Mısır Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Mısır Aile Ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Merak Edilenler

Mısır sınırları Covid-19 artışlarından dolayı arkadaş ziyaret vizesi ile seyahatler için kapalı mı?

Mısır aile ve arkadaş ziyaret vize başvurusunda bulunacak yolcular için seyahat kısıtlaması yoktur. COVID-19 sebebiyle bir dönem seyahat kısıtlaması olsa da şu an yabancı uyruklu yolcuların seyahatlerine izin verilmektedir. Geçerli vizesi olan yolcular Mısır’a seyahat edebilirler.

Mısır ziyaret vizesi kaç günde çıkar?

Ziyaret vizesinin sonuçlanma süresi başvuru dosyası Mısır Konsolosluğu’na teslim edildikten sonra 5 ila 7 iş günü arasındadır. Vize değerlendirme ve karara bağlama yetkisi konsolosluğun inisiyatifinde olduğundan dolayı süre uzayıp kısalabilmektedir. Resmi tatiller, bayramlar ve yoğun dönemler değerlendirme süresinin uzamasına sebep olabilmektedir.

Mısır aile ve arkadaş ziyaret vizesi için kabul edilen aşılar nelerdir? Son aşı üzerinden kaç gün geçmeli?

Vize başvurusu ve seyahat için aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Mısır Arap Cumhuriyetine seyahat edecek henüz aşılanmamış veya dünya sağlık örgütü onaylı aşılarla aşılanmış olan tüm yolcular kısıtlama olmaksızın seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Ülke girişlerinde pcr testi gerekli mi?

Uluslararası uçuşu olan yolculardan azami 48 saat önceden yapılmış negatif PCR testi şartı aranmaktadır.

Başvurular için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu mu?

Mısır aile ve arkadaş ziyaret vize başvurusu için seyahat sağlık sigortasına gerek duyulmamaktadır. Seyahat gereksinimleri COVID-19 vakalarının artmasıyla beraber sürekli olarak güncellenebilmektedir. Yolcuların seyahat etmeden önce gereksinimleri kontrol etmelerini tavsiye ederiz.

Mısır ziyaret vizesi ile seyahatlerde karantina uygulaması var mı?

Ziyaret amacıyla seyahat edecek yolculara zorunlu karantina uygulanmamaktadır. Karantinaya girmeye gerek kalmadan serbest dolaşım hakkınız olmaktadır.

Mısır ziyaret vize başvurusu ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler

Mısır’a seyahat edecek tüm yolcuların gerekli belgeleri eksiksiz ve doğru ibraz etmeleri gerekmektedir. Vize değerlendirme süresi konsolosluğa bağlıdır. Eksik evraktan dolayı süre uzayabilmektedir. Sorun yaşamamak adına başvuru formunun doğru doldurulması ve sürecin profesyonelce yönetilmesi gerekmektedir.

Mısır aile ve arkadaş ziyaret vizesi sonuçlanmadan otel ve uçak biletleri alınmalı mı?

Vizeniz pasaportla basılmadan otel ve uçak bileti satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi İşlemleri 

Mısır Aile ve Arkadaş ziyareti vizesine Mısır sınırları içerisinde ikamet etmekte olan aile bireyi veya arkadaşınız olması durumunda ziyaret amacına sadık kalarak başvuru yapılabilmektedir. Ziyaret vizesi ile aynı zamanı Mısır’da turistik gezi yapılması imkanı sağlamaktadır. Seyahat sırasında pasaport belgesinin sürekli olarak yanında bulundurulması şartı aranmaktadır. Mısır polisleri seyahat sırasında kontrol yapabilmektedir. Sina Yarımadası ziyaretlerinde kontrol ile karşılaşma olasılığı oldukça yüksektir. Herhangi bir aksilik ile karşılaşmamak adına belirtilen hususlara dikkat edilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi kısa süreli seyahate uygun bir vize türüdür. Söz konusu vize ile 90 güne kadar olan seyahatler gerçekleştirilebilmektedir. Aile ve arkadaş ziyareti vizesinin süresini uzatarak ve Mısır aile birleşimi vizesi alarak Mısır’da daha uzun süre ikamet edilebilmektedir. Ziyaret vizesinin izin verdiği ikamet süresini uzatmak veya Aile Birleşim Vizesi başvurusunda bulunmak için Mısır’da hizmet vermekte olan ilgili makamlara başvuru yapılması gerekmektedir. 

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesine Mısır Konsolosluğu başvuru ile sahip olunabilmektedir. Başvuruyu şahsen yapma şartı olmaması nedeniyle Vize Merkezi Mısır Vizesi temsilcilerimizden danışmanlık hizmeti alınabilmektedir. Uzman kadromuz tüm işlemleri şahsınız adına yaparak şahsen bulunmasanız bile süreci kolaylıkla takip edebilmenizi sağlamaktadır. 

Vize Merkezi, alanında uzman olan profesyonel ekibi sayesinde Mısır vizesine başvuru işlemlerinde başvuru sahiplerine gerekli danışmanlık desteğini sağlayarak sürecin en doğru şekilde yönetilmesi konusunda hizmet vermektedir. Ziyaret vizesi ile ilgili merak ettiğiniz soruları sormak ve başvuru sürecini kurumumuz ayrıcalığı ile tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi temsilcilerimizi size en yakın ofisimize ziyaret ederek, afrika@vizemerkezi.com e-posta adresine posta göndererek ya da iletişim adreslerimizi kullanarak ulaşabilirsiniz. 

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Gerekli Evrakları 

Mısır’a aile ve arkadaş ziyareti nedeniyle seyahat edecek kişilerin vize başvuru işlemleri sırasında konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri eksiksiz olarak değerlendirmeye sunmaları gerekmektedir. Gerekli belgeler başvuru sahibinin çalışma durumuna ve seyahat detaylarına göre farklılık gösterebilmektedir. Vize Merkezi Mısır vizesi temsilcilerimizle görüşerek planlamış olduğunuz seyahate uygun detaylı evrak listesine kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi için gereken belgeler aşağıda sıralandığı gibidir. 

Pasaport
Mısır’a ziyaret amacıyla seyahat edecek kişilerin seyahatlerinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaport ibraz etmeleri gerekmektedir. Pasaport içerisinde vize basımına olanak sağlayacak şekilde en az 2 adet boş sayfa bulunması şartı aranmaktadır. Başvuru işlemleri sırasında ve ülkeye giriş esnasında herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına pasaportun deformasyona uğramamış olması oldukça önem arz etmektedir. Pasaport belgesinin aslı ile birlikte fotokopisinin de başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. 

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Mısır ziyaret vizesi başvurusunda başvuru sahibine ait nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopisi talep edilmektedir. Nüfus cüzdanı üzerinde yer alan bilgiler ile pasaport üzerinde yer alan bilgilerin tutarlılık göstermesi zorunluluğu bulunmaktadır. 

Biyometrik Fotoğraf 
Vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen biyometrik fotoğrafın başvuru sahibi kişinin güncel halini yansıtması gerekmektedir. Bu nedenle fotoğrafın en az 6 ay önce çekilmiş olması koşulu bulunmaktadır. Başvuru aşamasında 2 adet olarak talep edilen biyometrik fotoğrafın uluslararası biyometrik fotoğraf ölçülerine uygunluk göstermesi gerekmektedir. 

Mısır Vizesi Başvuru Formu 
Resmi bir belge niteliği taşımakta olan Mısır Vize Başvuru Formu vize talebi oluşturulması sürecinde doldurulması zorunlu olan bir evraktır. Değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmesi nedeniyle formda yer alan sorulara gerçeğe uygun yanıtlar verilmesi ve eksiksiz olarak doldurulması şartı aranmaktadır. Mısır Konsolosluğu tarafından hazırlanan belgenin yanlış, tutarsız veya eksik bilgilerle doldurulması başvurunun ret kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvuru formu doldurulması aşamasında Vize Merkezi Mısır vize temsilcilerimizden danışmanlık desteği alarak belgenin talep edildiği şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Mısır Vizesi Talep Dilekçesi

Mısır’a aile ve arkadaş ziyareti nedeniyle seyahat edilecek olması durumunda diğer vize türlerinde olduğu gibi dilekçe ibraz edilmesi gerekmektedir. Dilekçe hazırlığı başvuru sahibinin çalışma durumuna göre farklılık göstermektedir. Başvuru sahibinin çalışmıyor olması durumunda dilekçe içerisinde seyahat masraflarının sponsor tarafından karşılandığının ilgili evraklarla belirtilmesi gerekmektedir. Seyahat tarihleri, nedeni, davetiye gibi bilgilerle ziyaret nedeninin ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. 

