Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 43 89

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

Mısır Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Mısır Vize Merkezi Konya sayfamıza hoşgeldiniz

Mısır vizenizi kolay yöntemlerle Konya’dan edinebilmeniz için aşağıda yazılmış olan bilgileri dikkatlice okumanızı öneriyoruz. İletişim bilgilerimizden faydalanarak Konya Vize Merkezi ile iletişim kurabilir ve Mısır vizenizi Konya’dan alabilmek için yapılması gerekenleri öğrenebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için çağrı merkezimizle iletişime geçerek veya konya@vizemerkezi.com adresine yazarak talebinizi iletebilirsiniz. Tavsiye ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com adresine yazarak bize iletebilirsiniz.

Mısır Vizenizi Konya’dan Nasıl Alabilirsiniz?

  1. Aşama: Konya Vize Merkezi Mısır bölümü ile irtibata geçerek vizeye ilişkin bilgilere yönelik e-mail gönderilmesini isteyin.
  2. Aşama: E-mailde bilgilendirdiğimiz Mısır Vizesi için gerekli olan evrakları hazırlayın.
  3. Aşama: Gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırladıktan sonra Konya Vize Merkezi şubemize kurye ya da kargo ile yollayarak veya kendiniz getirerek teslim edin.
  4. Aşama: Vize Merkezi temsilcimizi arayarak başvurunuza dair en güncel durum için bilgi edinebilirsiniz.
  5. Aşama: Mısır vize sonucunuz açıklandıktan sonra pasaportunuzu ofisimize gelerek alabilir ya da kargo ile belirtmiş olduğunuz adrese gönderimini isteyebilirsiniz.

Mısır Vizesi Konya Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Mısır vizesi Konya başvurunuzu başvurmak istediğiniz vize türü için bulunduğunuz duruma göre istenen evraklarla sağlayın. Mısır için vize isteyen kişiler başvuracakları vize türünü belirledikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde ilgili vize için hazırlanan sayfayı ziyaret ederek evraklara dair ön bilgiye sahip olacaklardır. Mısır vize başvuru formunu Form ve Dilekçe bölümünde forma ilişkin sayfayı ziyaret ederek indirebilirsiniz.

Mısır vize işlemlerinizin olumlu olarak değerlendirilmesi için Mısır makamlarınca vize başvurusu için istenen şartları eksiksiz olarak gerçekleştirilmeye dikkat ediniz. Evraklarınız eksik olmamalıdır. Eksik evraklarınız varsa bunların yerlerine alternatif evraklar getirebilmenizin mümkün olup olmadığını mümkünse hangi evrakları getirebileceğinize ilişkin bilgileri temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Bununla birlikte Konya Vize Merkezi temsilcilerimiz veya ilgili Mısır makamları ilave evrak eklemenizi talep edebilir. Talep edilmesi halinde ilave evrakların getirilmesi gereklidir.

Mısır Vize Başvurularınızda Konya Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Mısır vize işlemleri için Konya’dan başvuru sağlayacak kişiler, ofisimize çalışma saatleri içerisinde randevu almalarına gerek kalmadan gelebilirler.
Vize Merkezi Konya Ofisine aşağıda belirtilen saatler içinde ziyaret yapabilirsiniz.

  • Hafta arası: 08.00 / 19.00 saatleri içinde,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri içinde

Mısır vizesi başvurularınız için ofisimize ziyaret yapmadan önce randevu alma mecburiyeti olmamaktadır.

Mısır vizesi Konya başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

Mısır vize başvuru ve işlemleri için seyahatinize kadar yeterli sürenizin olup olmadığına dikkat edin. Mısır vize işlemleri için seyahatinize en çok 3 ay kala başvuru yapabilmektesiniz. Mısır vizesi işlemlerinin sonuçlandırılması ortalama 10-15 iş gününü bulabildiğinden seyahatinize en geç 1 ay kala başvuruda bulunmanızı öneriyoruz. Konya Vize Merkezi olarak Mısır vizesi için başvuru gerçekleştirmek isteyen kişilere konsolosluğun kapalı olduğu günleri ve döneme bağlı yoğunluğu göz önünde bulundurarak başvuru yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Mısır vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız.
Mısır vizesi için başvuruda bulunmadan önce turistik, ticari, ziyaret, öğrenme gibi seyahat amacınıza uygun olan vizeyi belirleyin. Mısır’da bulunan tanıdığınız ile birlikte kalacaksanız Mısır aile ve arkadaş ziyareti vizesi için; ülkeye sadece turistik gezi için seyahat edecekseniz Mısır turistik vize için; Mısır’da fuara katılma, Mısır şirketiyle iş görüşmesinde veya toplantıda olma veya müşteriyi ziyaret etme amacınız varsa Mısır ticari vizesi için başvuruda bulunmanız gerekecektir. Seyahat amacınızı karşılayan vize türü için istenen evrakları hazırlayın ve seyahat amacınızın dışına çıkmayın.

