Mısır Konsolosluğu İstanbul

İstanbul’da ve İstanbul çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Mısır vizesi başvurularınızı Mısır Konsolosluğu’na yapmanız gerekecektir. Mısır Konsolosluğu İstanbul, Mısır vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Mısır vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Mısır Konsolosluğu Görev Bölgesi

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Mısır vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Mısır vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Mısır İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapabilirler.

Mısır Konsolosluğu İstanbul Vize Başvuru Formu

Mısır vize başvurusu form ve dilekçe işlemleri sırasında gereken evrak ve belgelerin tam ve eksiksiz olması, doldurulan form ve dilekçe bilgilerinin yanıltıcı bilgi ve beyanlarda bulunulmaması Mısır vize başvurusu sırasında Konsolosluk yetkilileri tarafından en fazla önem ve dikkat edilen konuların başında gelmektedir.

Mısır vize başvurusu gerçekleştirmek isteyenlerin öncelikle bilgi sahibi olması gereken konuların başında içerisinde başvuru sahiplerinin kişisel bilgilerinin yer aldığı form ve dilekçe içeriklerini eksiksiz ve tam doğru bilgilerinin yer alması gerektiğidir. Mısır vize işlemleri sırasında istenen evrak ve belgelerde yer alan form ve dilekçe talepleri, ziyareti gerçekleştirmek isteyen kişinin ülkeye neden ve ne şartlarla girmeyi planladığını öğrenme isteğiyle aranmaktadır.

Mısır Konsolosluğu İstanbul Vize Çıkış Süresi

Mısır vize başvurularınızın sonuçlanma süresi ortalama olarak 10-15 iş günüdür.

Mısır Konsolosluğu Pasaport Yenileme

Mısır vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını İstanbul Mısır Konsolosluğu'nda yenileyebilirler.

Mısır Konsolosluğu Mesai Saatleri

Mısır Konsolosluğu Pazartesi-Cuma 10.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Mısır Konsolosluğu Adres

Cevdetpaşa Cad. No:12 Bebek Besiktaş 34330 Istanbul

Mısır Başkonsolosluğu Telefon

(212) 3242133

Mısır Başkonsolosluğu İstanbul E-mail

egypt.consulate.istanbul@hotmail.com

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon