Ticari Vize Dilekçe Örneği

Mısır ticari vizesi başvuru işlemlerine dair merak ettiğiniz soruları sormak veya başvuru sürecini doğrudan tarafımız danışmanlık desteği ile başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mısır vize temsilcilerimiz ile iletişim bilgilerimizi kullanarak görüşebilirsiniz. Dilerseniz afrika@vizemkerkezi.com e-posta adresimizi kullanarak kolaylıkla iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Başvuru sürecine dair bilgi almak için dilerseniz ikamet bölgenize en yakın ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz.

Mısır Ticari Vize Dilekçe Örneği

Mısır sınırları içerisine yapılacak olan ticari seyahatin (iş toplantısı, alan araştırması, konferans, fuar vb.) vize başvuru işlemleri sırasında vize talep dilekçesi ibraz edilmesi gerekmektedir. Dilekçenin Mısır Konsolosluğuna hitaben konsolosluk tarafından talep edilen kriterlere uygunluk gösterecek şekilde hazırlanması şartı aranmaktadır. Ticari vize başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığında gerçekleştirebilirsiniz. Vize temsilcilerimiz form ve dilekçe belgelerinin talep edildiği şekilde hazırlanması konusunda gerekli yardımları sağlamaktadır. 

Mısır Ticari Vize Dilekçe Örneği sayfamızı ve aşağıdaki hususları dikkate alarak dilekçe hazırlanması ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. 

  • Mısır ticari vize talep dilekçesinin iş seyahatine gidecek olan başvuru sahibinin bağlı olduğu şirketin yetkilisi tarafından yazılması gerekmektedir. İlgili dilekçenin Mısır Konsolosluğuna hitaben şirketin antetli kağıdına yazılması ve yine yetkili tarafından kaşeli ve imzalı olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Dilekçe içerisinde Mısır’a ticari nedenlerle seyahat edecek başvuru sahibinin söz konusu seyahat tarihlerinin belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu tarihler dahilinde izinli olduğunun ve seyahat sona erdiğinde şirketteki görevine geri dönecek olduğunun taahhüt edilmesi gerekmektedir. 
  • Dilekçe içerisinde seyahat nedeninin açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Mısır sınırları içerisinde temas kurulacak şirkete ait belgelerle ilgili söz konusun seyahat planının desteklenmesi oldukça önem arz etmektedir. ,
  • Vize talep dilekçesi içerisinde başvuru sahibi kişinin şirketteki görevinin (Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açık bir şekilde ifade edilmesi gerekmektedir. 
  • Dilekçe içerisinde başvuru sahibi kişinin Mısır seyahatine ilişkin masrafların (konaklama, sağlık, transfer) nasıl karşılanacak olduğunun ilgili belgelerle desteklenerek belirtilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. 
  • Dilekçede yer alan bilgiler ile başvuru dosyasında bulunan diğer evrakların birbirini desteyici şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Belgeler ve içerisindeki bilgilerin tutarsızlık göstermesi halinde değerlendirme aşamasında konsolosluk ret kararı verebilmektedir. 

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Şirket Çalışanı İçin Mısır Ticari Vize DilekçesiŞirket Çalışanı İçin Mısır Ticari Vize Dilekçesi

Mısır Ticari Vize Dilekçe Örneği sayfamızdan yer alan bilgilere ek olarak detaylı bilgi almak istemeniz halinde vize temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi uzman kadromuz ile ofislerimizi arayarak görüşebilir ya da afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanarak iletişim kurabilirsiniz.

Mısır vizesi hayal değil

Yükleniyor...