Trabzon

Telefon/Faks

+90 (850) 460 17 65

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Mısır Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Mısır vizesi Trabzon şubemize hoş geldiniz. Bu sayfa Trabzon’dan Mısır vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için oluşturulmuştur. Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak vize başvurularınızın en doğru şekilde gerçekleştirilmesi adına danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Bu sayfada Mısır vizesine ilişkin bilinmesi gereken bütün hususlardan bahsedilmiştir.

Mısır’a seyahat etmeyi planlıyorsanız öncelikle yazının devamında yer alan bilgilendirmeleri okumanızı tavsiye ederiz. Aklınıza takılan herhangi bir konuda bilgi almak ya da vize başvurusunda bulunmak için trabzon@vizemerkezi.com adresine yazarak ya da 0850 460 17 65 numaralı hattı arayarak bize ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi’nden yapılan vize başvuruları, alanında uzman kişiler eşliğinde gerçekleştirilmektedir.

Yazının devamında, Trabzon’dan Meksika vizesi başvurusu nasıl yapılır, vize başvurusunda gerekli evraklar nelerdir, vize ücretleri ne kadardır ve Mısır vizesi kaç günde çıkar gibi pek çok konudan bahsedilmiştir.

Mısır Vizesi -Trabzon

Mısır vizesi, yabancıların Mısır’a giriş yapabilmesi ve belirli bir süre ile seyahat edebilmesine imkan tanıyan bir tür izin belgesidir. Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne yapacakları seyahatlerde vize uygulamasından muaftır. Umumi (Bordo) Pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ise Mısır Arap Cumhuriyeti’ne seyahat edebilmeleri için geçerli bir vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Mısır vizesi Trabzon başvurularında gerekli belgeleri ibraz eden kişilerin vize başvurusu başlatılmaktadır. Vize başvuruları konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvurusunu onaylama, reddetme ya da ek evrak talep etme yetkisi yalnızca Mısır temsilciliklerine aittir.

Vize başvurusu için öncelikle vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Vize türü seyahat amacına göre belirlenir. Mısır vize türleri aşağıdaki gibidir.

Vize türünün yanlış belirlenmesi red gerekçesidir. Bu sebeple doğru bir başvurunun ilk şartı, doğru türde bir başvuruda bulunmaktır. Hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini bilmiyorsanız; 0850 460 17 65 numaralı hattan ya da trabzon@vizemerkezi.com adresinden temsilcilerimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trabzon Mısır vizesi için Vize Merkezi uzmanları gerekli danışmanlık hizmetini güncel prosedürlere uygun olarak sağlamaktadır. Vize başvurusu için öncelikle Vize Merkezi ile iletişime geçmeniz ve evrak listesi talep etmeniz gerekmektedir. Size gönderilen mailde yalnızca evrak listesi değil, vize ücretleri, evrakların nasıl hazırlanması gerektiği ve başvuru sürecine ilişkin bütün hususlardan detaylı olarak bahsedilir. Mısır vizesi Trabzon başvurularının başlatılabilmesi için evraklarınızı bizzat ya da kargo ile ulaştırmanız yeterlidir. Gereken bütün işlemler sizin adınıza en doğru ve hızlı şekilde, alanında deneyimli kişiler tarafından gerçekleştirmektedir.

Evraklarınızı ilettikten sonra dilediğiniz her an arayarak ya da e-mail yoluyla başvurunuzun durumunu sorgulayabilirsiniz. Konsolosluk vizeyi onayladıktan sonra temsilcilerimiz size ulaşmaktadır. Pasaportunuzu şahsen gelerek alabilir ya da kargo yoluyla iletilmesini talep edebilirsiniz. Trabzon’dan Mısır vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi için 0850 460 17 65’i arayarak ya da trabzon@vizemerkezi.com adresine yazarak bize ulaşabilirsiniz.

Mısır Vizesi için Gerekli Evraklar -Trabzon

Mısır vizesi için gerekli evraklar Mısır’ın diplomatik temsilcilikleri tarafından belirlenmektedir. Konsolosluk ihtiyaç duyduğu her an başvuru esnasında ek evrak talep edebilir. Vizeyi değerlendirme, onaylama, reddetme ya da ek evrak talep etme yetkisi yalnızca Mısır‘ın ülkemizdeki temsilciliklerine aittir. Gerekli evrakları Vize Merkezi şubelerimize iletmeniz halinde, vize başvurularınız en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir. Mısır vizesi için hazırlamanız gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Mısır Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Arkalı Önlü Kimlik Fotokopisi
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Ulaşım Belgeleri
 • Konaklama Belgeleri

Evraklar başvuru sahibinin statüsüne, mesleki durumuna, yaşına, uyruğuna ve talep ettiği vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Öğrenciler için sponsor belgelerinin, Türk vatandaşı olmayanlar için oturum izninin ve ticari vize için davetiyenin ibraz edilmesi gerekmektedir. Mısır vizesi Trabzon başvurularında gerekli evraklar hakkında bilgi almak için trabzon@vizemerkezi.com adresinden ya da 0850 460 17 65 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Mısır Vize Ücretleri -Trabzon

Mısır vize ücretleri, diplomatik temsilcilikler tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri sabit değildir, belirli aralıklarla güncellemeler yapılır. Yalnızca bu güncellemeler doğrultusunda değil, başvuru sahibinin durumu, talep ettiği vize türü ve gibi değişkenlere bağlı da farklılık gösterebilir. Bu sebeple vize ücretleri hakkında net bir rakam vermek mümkün değildir. Güncel vize ücretleri hakkında detaylı bir bilgi almak için 0850 460 17 65 numaralı hattan Vize Merkezi temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Trabzon Mısır vizesi başvurularının alınabilmesi için vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize başvuruları, değerlendirilmesi için konsolosluğa sunulur. Vize ücreti ödenmeyen başvurular konsolosluk değerlendirilmesine alınmaz. Konsolosluk, vize reddi durumunda ödenen ücretin iadesini yapmamaktadır.

Mısır Trabzon Şubesinin Çalışma Saatleri

Vize Merkezi Trabzon şubesi çalışma saatleri aşağıdaki gibidir. Vize başvurusunda bulunmak ya da herhangi bir konuda bilgi almak için randevu almanıza gerek yoktur. Çalışma saatlerimiz içerisinde dilediğiniz her an ulaşabilirsiniz.

Hafta içi

 • Pazartesi: 08:30 – 18:30
 • Salı: 08:30 – 18:30
 • Çarşamba: 08:30 – 18:30
 • Perşembe: 08:30 – 18:30
 • Cuma: 08:30 – 18:30

Hafta sonu

 • Cumartesi: 10:00 – 14:00

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar? -Trabzon

Mısır vizesi Trabzon başvuruları, değerlendirilmesi için konsolosluğa sunulmaktadır. Vize başvurularına karar verme yetkisi yalnızca Mısır’ın ülkemizdeki temsilciliklerine aittir. Dolayısıyla konsolosluğun yoğunluğuna bağlı vizenin çıkma süresi de uzayabilmektedir Mısır vizesi diğer ülke konsolosluklarına göre daha uzun sürede değerlendirilir. Ortalama 30 ila 45 gün arasında değişen sürede vize çıkmaktadır. Trabzon’dan Mısır vizesi için başvuru yapacak kişilerin, vize başvurusunu seyahatten minimum 2 ay önce yapmalarını tavsiye ederiz.

Vize değerlendirilme aşamasında kişiden ek evrak talep edilmesi süreci yavaşlatacaktır. Yanlış zamanlama ile yapılan başvuruda, vize reddi ile karşılaşılması seyahatin iptal edilmesine sebep olabilir. Bu gibi bir olumsuzluk karşısında seyahatinizin aksamaması için mümkün olan en erken zamanda vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Mısır Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler -Trabzon

Trabzon Mısır vizesi hakkında bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar söz konusudur. Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu; doğru zamanlama ile başvuru yapılmasıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, Mısır vizesi diğer ülkelere kıyasla daha uzun sürede sonuçlanmaktadır.

Bir diğer husus ise doğru türde bir başvuru yapılması gerektiğidir. Konsoloslukların vize prosedürleri zaman zaman güncellenir. Bu sebeple güncel vize şartları hakkında bilgi ve deneyim sahibi olan birinden yardım almanızda fayda vardır. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan vize işlemleri, en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Onaylanan vize üzerinde sonradan herhangi bir değişim ya da düzenleme yapılması söz konusu değildir. Sürecin aksamaması ve herhangi bir olumsuzluk yaşamamanız adına, ilettiğiniz evrak ve formların doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlandığından emin olunuz.

Yurt dışı seyahatlerinde bilmeniz gereken bir diğer husus ise; vize geçerliliği dışında ülkede konaklamamanız gerektiğidir. Mısır’da vize süresini aşan konaklamalar yapan kişilere cezai yaptırımlar uygulanır.

Tüm bu hususlara dikkat ettikten sonra güvenle seyahat edebilirsiniz. Vize Merkezi olarak Mısır seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz…

Mısır Vizesi Trabzon

Vize Merkezi Personel

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Mısır vizesi Trabzon A. Şahin Sever 04/07/20, 11:38
Merhaba, ailece gezmek için Mısır’a gitmek istiyoruz. Çocuklarımızın bir 8 yaşında diğeri de 13 yaşında. Mısır vizesi için Hazırlanacak belgeler ve ücretler hakkın bilgi verebilir misiniz? Mısır vizesi Trabzon ’dan başvuru yapılabilir mi?
Cevabı Görüntüle