Mısır Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi Mısır’da aile ferdinizin veya tanıdığınızın olması halinde Mısır’da bu kişileri görüp bu kişilerle birlikte kalabilmeniz için verilen bir Mısır vize türüdür. Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile Mısır’daki yakınızla birlikte olabilmenizin yanı sıra birlikte Mısır’da turistik seyahat de yapabilmektesiniz. Ancak, birlikte yapacağınız Mısır gezilerinde hem sizin hem de yakınlarınızın pasaportları gezi süresi boyunca yanlarında olmalıdır. Sizler seyahat ederken Mısır polisleri kimliklerinizi görmek isteyebilmekte ve seyahatiniz Sina Yarımadası’nda ise bununla karşılaşma olasılığınız daha yüksektir. Ayrıca, Mısır’da olduğunuz süre boyunca yanlarınızda sizin ile yakınınızın pasaportlarının fotokopisi de olmalıdır.

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi için pasaportunuz Mısır seyahati sonrası en az 6 aylık geçerlilik süresine sahip olmalı ve son 10 sene içinde çıkarılmış olmalıdır. Ayrıca, aile ve arkadaş ziyareti vizesi pasaporta basılarak verildiğinden pasaportunuzda en az 2 boş vize sayfası olmalıdır. Pasaport gibi davetiye de Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesini alabilmeniz için son derece önemli olup davet mektubunu size vermesi gereken kişi Mısır’da ziyaret edeceğiniz tanıdığınızdır.

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi kısa süreli bir vize olup en fazla 90 günlük bir süre için verilebilmektedir. Aile ve arkadaş ziyareti vizesinin süresini uzatarak ya da aile birleşimi olarak oturum izni alarak Mısır’da yakınınızla birlikte daha uzun kalabilmeniz mümkün olup bunlar için Mısır’da bulunan ilgili makamlara başvurmalısınız. Bunlardan önce almanız gereken Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi içinse başvuruyu Türkiye’deyken Mısır Konsolosluğuna yapabilmektesiniz. Mısır Konsolosluğuna başvuruyu şahsen yapmanız ise şart olmayıp Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Vize Merkezi, alanında profesyonel ekibi ile Mısır Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi başvuru işlemlerinde size yardımcı olmaktadır. Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi için yapılan taleplerin uzman müşteri temsilcileri ve asistanlar aracılığıyla koordinasyonunu sağlayan Vize Merkezi Mısır Vizesi departmanı, izlediği güncel vize prosedürlerine yaklaşımıyla sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. İletişim bilgilerimizi alıp şubelerimize gelerek, e-mail göndererek veya telefonla arayarak uzman çalışanlarımızla iletişime geçebilmektesiniz.

Vize Evrakları İçin Tıklayınız.

Mısır Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesinin alınır olması için Mısır’ın vizeyi veren resmi yerlerine başvurmalısınız. Türkiye’de Mısır vizesi için başvurabileceğiniz iki resmi yer vardır. Bu resmi yerler Mısır Başkonsolosluğu İstanbul ve Mısır Büyükelçiliği Ankara’nın konsolosluk bölümüdür. İstanbul’daki Mısır Konsolosluğuna başvuru yapabilmeniz için ikamet ettiğiniz yerin önemi yoktur. Ankara’daki Mısır Konsolosluğuna başvuru içinse ikamet ettiğiniz yer önemli olup Ankara’daki konsolosluğun görev bölgesi içinde ikamet etmeniz halinde bu konsolosluğa Mısır vize başvurusunu yapabilirisiniz. Mısır aile ve arkadaş ziyareti vize başvuruları için bu konsolosluklara şahsen gelinmesine gerek bulunmamakta olup Vize Merkezi konsolosluktaki tüm işlemlerinizi yürütme konusunda yetkilidir.