Başvuru sahibi kişinin çalışıyor olması durumunda dilekçenin bağlı olduğu şirket tarafından hazırlanmış olması gerekmektedir. Dilekçe içerisinde seyahat tarihleri ve söz konusu tarihler aralığında çalışmakta olduğu şirkette izinli kabul edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Belgenin şirketin antetli kağıdına yazılmasının ardından şirket yetkilisi tarafından imzalanması ve kaşelenmesi gerekliliği bulunmaktadır. 

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi Davetiye
Mısır’a ziyaret nedeni ile seyahat edecek kişilerin söz konusu durumu kanıtlayıcı nitelikte olan davetiye ibraz etmeleri zorunluluğu bulunmaktadır. Ziyaret vizesi başvurusunda talep edilen temel belgeler arasında yer alması nedeniyle davetiye olmaksızın başvurunun olumlu sonuçlanması mümkün olmamaktadır. Davetiye belgesinin Mısır sınırları içerisinde ikamet etmekte olan davet sahibi tarafından konsolosluğun talep ettiği şekilde hazırlanması şartı aranmaktadır. Davetiye içerisinde davet sahibinin kimlik bilgileri, oturum izni,  yakınlık derecesi (akraba ise söz konusu akrabalık ilişkinin noter tasdiki)  ve ikamet adresi ve bağlı olduğu belediyenin onayının bulunması gerekmektedir.

Mısır Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi İşlemleri 

Mısır ziyareti vizesine başvurular ülkemiz sınırları içerisinde hizmet vermekte olan Mısır yetkili temsilciliklerine yapılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Mısır Ankara Büyükelçiliği ve Mısır İstanbul Başkonsolosluğu olmak üzere iki adet diplomatik temsilcilik bulunmaktadır. Kurumumuz aracılığıyla yapılan başvurularda vize temsilcilerimiz vize talebi oluşturma adımları ilgili titizlikle ilgilenerek sürecin sizin adınıza kolay ve hızlı şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır. Başvuru sonucuna ilişkin kararlar yalnızca Mısır yetkili temsilciliklerine ait olmaktadır. 

Mısır vize başvuru işlemleri için kurumumuzu tercih etmeniz halinde başvuru adımları sırasında şahsen bulunmanıza dair herhangi bir zorunluluk söz konusu olmamaktadır. Temsilcilerimiz ile iletişime geçerek hazırlanması gereken belgelere dair detaylı bilgi alınabilmektedir. Söz konusu evrakları kurumumuz şahsen, kargo veya kurye ile ulaştırabilmek mümkündür. Mısır vizesi konusunda uzman kadromuz evrakları inceleyerek herhangi bir hata ya da eksiklik tespit etmesi halinde şahsınız ile iletişime geçerek başvuru dosyasının eksiksiz olarak değerlendirmeye sunulmasını sağlamaktadır. 

Mısır aile ziyareti vizesi için hazırlanan başvuru dosyası vize temsilcilerimiz tarafından konsolosluk değerlendirmesine sunulmaktadır. Ziyaret vizesi için değerlendirme süreci ortalama 20-45 iş günü olarak belirlenmiştir. Fakat başvurunun resmi tatil günlerine denk gelmesi veya konsolosluğun yoğun olduğu bir döneme denk gelmesi durumunda sonuçlanma süresinde değişiklikler meydana gelebilmektedir. Ayrıca konsolosluk değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edilmektedir. Söz konusu durumlar vize değerlendirmesi için öngörülen sonuçlanma süresinin tahmin edilenden uzun olmasına yol açabilmektedir. 

Vize Merkezi olarak Mısır ziyaret vizesi konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti sağlayarak vize başvurusunun olumlu olma ihtimalinin yükselmesi konusunda gerekli desteği vermekteyiz. Mısır vizesi konusunda uzman kadromuz başvuru dosyasının hazırlanması aşamasında doğru yönlendirmeleri yaparak sonuç odaklı çalışmaktadır. Mısır ziyaret vizesi ile ilgili merak ettiğiniz soruları temsilcilerimize iletmek veya başvuru işlemlerini başlatmak için tarafımız ile iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır vizesi temsilcilerimiz ile ikamet bölgenize en yakın ofisimizi ziyaret ederek görüşme yapabilirsiniz. Dilerseniz iletişim adreslerimizi ve afrika@vizemerkezi.com elektronik posta adresimizi kullanabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Vizesi Başvurunuzu Biz Takip Edelim!

Yükleniyor...