Mısır Turistik Vize Dilekçe Örneği

Mısır Turistik Vize Dilekçe Örneği

Mısır Turistik Vize Dilekçe Örneği sayfamız üzerinden sürece dair bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Başvuru aşamasında kurumumuzdan danışmanlık desteği almanız halinde talep edilen form ve dilekçe belgelerinin hazırlanması aşamasında gerekli danışmanlık desteğini verdiğimizi hatırlatmak isteriz. 

Mısır vizesi başvuru işlemlerine dair merak ettiğiniz soruları sormak veya başvuru sürecini doğrudan tarafımız danışmanlığı ile başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi temsilcilerimiz ile [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kolaylıkla iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Mısır Turistik Vize Dilekçe Örneği

Mısır sınırları içerisine turistik gezi nedeniyle seyahat edecek kişilerin başvuru aşamasında Mısır Konsolosluğuna hitaben vize dilekçesi hazırlamaları gerekmektedir. Dilekçenin konsolosluk tarafından talep edilen kriterlere uygunluk gösterecek şekilde hazırlanması şartı bulunmaktadır. Başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığı ile tamamlamanız halinde vize temsilcilerimiz form ve dilekçe belgelerinin hazırlanması aşamasında gerekli desteği sağlamaktadır. 

Mısır Turistik Vize Dilekçe Örneği kriterlerine uygunluk gösterecek şekilde aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. 

  • Mısır sınırları içerisine yapılacak olan seyahat nedeninin dilekçe içerisinde açık ve net olarak ifade edilmesi gerekmektedir. Örneğin yapılacak olan seyahatin turistik gezi amacıyla planlanması durumunda Mısır’da katılınacak turların belirtilmesi ve ilgili evraklarla desteklenmesi gerekmektedir. 
  • Dilekçe içerisinde seyahat tarihlerinin net olarak belirtilmesi gerekmektedir. Dilekçede Mısır sınırları içerisine giriş ve çıkış yapılacak tarihlerin, ülkede bulunulacak sürenin yazılması gerekliliği bulunmaktadır. Mısır’dan başka bir ülkeye seyahat yapılacak olması durumunda ilgili seyahat dair tarihlerin de dilekçede bulunması şartı aranmaktadır. 
  • Mısır’a yapılacak olan seyahat masraflarının nasıl karşılandığının dilekçe içerisinde bulunması gerekmektedir. Seyahat boyunca gerekli olacak konaklama, transfer, sağlık gibi masraflarının nasıl karşılanacak olduğunun ilgili evraklarla desteklenerek açıklanması gerekmektedir. 
  • Mısır Konsolosluğuna hitaben yazılan dilekçe ile başvuru dosyasında bulunan diğer belgelerin birbirini desteklemesi gerekmektedir. Bilgi ve belgelerin tutarsızlık göstermesi konsolosluk değerlendirmesinde güvensizliğe yol açacağından vize talebi olumsuz olarak sonuçlanabilmektedir. 

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

Şirket Çalışanı İçin Mısır Ticari Vize DilekçesiÇalışmayanlar İçin Mısır Turistik Vize Dilekçesi

Şirket Çalışanı İçin Mısır Ticari Vize DilekçesiÇalışanlar İçin Mısır Turistik Vize Dilekçesi

İki Dilekçe Gerektiren Durumlar 

  • Mısır Turistik Vize başvurusunun SGK çalışanı tarafından yapılması halinde ayrıca bir dilekçe daha hazırlanması gerekmektedir. İlgili dilekçenin başvuru sahibinin bağlı olarak şirket yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına yazılması gerekmektedir. Mısır Konsolosluğuna hitaben yazılacak dilekçede başvuru sahibinin gerçekleştireceği seyahat tarihleri aralığında izinli olduğunun belirtilmesi şartı aranmaktadır. Mısır Turistik Vize Dilekçe Örneği bilgilerine sadık kalmak açısından ilgili dilekçenin şirket yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalı olarak ibraz edilmesi koşulu bulunduğunu hatırlatmak isteriz. 
  • Mısır turist vize başvurusunu öğrenci veya ev hanımı olarak yapacak kişilerin ayrıca sponsor dilekçesi sunmaları gerekmektedir. İlgili seyahate dair masrafların seyahat sponsoru kişi tarafından karşılanacak olduğunun belirtilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Seyahat sponsoru başvuru sahibinin birinci dereceden yakınları (anne-baba, eş, çocuk) olabilmektedir. Sponsor olacak kişinin seyahat masraflarını karşılayacak olduğunun söz durumu destekleyici belgelerle dilekçe içerisinde taahhüt etmesi gerekmektedir. 

Mısır vize başvuru işlemlerini tarafımız danışmanlığı ile gerçekleştirerek başvuru aşamasında hazırlanması gereken form ve dilekçe belgelerinin tarafımız desteği ile hazırlanmasını sağlayabilirsiniz. Sürece dair merak ettiklerinizi sormak ve başvuru işlemlerini başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi uzmanlarımız ile iletişim bilgilerimizi ve [email protected] elektronik posta adresimizi kullanarak kolay ve hızlı bir şekilde görüşme yapabilirsiniz. 

Mısır vizesini kurumumuz tecrübesi ile al!

Mısır ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Mısır için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.