin seyahat tarihi ile tutarlılık göstermesi şartı aranmaktadır.  

Davetiye 
Mısır öğrenci vizesine sahip olarak Mısır’a eğitim amacıyla seyahat edebilmek için eğitim görülecek olan okuldan gönderilen davetiyenin başvuru dosyasında bulunması şartı aranmaktadır. Davetiyenin ıslak imzalı ve kaşeli olması oldukça önem arz edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Davetiye içerisinde eğitim süresi, eğitim alınacak olan bölüm ve süre boyunca ikamet edilecek yerin belirtilmesi gerekmektedir. 

Banka Hesap Özeti
Mısır öğrenci vizesine başvuracak kişinin seyahat masraflarını karşılayacak sponsoruna ait banka hesap özetinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Banka hesap özeti belgesi konusunda dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili olarak kurumumuz vize temsilcileri iletişime geçerek konu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Vize Ücreti 
Mısır sınırları içerisinde eğitim görme amacıyla yapılan öğrenci vizesi başvuru sürecinde Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize ücreti ödemesinin ardından ilgili dekontun başvuru dosyasına eklenmesi şartı aranmaktadır. Mısır vize ücreti konsolosluk tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir. Başvuru işlemleri öncesinde kurumumuz vize temsilcileri ile iletişime geçerek güncel vize ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Vizesi Başvuru Formu 
Mısır öğrenci vizesi başvuru işlemleri sırasında resmi bir belge olan ve doldurulması zorunlu olan vize başvuru formunun ibraz edilmesi gerekmektedir. Mısır vize başvuru formu başvuru sahibini tanıyabilme ve seyahat amacı ile seyahat detaylarını öğrenebilme amacı ile hazırlanmıştır. Bu nedenle formda bulunan soruların gerçeğe uygun ve eksiksiz olarak cevaplanması oldukça önem arz etmektedir. Formun yanlış bilgilerle eksik ve tutarsızlık gösterecek şekilde doldurulması değerlendirme sürecinin olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilmektedir. 

Vize Merkezi olarak vize talebi oluşturma sürecinde yer alan başvuru formu doldurma aşamasında gerekli danışmanlık desteğini vermekteyiz. Başvuru işlemlerinde kurumumuzu tercih ederek tüm sürecin talep edildiği şekilde yönetilmesini sağlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Öğrenci Vizesine Başvuru Sonuçlanma Süresi 

Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisinde eğitim görme amacıyla yapılan öğrenci vizesine başvuru işlemleri Mısır Konsolosluğu tarafından ortalama 20-45 iş günü arasında değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvuru değerlendirme süreci konsolosluğun yoğun olduğu veya resmi tatil günlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca değerlendirme aşamasında konsolosluk gerek görmesi halinde ek evrak talep edebilmektedir. Söz konusu durumlar değerlendirme sürecinin tahmin edilenden uzun sürmesine neden olabilmektedir. 

Mısır öğrenci vizesine başvuru işlemleri sırasında kurumumuzu tercih etmeniz halinde sürecin sizin için oldukça kolay ve hızlı şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Mısır vizesi temsilcilerimiz başvuru dosyası hazırlanmasından başvuru sonuçlanması sürecine kadar tüm adımları şahsınız adına en uygun şekilde atmaktadır. Kurumumuz ile iletişime geçerek öğrenci vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilir ve vize talebi oluşturma işlemlerini rahatlıkla başlatabilirsiniz. 

