İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
Daire:4 Kat:1, Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 87

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Mısır Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Mısır Vize Merkezi İstanbul sayfamıza hoşgeldiniz

Mısır vizenizi pratik yollardan İstanbul’dan alabilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak İstanbul Vize Merkezi ile iletişime geçebilir Mısır vizenizi İstanbul’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir veya afrika@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com adresine yazarak bildirebilirsiniz.

Mısır Vizenizi İstanbul’dan Nasıl Alabilirsiniz?

  1. Adım: Mısır Vize Merkezi departmanımızı arayarak bilgi mail’ini talep edin.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz Mısır Vizesi için gereken evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Eksiksiz hazırladığınız gerekli evrakları İstanbul Vize Merkezi şubemize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Vize Merkezi temsilcimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenebilirsiniz.
  5. Adım: Mısır vize sonucunuz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilir veya kargo ile talep edebilirsiniz.

Mısır Vizesi İstanbul Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Mısır vizesi İstanbul başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evraklarla yapın. Mısır vize talep edenler seyahat amacını netleştirdikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde evraklara dair ön bilgilendirmeye ulaşabileceklerdir. Mısır vize başvuru formuna Form ve Dilekçe başlığı altında bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat! Mısır vize başvurunuzun kabul edilmesi için vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve tamamlayamadığınız evraklarınız varsa yerlerine alternatif olarak hangi evrakların geçerli olabileceği bilgisine temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca İstanbul Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Mısır Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından dosyanıza yeni evrak eklemeniz talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Mısır Vize Başvurularınızda İstanbul Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Mısır vizesine İstanbul’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.
Vize Merkezi – İstanbul Şubesini aşağıdaki saatlerde ziyaret edebilirsiniz.

  • Pazartesi, Cuma: 08.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında

Mısır vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu yoktur.

Mısır Vizesine İstanbul’dan Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mısır vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin. Mısır vize işlemlerinde seyahatinizden en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Mısır vizesinin çıkış süresi 15-20 günü bulabildiğinden seyahatinizden en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. İstanbul Vize Merkezi olarak Mısır vizesine başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve sezona bağlı yoğunluğu dikkate alarak başvuru yapmalarını öneriyoruz.
Mısır vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız.

Mısır vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı-turistik, ticari, özel ziyaret- net olarak belirleyin. Mısır’da bulunan aile veya arkadaşınızdan bir istek yani davetiye gelmiş ise Mısır aile ve arkadaş ziyareti vize kategorisine, ülkeye sadece turistik gezi amaçlı seyahat edecekseniz Mısır turistik vizesine, Mısır’da bulunan iş ortağınızla toplantıya, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Mısır ticari vizesine başvuru yapın ve vize türüne uygun evrakları hazırlayın ve seyahat amacınızı dışına çıkmayın.

Başvuru Evraklarınız Ve Seyahat Tarihleriniz Tam Ve Net Olmalıdır

İstanbul Vize merkezi başvuru evraklarınızın Mısır Konsolosluğunun taleplerine uygun şekilde hazırlanması için size destek vermektedir. Bilgi mail’mizi dikkatle inceleyin ve evrak detayları ile ilgili bilgilere temsilcimizi arayarak ya da Mısır vize merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Mısır vize başvuruları için İstanbul Vize Merkezimize teslim edeceğiniz evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz açık ve net olmalıdır. Mısır Konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarih diğer vize evraklarınızda belirttiğiniz tarihler uyumlu olsun. Mısır Konsolosluğu vizenizi belirttiğinizi seyahat tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak bu şekilde olsa dahi vizeniz dilekçenizde yer alan seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Hotel ve Uçak Bileti Rezervasyonları Hakkında

Vize sonucuna ve çıkış süresine karar veren kurum Mısır Konsolosluğudur ve bazı durumlarda vizenizin seyahat tarihinize yetişmeyebileceğini göz önünde bulundurarak Mısır vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Rezervasyon yaptırmanız ve bu belgeleri temsilcilerimizle paylaşabilirsiniz.

İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep edebilirler. Bununla ilgili bilgilendirmeyi ilgili makamdan aldıktan sonra gerekiyorsa rezervasyonlarınız için ödeme yapabilirsiniz.
Başvuru İşleminiz devam ederken Mısır Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Mısır vizesine İstanbul’dan başvuru yapmış ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri telefon veya mail yoluyla sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen böyle durumları İstanbul Vize merkezi temsilcilerinizle paylaşmayı unutmayınız. Mısır Konsolosluğu görevlileri vize başvuru sahiplerinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmektedir ki Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilinde olup görüşmeye şahsen gitmeniz gerekecektir.

Mısır vize başvurularında normal şartlarda parmak izi alma ve mülakat uygulaması yoktur ancak istisnai durumlarda Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Mısır Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

İstanbul’dan yapacağınız Mısır vize başvurularınız 15 ila 20 iş günü arasında değişebilen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamaktadır ve normal şartlarda ön görülen bir süredir. T.C. vatandaşı olmayan yabancı pasaport sahiplerinin başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

İstanbul Vize Merkezine Hangi İllerden Başvuru Yapılabilir?

İstanbul Vize Merkezi Mısır vize başvurularında Türkiye çapında işlem yapmaktadır. İstanbul başta olmak üzere Mısır vize başvuruları Bilecik, Aydın, Bursa, Denizli, Eskişehir, Giresun, İzmir, Kars, Trabzon, Ordu, Kocaeli, Samsun, Zonguldak, Kastamonu, Manisa, Muğla, Tekirdağ illerinde ikamet edenlerin başvurularını İstanbul Vize Merkezinde gerçekleştirme imkanı bulacaklardır.

Mısır Vizesi İstanbul

Vize Merkezi Personel

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Mısır vizesi Altunizade Y. Aydın 19/06/20, 09:09
Merhaba, arkadaşlarımla birlikte Mısır’a turistik gezi düzenleyen bir acenteden tur satın aldık. Mısır vizesi işlemleri için neler yapmalıyız. Mısır vizesi Altunizade ’de bulunan başvuru merkezlerinden yapmamız mümkün mü? Bir arkadaşımızın yeşil pasaportu var. Vize alması gerekli mi?
Cevabı Görüntüle
2 Yorum Mısır Vizesi İstanbul S. Polat 09/05/20, 21:56
Merhaba, Hatay’da ikamet ediyorum. Mısır’a yapacağım seyahatte, Mısır vizesi İstanbul’dan yapabilir miyim? Gerekli evrakları kargo ile gönderebilir miyim? Yoksa İstanbul’a gelmem gerekiyor mu? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5976