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesinin alınır olması için Mısır Konsolosluğunun belirlediği vize prosedürü çerçevesinde başvuru yapmanız gerekecektir. Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli belgeleri eksiksiz ve gerçeği yansıtan bilgilerle dolu şekilde hazırlamalısınız. Hazırladığınız belgelerin böyle olmaması vize işlemlerinin daha uzun sürmesi veya vize başvurunuza ilişkin kararın vize reddi şeklinde sonuçlanmasına yol açabilir. Mısır makamları vize başvurunuz sonrasında sizden ek belge getirmenizi veya mülakata gelmenizi isteyebilir. Böyle durumlarda Mısır makamlarının sizden istediği talepleri yerine getirmeniz ve vereceğiniz bilgilerin tam ve doğru olması vize onayı alabilmeniz için önemlidir. Mısır vize başvuruları süreci ve sonucu hakkında verilecek son karar yetkisi yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir. Vize Merkezi Mısır vize başvurularınızla ilgili verilen kararlar ve vize başvurunuzun neticelenme süresi hakkında karar verme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi konusunda size profesyonel danışmanlık hizmeti sunup bu vizeyi alma şansınızın daha yüksek olması için size destek olmaktadır. Vize Merkezi Mısır vize başvuru dosyanızı ayrıntılı bir şekilde hazırlanmasında size doğru yönlendirme yaparak sunduğu danışmanlık hizmetleri ile tamamen sonuca odaklı çalışmaktadır. Vize Merkezi Mısır departmanımızı arayarak gerekli evrak listesini öğrenin ve hazırlığınızı yapın. Hazırladığınız evrakları tarafımıza elden veya kargo ile gönderdiğiniz takdirde Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuru işleminizi başlatacağız ve evrak takibiyle Mısır vizesi başvuru sürecinde size destek vereceğiz.

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuru Belgeleri

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuru belgeleri sizin için aşağıda liste halinde sunulmaktadır:

Mısır Vize Başvuru Formu

Vize Başvuru formuna web sayfamızdan ulaşabilir, bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Başvuru formunda verdiğinizi bilgiler diğer sunduğunuz evraklarla uyumluluğu Mısır Konsolosluğu tarafından teyit edilmektedir. Bu nedenle temsilcilerimizle yapacağınız görüşmelerde doğru bilgilerin aktarılması işlemlerinizin durumunuza ve vize prosedürüne uygun şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Mısır aile ve arkadaş ziyareti vize başvuru formu Türkçe veya İngilizce olarak doldurabilmektedir.

Mısır Vizesi Talep Dilekçesi

Mısır aile ziyareti vize başvurusunda 2 şekilde dilekçe yazabilirsiniz. Kendinizin yazacağı dilekçede seyahat tarihleri ve yakınızın gönderdiği davetiye ile aile veya arkadaş ziyareti yapacağınızı açıklayabilirsiniz. Diğer bir dilekçe ise çalışmakta olduğunuz şirketten alınmalıdır. İzin yazısı mahiyetindeki şirket dilekçesi seyahat tarihlerini ve o tarihler arasında izinli olduğunuzu belirtmelidir. Şirketin antetli kağıdına yazılacak olan bu dilekçe yetkilinin imzasını ve şirketin kaşesini taşımalıdır.

Davetiye

Mısır vize davetiyesi bu tür başvurularda Mısır’da ziyaret edilecek yakınlardan gönderilmektedir. Davetiye Mısır’da konaklanacak yerin belediyesinden onaylı olmalı ve davet eden kişinin kimlik bilgileriyle birlikte sunulmalıdır.

Pasaportunuz

Mısır aile ziyareti vizesi için kullanılacak olan pasaportunuzun geçerliliği vize bitim tarihinin akabinde en az 6 ay geçerli olmalıdır. Pasaportunuz yıpranmamış ve vize etiketinin yapıştırılabileceği en az 2 sayfası olmalıdır.

Fotoğraf

Güncel halinizi yansıtan fotoğrafınız Mısır vize başvuru formuna iliştirilecektir. Pasaportunuz eski tarihli ise orada kullandığınız fotoğrafı kullanmamalısınız. Güncel ve yüz hatlarınızı net bir şekilde gösteren fotoğrafların kullanılması önemlidir.

Nüfus Cüzdanınızın Fotokopisi 

Nüfus cüzdanınızın fotokopisi başvuru dosyasında olmalıdır. Soyadı değişikliği durumlarında eski soyadının bulunduğu pasaport veya kimlikle yapılan başvurular kabul edilmemektedir.

Pasaport Fotokopisi

Başvuru dosyanızda nüfus cüzdanınızın fotokopisine ek olarak pasaportunuzun fotokopisi de olmalıdır. Pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren kısmının fotokopisini dosyanıza koymalısınız.