Mısır Öğrenci Vizesi Ücreti 

Mısır öğrenci vizesine başvuru aşamasında talep edilen ücret başvuru sahibinin vatandaşlığına bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenmekte olup dönemsel olarak yine konsolosluk kararı ile güncellenmektedir. Bu nedenle vize talebi oluşturma işlemleri öncesinde güncel vize bedelinin teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Mısır öğrenci vizesinin güncel ücret detaylarına ulaşmak için Mısır vizesi temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize uzmanlarımız başvurunuza ilişkin detaylara uygun olarak ödenmesi gereken tutarı tarafınız ile paylaşmaktadır. Kurumumuz ile başlatılan başvurularda söz konusu bedel içerisinde konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli yer almaktadır. Mısır vize ücreti ile ilgili genel bilgilere ilgili sayfamız üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Öğrenci Vizesi İşlemleri 

Mısır’a öğrenim görme amacıyla yapılan öğrenci vizesi başvuruları öğrenim görülecek olan süreye göre farklılık göstermektedir. Birden fazla öğrenci vizesi alınması gereken durumlarda farklı vizeler için farklı makamlara başvuru yapılması gerekmektedir. Öğrenim görülecek süre fark etmeksizin ilk olarak öğrenci vizesine sahip olunması şartı aranmaktadır. Eğitim süresinin 90 günden fazla olması halinde Mısır öğrenci oturum vizesine başvuru yapılması gerekmektedir. Öğrenci oturum vizesi alabilmek için öğrenci vizesi ile Mısır’a giriş yapılmasının ardından ülkede hizmet vermekte olan Yabancılar Şubesine başvuru yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Öğrenim süresi fark etmeksizin ilk olarak yapılan öğrenci vizesi başvuruları Türkiye’de bulunan Mısır temsilciliklerine yapılmaktadır. 

Mısır’ın İstanbul’da bulunan konsolosluğuna ikamet yeri fark etmeksizin başvuru yapılabilmektedir. Ankara’da bulunan Mısır Büyükelçiliğine yalnızca temsilciliğin görev alanı dahilinde ikamet ediliyor olmasında başvuru yapılabilmesi koşulu yer almaktadır. Başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma şartı aranmaması nedeniyle süreci kurumumuz danışmanlığı ile tamamlayabilmek mümkündür. Vize Merkezi ile ikamet bölgeniz fark etmeksizin başvuru işlemlerini başlatabilir ve süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Mısır öğrenci vizesine yapılan başvurularda Mısır Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olarak değerlendirmeye sunulması şartı aranmaktadır. Başvuru için talep edilen evrakların eksik veya hatalı hazırlanması durumunda vize talebi ret kararı ile sonuçlanabilmektedir. Mısır yetkili temsilcilikleri değerlendirme aşamasında ek evrak veya mülakat talep edebilmektedir. Başvuru dosyasının en doğru şekilde hazırlanması söz konusu durumların yaşanmamasını sağlayabilmektedir. 

Mısır öğrenci vizesine başvurunun değerlendirilmesi aşamasında tek yetkili kurum Mısır Konsolosluğu olmakla birlikte başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti veren kurumların vize talebini değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Vize başvuru sürecinin olumlu sonuçlanma ihtimalini yükseltmek adına süreci kurumumuz aracılığıyla başlatabilir ve sonuçlanana kadar şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın takibini sağlayabilirsiniz. 

Mısır’da Öğrenci Olmak 

Mısır’da öğrenci olarak eğitim alabilmek Mısır Arap Cumhuriyeti yasalarınca mümkün olmaktadır. Mısır’da öğrenim görebilmek için yapılması gerekenler söz konusu eğitimin süresine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Mısır’da 90 günden kısa sürecek bir eğitim alınacak olması halinde Mısır Konsolosluğu tarafından alınan öğrenci vizesine başvuru yapılması gerekmektedir. Öğrenci vizesine sahip olarak Mısır’a giriş yapılmasının ardından 7 iş günü içerisinde Mısır’da ikamet edilen bölgenin bağlı olduğu Emniyet Müdürlüğüne kayıt yaptırılması zorunluluğu bulunmaktadır. Emniyet Müdürlüğü bu aşamada öğrenim görülecek okuldan alınmış öğrenci belgesi ve pasaport fotokopisi talep edebilmektedir. 

