Ticari Vize Dilekçe Örneği

Ticari Vize Dilekçe Örneği

Sayfamızdan Mısır ticari vize dilekçe örneği ve içerik detayları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Mısır Ticari Vize Dilekçe Örneği

Mısır sınırları içerisine yapılacak olan ticari seyahatin (iş toplantısı, alan araştırması, konferans, fuar vb.) vize başvuru işlemleri sırasında vize talep dilekçesi ibraz edilmesi gerekmektedir. Dilekçenin Mısır Konsolosluğuna hitaben konsolosluk tarafından talep edilen kriterlere uygunluk gösterecek şekilde hazırlanması şartı aranmaktadır. Ticari vize başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığında gerçekleştirebilirsiniz. Vize temsilcilerimiz form ve dilekçe belgelerinin talep edildiği şekilde hazırlanması konusunda gerekli yardımları sağlamaktadır. 

Mısır Ticari Vize Dilekçe Örneği sayfamızı ve aşağıdaki hususları dikkate alarak dilekçe hazırlanması ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. 

  • Mısır ticari vize talep dilekçesinin iş seyahatine gidecek olan başvuru sahibinin bağlı olduğu şirketin yetkilisi tarafından yazılması gerekmektedir. İlgili dilekçenin Mısır Konsolosluğuna hitaben şirketin antetli kağıdına yazılması ve yine yetkili tarafından kaşeli ve imzalı olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Dilekçe içerisinde Mısır’a ticari nedenlerle seyahat edecek başvuru sahibinin söz konusu seyahat tarihlerinin belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu tarihler dahilinde izinli olduğunun ve seyahat sona erdiğinde şirketteki görevine geri dönecek olduğunun taahhüt edilmesi gerekmektedir. 
  • Dilekçe içerisinde seyahat nedeninin açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Mısır sınırları içerisinde temas kurulacak şirkete ait belgelerle ilgili söz konusun seyahat planının desteklenmesi oldukça önem arz etmektedir. ,
  • Vize talep dilekçesi içerisinde başvuru sahibi kişinin şirketteki görevinin (Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açık bir şekilde ifade edilmesi gerekmektedir. 
  • Dilekçe içerisinde başvuru sahibi kişinin Mısır seyahatine ilişkin masrafların (konaklama, sağlık, transfer) nasıl karşılanacak olduğunun ilgili belgelerle desteklenerek belirtilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. 
  • Dilekçede yer alan bilgiler ile başvuru dosyasında bulunan diğer evrakların birbirini desteyici şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Belgeler ve içerisindeki bilgilerin tutarsızlık göstermesi halinde değerlendirme aşamasında konsolosluk ret kararı verebilmektedir. 

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Şirket Çalışanı İçin Mısır Ticari Vize DilekçesiŞirket Çalışanı İçin Mısır Ticari Vize Dilekçesi

Mısır vizesi hayal değil

Mısır ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Mısır için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp