Adana

Telefon/Faks

+90 (322) 245 07 93

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

adana@vizemerkezi.com

Mısır Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Mısır Vize Merkezi Adana sayfamıza hoşgeldiniz

Mısır vizenizi Antalya’dan hızlı ve kolay bir şekilde Adana’dan alabilmeniz için aşağıda yazılmış olan bilgileri dikkatlice incelemenizi öneriyoruz. Bu sayfamızda edindiğiniz şubemize ilişkin iletişim bilgileriyle Adana Vize Merkezi ile iletişim kurabilir ve Mısır vizenizi Adana’dan alabilmek için yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Adana vizesi hakkında daha detaylı bilgileri çağrı merkezimizi arayarak veya adana@vizemerkezi.com adresine yazarak iletişime geçmeniz halinde alabilirsiniz. Tavsiye ve şikayetlerinizi destek@vizemerkezi.com adresine yazarak iletebilirsiniz.

Mısır vizenizi Adana’dan nasıl alabilirsiniz?

  1. Adım: Adana Vize Merkezi Mısır birimi ile iletişim kurarak başvurmak istediğiniz Mısır vize kategorisine ilişkin bilgiler içeren e-mailin gönderilmesini isteyin.
  2. Adım: E-mailde Mısır Vizesi evraklarına ilişkin yazılan bilgilere göre evraklarınızı hazırlayın
  3. Adım: Eksiksiz olarak hazırladığınız evrak dosyanızı Adana Vize Merkezi şubemize elden getirerek veya kargo ya da kurye ile yollayarak ulaştırın.
  4. Adım: Vize Merkezi temsilcimizle e-mail veya telefonla irtibat kurarak başvurunuza yönelik en güncel durum için bilgi edinebilirsiniz.
  5. Adım: Mısır vize işlemlerine ilişkin sonuç açıklandıktan sonra pasaportunuzu şubemize gelerek ya da talep etmeniz halinde kargo ile belirtmiş olduğunuz adrese gönderimi sağlanarak alabilirsiniz.

Mısır vizesini istediğiniz vize kategorisi için bulunduğunuz duruma göre verilmesi gereken evraklarla Adana’dan başvurun. Mısır vizesi almak isteyen kişiler başvuracakları vize kategorisini belirledikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde ilgili vize için yazılmış sayfayı okuyarak evraklara dair ön bilgi alacaklardır. Mısır vize başvuru formunu web sitemizin Form ve Dilekçe bölümündeki form için yazılan sayfaya girerek indirebilirsiniz.

Mısır vizesinin çıkması için vize başvurusu için Mısır makamlarınca istenen koşulları eksiksiz olarak yerine getirmeye dikkat ediniz. Evraklarınız tam olmalıdır. Hazırlayamadığınız evraklar varsa bunların yerlerine başka evraklar getirebilmenizin mümkün olup olmadığını mümkünse hangi evrakları getirebileceğinize ilişkin bilgileri temsilcilerimizi ile irtibat kurarak alabilirsiniz.

Başvuru için herkesten istenen evrakların dışında Adana Vize Merkezi temsilcilerimiz veya ilgili Mısır makamları ilave evrak eklemenizi talep edebilir. Böyle bir durumun olması halinde ilave evrakların getirilmesi önemlidir.

Mısır vize başvurularınızda Adana Vize Merkezi çalışma saatleri

Mısır vize işlemleri için başvuruyu Adana’dan yapacak olan kişiler, şubemize randevusuz olarak çalışma saatleri arasında gelebilirler.

Vize Merkezi Adana şubesine aşağıda yazılan saatler arasında gelebilirsiniz.

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri: 08.00 / 19.00 saatleri arasında,

Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında

Mısır vizesi başvurularınız için şubemize önceden randevu alınması şart değildir.

Mısır vizesi Adana başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Mısır vizesi Adana başvuru ve işlemleri için giriş tarihinize kadar yeterli sürenizin olup olmadığına dikkat edin. Mısır vize işlemleri için gidiş tarihinize en çok 3 ay kala başvuru yapabilmektesiniz. Mısır vizesi işlemleri ortalama 10-15 iş gününde sonuçlanabildiğinden gidiş tarihinize en geç 1 ay kala başvuruda bulunmanızı öneriyoruz. Adana Vize Merkezi olarak Mısır vizesi için başvuru gerçekleştirmek isteyenlere Konsolosluğun çalışmadığı günleri ve yoğun olduğu zamanları göz önünde bulundurarak başvuru yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Mısır vizesine seyahat niyetinize uygun vize başvuru yapmalısınız.

