Mısır Vize Merkezi Web Sayfasına Hoşgeldiniz.
Mısır vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman
Vize Merkezidir.

Mısır Vizesi

Tüm dünya ülkeleri için vize danışmanlık hizmeti veren Vize Merkezi, alanında profesyonel kadrosu ile Mısır için vize başvuru işlemlerinde de size yardımcı olacaktır. İhtiyaç duyulan vize türleri için yapılacak talepleri uzman müşteri temsilcileri aracılığıyla koordine eden Vize Merkezi Mısır Vize departmanı, izlediği profesyonel yaklaşımla sürecin hızlı ve doğru bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Mısır Konsolosluğuna sunulacak vize başvuru dosyasının ayrıntılı bir şekilde hazırlanmasını sağlayan Vize Merkezi, sunduğu danışmanlık hizmetleri ile tamamen sonuç odaklı çalışmaktadır. Vize başvurunuz için Mısır Konsolosluğuna şahsen gelmenize gerek yoktur, gerekli evrakları bize ulaştırmanız halinde en kısa sürede başvurunuzu tamamlayacağız.

Mısır Vizesi Başvuru Formu

Vize başvuru formunda Mısır Konsolosluğu tarafından hazırlanan ve doldurulması zorunlu olan bu formun içine başvuru sahibinin doğum tarihi, medeni durumu ve çocuk sayısı gibi kişisel bilgileri ile başvurunun hangi amaçla yapıldığı ve kalış süresi gibi ayrıntılar yer almaktadır. Vize başvuruları için hazırlanan tüm belgelerin özetleri Vize Başvuru Formunda bir araya getirilir. Vize başvuru formunda talep edilen bilgilerin doğru olması ve eşleştikleri ayrıntılı evraklarla birbirlerini desteklemeleri ise başvurunun onaylanması için etki eden en önemli unsurlardan biridir. Vize başvuru formu ve dilekçe örneği hakkında Vize Merkezi Mısır departmanımızdaki müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Mısır vizesi ile ilgili evrakları vize uzmanlarımızdan ücretsiz bir şekilde almak için +90 (212) 970 05 87 numaralı telefonu arayabilir ya da afrika@vizemerkezi.com adresine mail yollayabilirsiniz.

Mısır vize türünüzü seçmek için tıklayınız.

Mısır Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır Arap Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen Türkler, ülkenin Türkiye’de bulunan Konsolosluk veya Büyükelçiliğine başvuru yapması gerekir. Mısır'a vize talebi ileten kişiye yasal yoldan ülkeye giriş hakkı verir. Vizeler aracılığıyla devletler ülkelerine gelen yabancıları gerekli durumlarda denetleyebiliyor. Vize ile göç veya yasadışı çalışma gibi hususlar kontrol altında tutulabiliyor.
Vize başvurunuz olumlu sonuçlandığı takdirde vize sahibine ülkede 3 aylık süre zarfında 30 gün kalma hakkı vermektedir. Alınan vize türü sadece amacına göre kullanılmalıdır. Mısır'a yapılan seyahatin amacı turistik ise bu vizeniz Mısır'da çalışmanıza imkan vermez ve bu tarz kötü kullanımların cezai yaptırımları vardır. 

Talep edilen vizenin alınabilmesi için ilgili Mısır Konsolosluğu tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanıp sunulmaları gerekir. Onayın mahiyeti konusunda karar verebilen tek kurumlar da Türkiye’deki Mısır temsilcilikleridir.

Talep edilen vize başvurusu için hangi evrakların hazırlanması gerektiği, içeriklerinin nasıl doldurulacağı, nerelerden alınabilecekleri, onaylarının ne şekilde yapılacağı gibi en ince ayrıntısına kadar tüm başvuru sürecini yönlendiren Vize Merkezi, vize başvuru dosyasını da ilgili yerlere ulaştırıyor.  Ayrıca takibini yapıyor, bir sorun oluştuğunda en hızlı ve doğru çözümleri sunuyor ve başvuru sonuçlandığında şahsın belgelerini teslim alıp sahibine iletiyor.

Afrika Kıtası’nın ekonomik ve turistik açıdan en güçlü ülkelerinden biri olan Mısır, pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının da ilgi alanında yer alıyor. Tarihi, kültürel mirası ve doğası ile farklı tatil seçenekleri sunan Mısır, Akdeniz’den Afrika’nın iç kesimlerine bir geçiş noktası olarak yatırımlar için de bir cazibe merkezi konumunda bulunuyor. Uyguladığı vize politikası nedeniyle sınırları içerisine seyahat edecek olan Türklerden vize talep eden Mısır Arap Cumhuriyeti, bu izin belgelerini Türkiye’deki resmi temsilcilikleri aracılığı ile veriyor. Mısır’a yapılacak olan kısa süreli gezilerde, yani 3 ay içinde ülkede 30 gün kalma izni veren vize durumunda, umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu yapmadan ve bu izni almadan ülkeye gitme hakları olmaz.

Başvuru sahibinin seyahat amacına göre vize başvurusu yapabildiği ilgili Mısır Konsolosluğu/Büyükelçiliği, talep ettiği belgeler üzerinden yaptığı değerlendirme ile ülkesine gitmek isteyenlere vize veriyor. Bu kararın olumlu veya olumsuz olması, verilecek olan vizenin uzunluğu ve kullanım haklarıyla ilgili tek yetkili karar merci de Mısır’ın Türkiye’deki temsilcilikleridir.  
Vize Merkezi ise verdiği danışmanlık hizmeti ile Mısır vizesi için izlenmesi gereken başvuru aşamalarını en sorunsuz ve hızlı şekilde ilerlemesini sağlar.

Mısır Vizesi Başvuru Süreci

Afrika’nın Kuzeydoğu Bölgesinde bulunan Mısır’a yapılacak seyahatler öncesinde vize başvurusunda bulunurken önce gezinin amacı belirlenmeli. Bu tercih başvurusu yapılacak olan vize türünün ne olacağını netleştirir. İş anlaşması yapmak amacıyla gidilen veya tatil yapmak için yapılacak Mısır seyahatlerinde alınacak farklı vize türleri farklı belgelerin hazırlanmasını gerektirir. Vize başvurusu talep edilen evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıyla başlatılır. Sunulacak olan başvuru dosyasındaki bilgiler ayrıca kaşe ve imza ile doğru yerlerde onaylatılmış olması gerekir. Ayrıca içerisindeki bilgiler de doğru olmalı. Mısır Vize Başvuru Formu ve Talep Dilekçesi ile birlikte Türkiye’deki ilgili Mısır Konsolosluğuna sunulan belgeler, buradaki yetkililer tarafından değerlendirilerek bir karara varır. Belgeleri bu temsilciliklere teslim etmek için önce randevu alınması gerekir. Aynı şekilde vize ve pasaport da yapılan bilgilendirme sonrasında belirlenen bir zamanda başvuru sahibine teslim edilir.

Mısır Vizesi için Gerekli Belgeler

Vize başvurusu için gerekli olan evraklar, vize türüne, tipine ve kişinin mesleki özelliklerine göre hazırlanır. Bu durum Mısır vizesi çeşitleri için de geçerliliğini koruyor. Öncelikle başka bir ülkeye gidebilme için bir pasaport sahibi olmak gerekir. Bu pasaportun elbette geçerli bir süresi, hasarsız ve vize vurulabilecek sayfalarının da mevcut olması şartı bulunur. Kısa veya uzun süreli vize fark etmeden hazırlanması gereken bazı standart evraklar arasında başvuru sahibinin kişisel bilgilerini ispatlayan Nüfus Cüzdanı fotokopisi, tanımlanan şekillerde çekilmiş fotoğraflar, yolculuk için yeterli gelire sahip olunduğunu gösteren belgeler ve yurtdışındayken oluşması muhtemel sağlık sorunlarının masraflarını karşılayan Seyahat Sağlık Sigortası bulunuyor.

Tabii Mısır’da kalıcı olunmadığını göstermesi açısından yolculuğun gidiş ve dönüş tarihlerini gösteren biletler ile onaylı başlangıç ve bitiş zamanını gösteren konaklama evrakları da vize başvuru dosyasına eklenmeli.
Mısır vizesine başvururken çalışma durumu ve nerede görev yapıldığı da önemli ayrıntılar arasında yer alıyor. Örneğin çalışma hayatı bittiyse emeklilik belgesi, sigortalı olarak görev yapılıyorsa işyerinden antetli bir kağıda bu durumu kanıtlayan bir belge sunulması zorunluluktur. İşyerleri bir kişiyi yabancı ülkeye çalışması için gönderiyorsa bunu da sunulacak dilekçede belirtmeleri ve yasal bir kurum olduklarını göstermeleri istenir. Bazı vize türleri ise sadece davetiye olduğunda verilir. Bunların arasında Mısır Ticari Vizesinin yanı sıra Mısır Öğrenci Vizesi ve Mısır Aile Ziyareti Vizesi bulunuyor.

Mısır Konsolosluğu

Mısır Konsolosluğunun başvuru sahibi hakkında bilgileri bir arada görmesi ve değerlendirmede yardımcı olması için doldurulan form yazan kişi tarafından ıslak imza ile onaylanması da gerekir. Bu şekilde paylaşılan bilgilerin doğru olduğunu da kabul etmiş olur. Belge üzerine istenen ölçülerde ve özelliklerde çekilen fotoğraf da yerleştirilmeli. Forma, Türkiye’deki Mısır Temsilciliklerinden veya Vize Merkezi’nden ulaşılabilir.

Mısır Vizesi Dilekçesi

Mısır vize başvuruları için hazırlanan resmi evrakların yanı sıra her devlet dairesine yapıldığı gibi bir dilekçe ile de bu istek belirtilmeli. Başvuru yapılacak Mısır Konsolosluğu’na hitaben yazılması gereken dilekçede ad ve soyadı gibi kişisel bilgilerin yanı sıra hangi amaçla seyahat edileceği de belirtilmeli. Tabii bu bilgiye göre seyahatin yapılacağı tur operatörü veya iştirak edilecek fuarın ismi de ifade edilmeli. Dilekçede bulunması gereken diğer temel bilgilerden bazıları ise Mısır’a gidiş ve dönüş tarihleri ve gezinin masraflarının nasıl karşılanacağı… Başvuru sahibinin veya duruma göre ek olarak görevlendirmeyi yapan kurumun hazırlayacağı dilekçedeki bilgiler diğer evraklarla eşleşmeli ve altına imza atılarak veya kaşe basılarak onaylanmalı.

Mısır Vizesi Evrakları Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm hazırlanacak olan belgelerin talep edildiği şekilde olmaları istenen Mısır Vizesinin onaylanması için önemli. Doğru bilgilerle doldurulmuş olmaları, yetkili bir devlet dairesinde veya kurumda imzalanarak ve mühür basılarak onaylanmaları, ayrıca gidilecek olan ülkeden gönderilecek olan davetiyelerin de tarif edildiği gibi olması Mısır Konsolosluğu’nun güven duymasını sağlar. Bunun sağlanması ise yetkililere başvuru sahibinin tehdit oluşturmadığını veya göç etme amaçlı ülkeye gitmek istemediğini gösterir ve istenen vize onaylanmış olur. Unutulmaması gerek bir diğer ayrıntı ise belgelerdeki tüm bilgilerin güncel olması gerekliliği. Bu genellikle başvuru öncesindeki son üç (3) ayı kapsar. Tüm Mısır vize türleri ile ilgili gerekli bilgilere Vize Merkezi sitesi içerisinde bulunan kendi web sayfalarından ulaşılabilir.

Mısır Vize Çeşitleri

Farklı türlerde yapılabilen Mısır vizeleri talep edilirken seyahat amacı ön planda tutulmalı. Mısır’a tatile gidilecekse Mısır Turistik Vize, iş görüşmesi anlaşması veya konferans katılımı gibi sebeplerde Mısır Ticari Vize talebinde bulunulmalı. Bu tür kısa süreli vizelerin dışında ülkede 3 aydan fazla süre kalınacak durumlarda vizenin uzatılması için Mısır'daki ilgili ve yetkili makamlara başvurulması gerekmektedir. 

