Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır Vize Başvurusu ve Başvuru Formu

Mısır vizesi umuma mahsusa sahip Türk vatandaşlarının Mısır'a gerçekleştirmek istedikleri seyahatlerin tamamının öncesinde; diplomatk, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ise 90 günü geçen Mısır seyahatleri öncesinde alması gereken vizedir. Mısır vizesine başvuru yapmadan önce hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini belirlemelisiniz. Başvurmanız gereken vize türüne ait gerekli evrak listesinde yer alan formları doldurarak, hazırlamanız gereken evrakları size uygun şubemize ileterek Mısır vizesine başvuruda bulunabilirsiniz. Mısır vize başvurusu için gerekli evrakların başında Mısır vize başvuru formu yer almaktadır. 

Mısır Konsolosluğu sizin hakkınızda gerekli bilgilere Konsolosluğa sunacağınız Mısır vize başvuru formu ile ulaşacaktır. Bu sebeple Mısır vize başvurusu için sunacağınız diğer evrakla, başvuru formunda belirtilen evraklarla çelişmemelidir. Mısır Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evraklarındaki bilgilerin uyuşmaması durumunda vize başvurunuzu olumsız sonuçlandırabilmektedir.

Mısır vize başvuru formu uluslararası prosedürde geçerli olan resmi bir evraktır. Bu sebeple formda yer alan bilgilerin seyahat amacınızı destekleyen ve gerçeğe uygun olarak doldurulması gereken bir form olduğunu unutmayarak, formda yer alan sahte bilgilerin suç unsuru taşıyabilecek nitelikte olduğunu göz önünde bulundurulacağını bilmelisiniz. Vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Mısır vize işlemlerinizin olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açarken, hatalı içerikli formdan dolayı ceza alma ihtimaliniz de bulunmaktadır. Mısır vize başvuru formunda usulsüzlük yapılması gibi durumlarda vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanması, tekrar vize almanızın veya ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezasının uygulanması gibi çeşitli cezalarla karşılaşabileceğinizi unutmamalısınız.

Mısır Vize Evrakları

Mısır Vize Başvurusu

Mısır Cumhuriyeti 45 yaş üstü kişilerin başvurusu süresini daha kısa tutarken 45 yaş altı kişilerin işlemleri daha uzun sürmektedir. Mısır kapıda vize uygulamasını kaldırdığı için Mısır vize başvurusuna Türkiye'den başvurarak almalısınız.
Mısır vizesi ile aklınıza takılan soruları 0212 970 05 87 numaralı telefonu arayarak Mısır vize uzmanlarımıza sorabilir, Mısır vize başvurusu için gerekli olan evrak listesini ücretsiz temin edebilirsiniz.

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır vizesi için gerekli olan başvuru formu, Mısır vize başvurusunun ilk adımını oluşturmaktadır. Mısır vize başvuru formunun eksik ya da hatalı doldurulması işlemlerinizin süresini uzatabildiği gibi vizenizin olumsuz olarak sonuçlanabilmesine de neden olabilmektedir. Başvurucunun imzası olmayan vize başvuru formları ile Mısır vize işlemleri başlatılamamaktadır. Vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak yazılmış olup başvuran tarafından her iki dille de doldurulabilir. Başvuru formunda başvuranın ad ve soyad, doğum yeri ve tarihi, uyruğu, medeni hali, cinsiyeti, adres ve iletişim bilgileri, mesleği, pasaport bilgileri ve seyahat amacı içeren bilgiler ve varsa daha önceki Mısır ziyareti hakkında bilgiler istenmektedir. İstenen bu bilgilerin okunaklı bir şekilde yazılması ve gerçeği yansıtarak, ilgili kısımlara yazılması çok önemlidir.

Mısır Vize Başvuru Formu Örneği

Mısır vize başvurusunda bulunurken Türkçe hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmanız talep edilir. Talep edilen vize başvuru formunu aşağıdaki linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Mısır Vize Başvuru Formu Mısır Vize Başvuru Formu       Mısır Vize Balşvuru Formu Mısır Vize Başvuru Formu (Ankara)

Başvuru Formunu İndirmek İçin

1.Mısır Başvuru Formu linkine tıklayınız.
2.Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz. 

 

 

Yükleniyor...
Telefon