Mısır vizesi için başvuruda bulunmadan önce turistik, ticari, ziyaret, öğrenme gibi seyahat amacınıza uygun olan vizeyi belirleyin. Mısır’da bulunan arkadaş veya yakınınız ile birlikte kalacaksanız Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi için; Mısır şirketiyle iş görüşmesinde veya konferansta olma, Mısır’da fuara katılma, Mısır’da müşteriye ziyaret gerçekleştirme amacınız varsa Mısır ticari vizesi için; Mısır’a sadece turistik amaçlı seyahat edecekseniz Mısır turistik vize için başvuruda bulunmanız gerekecektir. Seyahat niyetinize uygun olan vize kategorisi için gereken evrakları hazırlayın ve seyahat niyetinize dışına çıkmayın.

Başvuru evraklarınız ve seyahat tarihleriniz tam ve net olmalıdır

Adana Vize Merkezi Mısır makamlarının belirlediği koşullara göre başvuru evraklarınızın hazırlanması için size yardımda bulunmaktadır. Evraklara ilişkin daha çok bilgi alabilmek için Mısır Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerini okuyabilirsiniz. Evrak konusundaki detaylar için temsilcilerimizi arayarak bilgi e-mailinin size yollanmasını isteyiniz. Size yollanan e-maildeki bilgileri okuyarak evrak konusundaki detayları öğrenebilirsiniz.

Mısır vize başvuruları için Adana Vize Merkezi’ne göndereceğiniz evraklarınızda seyahatinize ilişkin tarihler açıkça net olarak belirtilmelidir. Mısır vize başvurusu için vereceğiniz vize talep dilekçesinde belirtilen seyahat tarihinin diğer vize belgelerinde bulunan seyahat tarihleri ile aynı olmasına dikkat edilmelidir. Mısır Konsolosluğu vizenizin geçerlilik süresini belgelerde bulunan seyahat tarihlerine göre başlatacaktır. Vize başvurunuz düşünülenden daha erken bir zamanda sonuçlanabilir fakat başvurunuz daha erken zamanda sonuçlansa da vizeniz evraklarınızda bulunan seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında

Vize sonucu ve çıkış süresi konusunda yalnızca Mısır Konsolosluğu karar almaktadır ve bazı hallerde vizenizin gidiş tarihinize kadar çıkamayabileceği göz önünde olarak Mısır vizesi için uçak bileti ve kalmayı planladığınız otel ile ilgili ödemede bulunarak başvuru yapmanızı önermiyoruz. Otel kalımı ve uçak biletine ilişkin yalnızca rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Danışmanlarımız otel ve uçak rezervasyon konusunda size yardımda bulunmaktadır.

İstisnai durumlarda Mısır Konsolosluğu gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı isteyebilir. Mısır Konsolosluğu buna yönelik bilgilendirme yapması halinde gerçekleştirdiğiniz rezervasyonu satın alabilirsiniz.

Başvuru İşleminiz devam ederken Mısır Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Adana’dan Mısır vizesi için başvurunuz yapıldıktan sonra başvurunuza ilişkin işlemler esnasında Mısır Konsolosluğu sizle iletişime geçerek mülakata çağırabilirler. Lütfen böyle durumların yaşanması halinde durumu Adana Vize merkezi temsilcilerinizle paylaşınız. Mısır makamları vize başvuru sahiplerinin belgelerinde yer alan bilgilerin teyit edilmesine ihtiyaç duyabilir. Böyle istisnai durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak Mısır Konsolosluğunun kararına göre oluşmaktadır. Mülakat talebi halinde mülakatın yapılması için konsolosluğa bizzat gitmeniz gerekecektir.

Mısır vize işlemleri için biyometrik verilerin alınması ve mülakat yapılması gibi prosedürler normalde uygulanmamaktadır fakat istisnai durumlar olarak Mısır Konsolosluğu sahip olduğu yetkiye dayanarak vize başvuru sahibi ile mülakat yapabilmektedir.

Mısır Vize işlemleri kaç gün sürer?

Mısır vizesi Adana başvuruları için işlemler 10 ile 15 iş günü arasında sürmektedir. Vize işlemleri için belirtilen bu süre kesin süre olmayıp normal şartlara altında gerçekleşen ortalama işlem süresidir. Türkiye’de ikamet izni olan başka ülkenin vatandaşlığına sahip kişilerin vize işlemlerinin sonuçlanma süresi daha da uzayabilir.

Mısır Adana Vize Merkezine hangi illerden başvuru yapılabilir? Adana Vize Merkezi Mısır vize başvuru işlemleri için yaşadığınız yer fark etmeksizin Türkiye’deki her yerden yapılabilir. Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Niğde, Sivas, Mersin, Nevşehir, Kayseri illerinde bulunan kişiler Mısır Adana Vize Merkezi aracılığı ile vize başvurularında bulunabilir.

Mısır Vizesi Adana

Vize Merkezi Personel

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Mısır vizesi Adana M. Pekin 29/06/20, 16:41
Merhaba, AIESEC projesi kapsamında Mısır’a girmek gerekiyor. Mısır AIESEC vizesi için hazırlanması gereken belgeler nelerdir? Bir de Mersin’de ikamet ettiğimden Mısır vizesi Adana ’dan yapılabilir mi?
Cevabı Görüntüle