Burada belirtilen evrakların dışında Mısır Konsolosluğunun durumunuza göre ek evrak sunulması talebinde bulunabileceğini, tamamlanamayan evrakların da muadillerini talep edebileceğini unutmayın. Vize Merkezi temsilcilerimizin de başvurunuzun daha sağlam olarak vize alma şansınızın daha fazla olması için de sizden böyle talepleri olabilip bunları veya Mısır Konsolosluğun taleplerini yerine getirebilmeniz için çözüm üretmeye çalışarak size yardımcı olmaktadır. Mısır vizesi için gerekli evraklar Mısır Konsolosluğu yetkisi dahilinde güncellenip Mısır Konsolosluğunun talep ettiği güncel belgeleri içeren listelerde farklılıklar olabilmektedir. Mısır aile ziyareti vizesi hakkında detaylı, güncel evrak listesi için müşteri temsilcimizle iletişime geçin. Güncel vize evrak listesini almak ve başvurunuzu kolayca yapmak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız.

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Davetiye

Davetiye, Mısır’a yakınınız veya tanıdığınızı ziyaret etmek amacıyla gitmek istediğinizi kanıtlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu sebeple davetiye Mısır aile ziyareti vizesi için istenen temel belgelerin arasında yer alıp davetiyesiz evraklarla aile ve arkadaş ziyareti vizesi için yapacağınız başvurular kabul edilmemektedir. Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi için davetiye almanız gerekmekle birlikte alacağınız davetiye Mısır makamlarının istediği özelliklere uygun olarak hazırlanmalıdır. Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi için hazırlanacak davetiye sizi Mısır’a davet eden yakınınızca tarafınıza gönderilmeli ve bu davetiye yakınızın imzasını ve yakınızın Mısır’da ikamet ettiği belediyenin onayını bulundurmalıdır. Ayrıca davetiyeye Mısır’daki yakınınızın oturum kartının veya Mısır nüfus cüzdanının fotokopisi eklemelisiniz. Sizi davet eden kişi bir akrabanız ise akrabalık ilişkisinin noter tasdikini de eklemelisiniz.

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri Mısır’da bir yakını ziyaret edebilmek için Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi alması gerekmektedir. Mısır aile vize işlemleri Türkiye’de Mısır Başkonsolosluğu İstanbul veya Mısır Büyükelçiliği Ankara tarafından gerçekleştirilmektedir. Umuma mahsus pasaport sahipleri Mısır aile ve arkadaş vizesi prosedürlerini eksiksiz tamamlamalı, vize uyum şartlarını karşılamalıdırlar. Bu koşullar yerine getirildiği takdirde Mısır aile ve arkadaş ziyareti vize işlemleri ortalama 30-45 iş günü sürmektedir. Mısır vize işlemleri için başka ülkenin vatandaşlarına yönelik uygulanan süre daha farklı olabilmektedir. Bu sebeple, aile ve arkadaş ziyareti vizesi için kişilere yönelik öngörülen işlem süresi ortalama 20-40 iş günü gibi az önce belirtilen öngörülen süreden farklı da olabilmektedir. Bununla birlikte Mısır vize işlemleri sırasında konsolosluğun yoğun olması veya ek belge istemesi gibi farklı durumlar yaşanırsa vize işlemleri ön görülen sürelerden daha uzun sürebilir.

Mısır vize işlemleri süresi ve sonucuna ilişkin verilen kararlar yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir.  Mısır aile ziyareti vize başvuruları için konsolosluğa şahsen gelinmesine ise gerek bulunmamakta olup Vize Merkezi konsolosluktaki tüm işlemlerinizi sizin yerinize yürütme konusunda yetkilidir. Vize Merkezi temsilcilerimizin izlediği Mısır vize prosedürlerine ilişkin yaklaşımları sürecin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Ayrıca, Vize Merkezi temsilcilerimiz Mısır vize işlemlerinin mümkün olan en kısa sürede sonuçlanabilmesi için hazırlayacağınız belgelerin eksiksiz ve doğru olmasında size yardım etmektedir. Yardım alarak Mısır vize işlemlerinin mümkün olduğunca kısa sonuçlanması ve vize onayı alma şansınızın daha yüksek olması için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile e-mail veya telefonla irtibat kurunuz!

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Ögrenci Vizesi
Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi
Evrak Tasdik İşlemleri
Mısır Vize Ücreti
Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Telefon
x