Mısır’da eğitim görülecek olan sürenin 90 günden fazla olması halinde bazı ek işlemlerin yapılması koşulu bulunmaktadır. AIESEC programı veya farklı şekilde uzun süreli eğitim alınacak olması halinde yukarıda yer alan zorunluluklara ek olarak Mısır’da bulunan Yabancılar Şubesine başvurarak Mısır öğrenci oturma vizesi alınması gerekmektedir. Mısır öğrenci oturma vizesine ülkeye giriş yapıldıktan sonraki ilk 30 gün içerisinde başvurulması şartı aranmaktadır. 

Mısır öğrenci oturma vizesine başvuru yapılması sırasında genel olarak mezuniyet belgesi, Mısır’da eğitim kurumdan alınmış kayıt belgesi, iki adet fotoğraf ve dilekçe talep edilmektedir. Başvuru durumuna ilişkin değişiklik gösteren evraklara Yabancılar Şubesi ile iletişime geçilmesi halinde ulaşılabilmektedir. Yabancılar Şubesi tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi başvurunun olumlu olarak sonuçlanabilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir. Öğrenci oturum vizesi bitmeden yenilenebilme hakkı tanıyan bir vize türüdür. Yabancılar Şubesi vize bitiş tarihine en iki hafta kala yapılan başvuruları kabul etmektedir. 

Mısır’a öğrenci olarak seyahat edecek kişilerin başvuruları şahsen yapma zorunlulukları bulunmamaktadır. Bu nedenle vize talebi oluşturma sürecinde kurumumuzu tercih ederek başvurunun adınıza en uygun şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Vize Merkezi olarak işlemlerin şahsınız adına yürütülmesi ve takip edilmesi konusunda yetki sahibi olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Kurum olarak yalnızca kısa süreli eğitim için değil AIESEC programı kapsamında veya başka bir yolu tercih ederek uzun süreli eğitim amacıyla Mısır’a seyahat edecek kişilerin de öğrenci vizesine başvurularında gerekli desteği sağlamaktayız. 

Vize Merkezi ile Öğrenci Vizesine Başvuru

Vize Merkezi temsilcilerimizin sahip olduğu bilgi ve deneyim sayesinde başvurunuz eksiksiz şekilde tamamlanmaktadır. Profesyonel danışmanlık desteği alarak başvuru sürecine dair merak ettiklerinizi sormak veya doğrudan işlemleri başlatmak için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi temsilcilerimiz ile [email protected] elektronik posta adresi ve iletişim adreslerimiz üzerinden görüşme yapabilirsiniz. Vize Merkezi Mısır vizesi uzmanlarımız ile yüzyüze görüşmek istemeniz haline ikamet bölgenize en yakın ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Vizesi Reddi Kabusunuz Olmasın!

Mısır ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Mısır öğrenci vizesi 2021
  L.Elmas, 31 May 2021, 22:26

  İyi çalışmalar, ben İstanbul’da yaşayan bir öğrenciyim. 18 yaşından büyüğüm ve bir eğitim programına katılarak bir süre Mısır’da eğitim almayı planlıyorum. Mısır öğrenci vizesi 2021 yılı için başvuru şartlarını öğrenebilmek adına bu soruyu oluşturuyorum. Hangi durumlarda başvuru yapabilirim ve bu başvuruyu nasıl yapabilirim. Eğer süreç bana uygun ise işlemler konusunda siz yardım ediyor musunuz? Teşekkür ederim, iyi günler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır AIESEC vizesi nasıl alınır?
  İ. Pınarbaşı, 09 May 2020, 22:13

  Merhaba, Mısır’a AIESEC projesi kapsamında gideceğim. Mısır AIESEC vizesi nasıl alınır ? AIESEC vizesi için hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Şartlar nelerdir? Davet mektubunda nasıl olmalıdır? Detaylar ve süreç hakkında yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır Öğrenci Vizesi
  s. sağlam, 17 Haz 2018, 14:47

  Selamlar öncelikle Vize Merkezi, Mısır Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmak istiyorum. Hangi şartlar altında bu vize türüne başvuru yapabiliyor muyum ve işlemleri şahsen yapmam zorunluluğu var mı? Toplamda ne kadar bir süreye ihtiyacım olduğundan da bahsederseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Mısır için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.