Başvuru evraklarınız ve seyahat tarihleriniz tam ve net olmalıdır
Konya Vize Merkezi başvuru evraklarınızın Mısır Konsolosluğunun belirlediği düzene göre hazırlanması için size yardımcı olmaktadır. Evraklara ilişkin daha çok bilgi alabilmek için Mısır Vize Merkezi sayfamızın ilgili bölümlerini okuyabilirsiniz. Evrak detaylarına dair bilgiler için temsilcilerimizi arayarak bilgi e-mailinin size iletilmesini isteyiniz. Size gönderilen e-maili dikkatle inceleyerek evrak detaylarına ilişkin bilgileri alabilirsiniz.
Mısır vize başvuruları için Konya Vize Merkezi’ne vermiş olacağınız evraklarınızda planladığınız seyahatin zamanları net ve açık şekilde belirtilmelidir. Mısır Konsolosluğuna hitaben yazılması gereken vize talep dilekçesinde seyahat tarihinin diğer vize belgelerinde belirtilen tarihler ile tutarlı olmasına dikkat edilmelidir. Mısır Konsolosluğu belgelerinizde belirtmiş olduğunuz seyahat tarihlerine göre vizenizin geçerlilik süresini başlatacaktır. Vize başvurunuz beklenenden daha erken bir zamanda sonuçlanabilir fakat bu durum olsa bile vizeniz evraklarınızda bildirdiğiniz seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında
Vize sonucu ve çıkış süresi ilişkin kararlar yalnızca Mısır Konsolosluğu tarafından verilmektedir ve bazı hallerde vizenizin seyahat tarihinize kadar çıkamayabileceği göz önüne alınarak Mısır vizesi için kalmayı planladığınız otel ve uçak bileti için ödemede bulunarak başvuru yapmanızı önermiyoruz. Otel ve uçak biletine yönelik yalnızca rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Temsilcilerimiz rezervasyon konusunda size destekte bulunmaktadır.
İstisnai olarak Mısır makamları gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı isteyebilir. Buna yönelik bilgilendirme Mısır makamlarınca yapılması durumunda yapmış olduğunuz rezervasyonu satın alabilirsiniz.

Başvuru İşleminiz devam ederken Mısır Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.
Mısır vizesi için Konya’dan başvuruda bulunduktan sonra vize işlemleri sırasında Mısır Konsolosluğu telefon ya da e-mail ile sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen bu tarz durumlar halinde bunu Konya Vize merkezi temsilcilerinize bildirmeyi unutmayınız. Mısır makamları vize başvuru sahiplerinin evraklarında göstermiş oldukları bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu tarz istisnai durumlar Mısır Konsolosluğunun yetkisine dayanıp Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak oluşarak görüşme için konsolosluğa bizzat gitmeniz gerekecektir.

Mısır vize işlemleri için parmak izi verme ve mülakatta bulunma gibi prosedürler normalde uygulanmamaktadır fakat istisnai durumlarda Mısır Konsolosluğu vize başvuru sahibinin mülakata gelmesini isteme hakkını saklı tutar.

Mısır Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Konya’dan bulunacağınız Mısır vize başvurularınız için işlem süresi ortalama 10 ile 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Bu işlem süresi kesin olmayıp normal şartlarda gerçekleşen vize işlemleri için belirlenmiştir. Türkiye’de ikamet izni olan yabancı uyruklu vatandaşların vize işlemlerinin sonuçlanma süresi daha da uzayabilir.

Mısır Konya Vize Merkezine Hangi İllerden Başvuru Yapılabilir?

Konya Vize Merkezi Mısır vize başvuru işlemleri için yaşadığınız yer fark etmeksizin Türkiye’deki her ilden yapılabilir. Mersin, Adana, Aksaray, Nevşehir, Afyon, Karaman, Niğde, Kırşehir, Isparta, Denizli, Kütahya, Uşak şehirlerinde yaşayanlar Mısır

Konya Vize Merkezi aracılığı ile vize başvurularında bulunabilir.

Mısır Vizesi Konya

Vize Merkezi Personel

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Mısır vizesi Konya M. Aktuna 29/06/20, 16:12
Merhaba, Konya’da faaliyet gösteren tekstil firmasıyız. Mısır’da düzenlenen fuara şirket olarak katılmaktayız. Fuar işlemleri için şirket ortağımız ve şirketimizin 3 personelini göndermek istiyoruz. Şirket ortağımızın yeşil pasaportu var. Mısır vizesi almalı mı? Mısır vizesi Konya ’dan yapılabilir mi? Fuara katılacağımızdan dolayı yine de davetiye almak gerekli mi?
Cevabı Görüntüle