Mısır Konsolosluğu İstanbul

Mısır Konsolosluğu İstanbul temsilciliği ile ilgili gerekli bilgilere sayfamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Konsolosluk görev bölgesi, resmi tatil günleri, iletişim adresleri gibi bilgiler sayfamızın devamında yer almaktadır. Mısır sınırları içerisine seyahat edecek vatandaşlarımız sürece dair bilgi sahibi olarak başvuru aşamasında tarafımızdan danışmanlık desteği alabilmektedir. Mısır vizesi temsilcilerimiz ile iletişime geçerek vize talebinin en doğru şekilde oluşturulmasını sağlayabilirsiniz. 

Mısır vizesi konusunda uzman kadromuz ile afrika@vizemerkezi.com e-posta adresi ve iletişim bilgilerimiz üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Konsolosluğu İstanbul 

İstanbul ve çevre illerinde ikamet etmekte olan T.C. vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni sahibi olan yabancı ülke vatandaşlarının Mısır vizesine başvuru işlemlerini İstanbul’da hizmet veren Mısır Konsolosluğuna yapmaları gerekmektedir. İstanbul’da hizmet vermekte olan Mısır temsilciliği vize işlemlerinin yanı sıra Türkiye’de ikamet eden Mısır vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum, evlilik, ölüm gibi işlemlerini gerçekleştirmektedir. 

Mısır İstanbul Konsolosluğu Görev Bölgesi 

İstanbul’da, çevre il ve ilçelerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye oturum izni sahibi yabancı ülke vatandaşları Mısır vizesi başvurularını Mısır İstanbul temsilciliğine yapabilmektedir. Başvuruların başvuru sahibi tarafından şahsen yapılması gibi bir zorunluluk söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle vize talebi oluşturma sürecinde kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak işlemlerin sizin adınıza en uygun şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. 

Mısır vize başvurunuz kabus olmasın!

Mısır Konsolosluğu Vize Çıkış Süresi

Mısır seyahati için yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 10-15 iş günü olarak kabul edilmektedir. Konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine denk gelen başvuruların sonuçlanma süresi değişiklik gösterebilmektedir. Değerlendirme aşamasında konsolosluk yetkilileri gerek görmeleri halinde başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Söz konusu nedenler sonuçlanma süresinin değişikliğe uğramasına neden olabilmektedir. 

Mısır seyahat planı ile ilgili herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına başvuru sürecinin doğru yönetilmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Vize Merkezi Mısır vizesi temsilcilerimizden vize başvuru aşamasında danışmanlık desteği alarak işlemlerin şahsınız adına en doğru şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Konsolosluk Tatil Günleri

Mısır İstanbul Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti ve Mısır Arap Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvurunun değerlendirilmesi ve sonuçlanması sürecinde herhangi bir aksaklık ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. Resmi tatil günlerinde konsolosluğun hizmet vermemesi nedeniyle vize talebi değerlendirme süreci tahmin edilenden uzun sürebilmektedir. 

 • Yeni Yıl - 1 Ocak 2020
 • Kıpti Noel’i (Ortodoks Hıristiyanların kutladığı Noel) - 7 Ocak 2020
 • Ulusal Polis Günü  (Tahrir Devrimi Günü) - 25 Ocak 2020 
 • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı - 23 Nisan 2020
 • Sina Yarımadası’nın Kurtuluş Günü - 25 Nisan 2020
 • İşçi Bayramı (Emek ve Dayanışma Günü) - 1 Mayıs 2020
 • Sham el Nessim (Baharın başlangıcını simgeleyen Mısır Milli Bayramı)
 • Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı - 19 Mayıs 2020 
 • Ramazan Bayramı 23-26 Mayıs 2020 
 • Devrim Bayramı / Mısır Milli Günü - 23 Temmuz 2020
 • Kurban Bayramı - 30 Temmuz- 03 Ağustos 2020 
 • Zafer Bayramı - 30 Ağustos 2020
 • Silahlı Kuvvetler Günü - 6 Ekim 2020
 • Cumhuriyet Bayramı - 29 Ekim 2020
 • Mevlit Kandili (Hz. Muhammed’in Doğum Günü)

Mısır Konsolosluğu İletişim

Telefon: (0212) 324 21 33
E-posta: egypt.consulate.istanbul@hotmail.com

Mısır Konsolosluğu Adres

Cevdetpaşa Cad. No:12 Bebek Beşiktaş 34330 İstanbul

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Mısır Büyükelçiliği Ankara
Mısır Konsolosluğu İstanbul
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 7067
Telefon
x