Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 87

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Mısır Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Mısır Vize Merkezi Edirne sayfamıza hoşgeldiniz

Mısır vizenizi pratik yollardan Edirne’den alabilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Edirne Vize Merkezi ile iletişime geçebilir Mısır vizenizi Edirne’den alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir veya edirne@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com adresine yazarak bildirebilirsiniz.

Mısır Vizenizi Edirne’den Nasıl Alabilirsiniz?

  1. Adım: Mısır Vize Merkezi departmanımızı arayarak bilgi mail’ini talep edin.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz Mısır Vizesi için gereken evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Eksiksiz hazırladığınız gerekli evrakları Edirne Vize Merkezi şubemize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Vize Merkezi temsilcimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenebilirsiniz.
  5. Adım: Mısır vize sonucunuz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilir veya kargo ile talep edebilirsiniz.

Mısır Vizesi Edirne Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Mısır vizesi Edirne başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evraklarla yapın. Mısır vize talep edenler seyahat amacını netleştirdikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde evraklara dair ön bilgilendirmeye ulaşabileceklerdir. Mısır vize başvuru formuna Form ve Dilekçe başlığı altında bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat! Mısır vize başvurunuzun kabul edilmesi için vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve tamamlayamadığınız evraklarınız varsa yerlerine alternatif olarak hangi evrakların geçerli olabileceği bilgisine temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Edirne Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Mısır Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından dosyanıza yeni evrak eklemeniz talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Mısır Vize Başvurularınızda Edirne Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Mısır vizesine Edirne’den başvuru gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.
Vize Merkezi – Edirne Şubesini aşağıdaki saatlerde ziyaret edebilirsiniz.

  • Pazartesi, Cuma: 08.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında

Mısır vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu yoktur.

Mısır Vizesi Edirne Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mısır vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin. Mısır vize işlemlerinde seyahatinizden en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Mısır vizesinin çıkış süresi 15-20 günü bulabildiğinden seyahatinizden en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Edirne Vize Merkezi olarak Mısır vizesine başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve sezona bağlı yoğunluğu dikkate alarak başvuru yapmalarını öneriyoruz.

Mısır vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız.
Mısır vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı-turistik, ticari, özel ziyaret- net olarak belirleyin. Mısır’da bulunan aile veya arkadaşınızdan bir istek yani davetiye gelmiş ise Mısır aile ve arkadaş ziyareti vize kategorisine, ülkeye sadece turistik gezi amaçlı seyahat edecekseniz Mısır turistik vizesine, Mısır’da bulunan iş ortağınızla toplantıya, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Mısır ticari vizesine başvuru yapın ve vize türüne uygun evrakları hazırlayın ve seyahat amacınızı dışına çıkmayın.

Başvuru evraklarınız ve seyahat tarihleriniz tam ve net olmalıdır
Edirne Vize merkezi başvuru evraklarınızın Mısır Konsolosluğunun taleplerine uygun şekilde hazırlanması için size destek vermektedir. Bilgi mail’mizi dikkatle inceleyin ve evrak detayları ile ilgili bilgilere temsilcimizi arayarak ya da Mısır vize merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Mısır vize başvuruları için Edirne Vize Merkezimize teslim edeceğiniz evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz açık ve net olmalıdır. Mısır Konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarih diğer vize evraklarınızda belirttiğiniz tarihler uyumlu olsun. Mısır Konsolosluğu vizenizi belirttiğinizi seyahat tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak bu şekilde olsa dahi vizeniz dilekçenizde yer alan seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında
Vize sonucuna ve çıkış süresine karar veren kurum Mısır Konsolosluğudur ve bazı durumlarda vizenizin seyahat tarihinize yetişmeyebileceğini göz önünde bulundurarak Mısır vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Rezervasyon yaptırmanız ve bu belgeleri temsilcilerimizle paylaşabilirsiniz.

İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep edebilirler. Bununla ilgili bilgilendirmeyi ilgili makamdan aldıktan sonra gerekiyorsa rezervasyonlarınız için ödeme yapabilirsiniz.
Başvuru İşleminiz devam ederken Mısır Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Mısır vizesine Edirne’den başvuru yapmış ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri telefon veya mail yoluyla sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen böyle durumları Edirne Vize merkezi temsilcilerinizle paylaşmayı unutmayınız. Mısır Konsolosluğu görevlileri vize başvuru sahiplerinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu tip istisnai durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağlı olarak gelişmekte olup Mısır Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilinde olup görüşmeye şahsen gitmeniz gerekecektir.

Mısır vize başvurularında normal şartlarda parmak izi alma ve mülakat uygulaması yoktur ancak istisnai durumlarda Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Mısır Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Edirne’den yapacağınız Mısır vize başvurularınız 15 ila 20 iş günü arasında değişebilen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamaktadır ve normal şartlarda ön görülen bir süredir. T.C. vatandaşı olmayan yabancı pasaport sahiplerinin başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Edirne Vize Merkezine Hangi İllerden Başvuru Yapılabilir?

Edirne Vize Merkezi Mısır vize başvurularında Türkiye çapında işlem yapmaktadır. Tekirdağ ve Kırklareli Mısır vizesi işlemleri için Edirne Vize Merkezi İstanbul Mısır Konsolosluğu ile koordineli olarak işlemlerinizi sonuca ulaştıracaktır.

Mısır Vizesi Edirne

Vize Merkezi Personel

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Mısır vizesi Edirne B. Aktürk 29/06/20, 15:05
Merhaba, arkadaşlarla birlikte Sharm El Eheikh’e dalış yapmak için Mısır’a seyahat yapmayı planlıyoruz. Turistik olarak yapacağımız vize başvurusunda otel ve uçak biletimizi satın almamız gerekli mi? Edirne ikamet ettiğimizden Mısır vizesi Edirne ’de ki başvuru merkezlerinden yapılabilir mi?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5847