Ticari Vize Dilekçe Örneği

Mısır'ya Ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Mısır İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Mısır Ticari Vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir. Mısır Ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

1-Mısır Ticari Vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
2-Mısır Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Mısır’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Mısır 3-3-Ticari Vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
4-Mısır Ticari Vizesi talep dilekçesinde seyahate çıkacak kişinin firmadaki görevi ( Satış Müdürü, Kurumsal İletişim Uzmanı vb.) açıkça ifade edilmelidir.
5-Mısır'ya seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Mısır Ticari Vizesi talep dilekçesinde net bilgiler verilmelidir.
6-Mısır Konsolosluğu’na Ticari Vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
7-Mısır Ticari Vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Mısır Ticari vize ile ilgili aklınıza takılan soruları 0212 970 05 87 numaralı telefonu arayarak vize uzmanımıza çekinmeden sorabilir, vize için gerekli evrak listesini ücretsiz isteyebilirsiniz.

Yükleniyor...
Telefon