Mısır Vize Ücreti

Ülkeler, verdikleri vizeleri belirli bir ücret karşılığında onaylarlar. Olumsuz sonuçlarda dahi verilen vize harç bedeli iade edilmez. Mısır vize ücretleri verilen vize türüne göre, süresi ve ülkeye giriş hakkı sayısına göre değişiklik gösterebiliyor. Tabii çeşitli ek ücret masrafları da olabiliyor. Ayrıca Türkiye dışındaki farklı ülke vatandaşları farklı ücretler ödeyebiliyor. Unutulmaması gereken bir diğer ayrıntı da hizmet alınan yetkilendirilmiş bir acente veya vize danışmanlık şirketi olduğunda, bu kurumların hizmet bedelleri ayrıca ödendiğidir. Mısır vizeleri ile ilgili güncel fiyatlar için Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Mısır Vizesinin Çıkış Süresi

Mısır vizesinin çıkış süresi tüm evrakların teslim edildiği tarihten itibaren başlar. Yapılan değerlendirmeler onayın ne zaman verileceğini de belirler. Ancak yine de acil durumlar haricinde Mısır'a vize başvurularının erken yapılması tavsiye edilir. Zira ek veya eksik evrak talepleri ile hatalı bilgi olduğu durumlarda işlemler duraksar veya vize talebi ret edilir. Bu durumda ise tüm işlemlere yeniden başlanmasını gerektirir. Mısır ile ilgili vize işlemleri süresi ortalama 30-45 iş günüdür. Mısır ile ilgili vize başvurularını en geç 2 ay öncesinden yapılması tavsiye edilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken bir düğer unsur da Mısır Konsolosluğunun tatil günleri ve yoğunluğudur. Vizenin çıkış süresi tamamen Mısır Konsolosluğunun inisiyatifindedir. Vize Merkezi Mısır departmanı temsilcilerimizle yapacağınız görüşmelerde seyahat planınızı ve seyahat tarihlerinizi net olarak belirtmeniz vizenizin seyahat tarihinize uygun bir tarihte sonuçlanması açısından önemlidir. 

Mısır Vize Başvurusu Yapılan Yerler

Türkiye’de Mısır için herhangi bir vize türüne yapılacak olan başvurular, bu ülkenin Türkiye’deki resmi konsolosluk işlemlerini yürüten temsilciliklerinden birine yapılması gerekir. Her birinin ayrı sorumluluk bölgeleri bulunduğu için başvurunun doğru temsilciliğe yapılması icap ediyor. Zira bu kurala uyulmadığı takdirde vize başvurusu değerlendirmeye alınmaz.

Türkiye’de iki Mısır temsilciliği bulunuyor. Bunlardan ilki Mısır Arap Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, diğeri ise Mısır Arap Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu. Bu iki yer dışında vize başvurusu yapılamaz. Çünkü ülkelerin Fahri Konsoloslukları vize başvurularını kabul etme, değerlendirme ve onaylama yetkileri yoktur.

 

daha fazla göster

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Mustafa 17/10/16, 16:08
Merhaba,
20 yasinda ogrenciyim. 2 Aralikta Misir'a gidecegim. Vize icin Ailemin yazacagi sponsorluk dilekcesi ve onlarin hesap dokumlerini de goturmem gerekiyor mu yoksa sadece benim hesap dokumlerim yeter mi?
Cevabı Görüntüle
utku 01/10/16, 12:06
İyi çalışmalar, şahıs firma sahibi olarak mısır'da çalışan bir firma ile çalışma durumum var, gerekli işlemler ile ilgili bilgi alabilir miyim? Şu an herhangi bir anlaşma yapılmadı, ancak vize konusunda bir sıkıntı çıkmaz ise , firma benim ile çalışmayı düşünecek.
Cevabı Görüntüle
Önder 08/08/16, 04:29
Merhaba, Şubat ayında Mısır'a gitmeyi planlıyorum ancak vıze konusunda yeterince bilgi sahibi degilim. Bu konuda bİlgilendirirseniz sevinirim.Ayrıca havaalanında Mısır vizesini alabılıyor muyum? Pasapartum normal vatandaş pasaportu
Cevabı Görüntüle
Mesut 08/08/16, 04:29
Merhabalar;
5-10 eylül arası sharm el sheikh'e balayı için gitmek istiyoruz. Pasaportlarımız var ve benim 10 eylül itibari ile daha 8 ayı kalıyor bitmesine süresinin.Eşimin de yeni çıkacak... Mısır vizesini kaç günde çıkarıyorsunuz ve kesin çıkıyor mu? İkimiz de asistanız yani devlet memuru...Bir de hangi evraklar ve en uygun ücretiniz nedir? Bize tek giriş yeterlidir...
Cevabı Görüntüle
H. 08/08/16, 04:29
Sharm El Sheikh vizesi ne kadardır ? Bana Sharm El Sheikh vizesi konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Telefon
x