Mısır Ticari Vize

Mısır Ticari Vize

Mısır’a ticari bir faaliyet için; bir iş projesine, fuara, kongreye, seminerine katılmak için; iş sözleşmesiyle birlikte kısa veya uzun dönemlik çalışmak için seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Mısır ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Mısır ticari vize pasaportunuza işlenen bir vize olup pasaportunuzun vize bölümünde en az 2 boş sayfası olmalıdır. Mısır ticari vizesi alımı için pasaportunuzun geçerlilik süresi Mısır seyahati sonrası en az 6 ay olması gerekmektedir. Turistik vizeden farklı olarak Mısır ticari vize için davetiye de pasaport kadar önemli bir evrak olup Mısır’da ziyaret edilecek firmadan temin edilmiş, kaşeli davet yazısı vize başvuru dosyanıza eklenmelidir. Mısır’da ziyaret edilecek firmadan davet yazısının alınmaması halinde Mısır ticari vizeniz büyük olasılıkla reddedilecektir.

Mısır ticari vize tek girişli veya çok girişli olarak verilebilmektedir. Fakat Mısır ticari vizesini çok girişli olarak alabilmeniz için pasaportunuzda en az 2 Mısır vizesi olmalıdır. Mısır ticari vize kısa süreli bir vize olup bu vize için verilebilecek kalış süresi en fazla 90 gündür. Mısır’a uzun süreli çalışmak veya iş faaliyetinde bulunmak için gidecek kişilere de ilk olarak kısa süreli Mısır ticari vize verilmekte olup bu kişiler ticari vizeyi alıp Mısır’a giriş yaptıktan sonra gerekli evraklarıyla birlikte Yabancılar Şubesi’ne giderek uzun süreli Mısır oturma izni ve Mısır çalışma izni başvurusunda bulunulmalıdır. Ayrıca, bu kişiler Mısır’a giriş yaptıktan sonra 5 iş günü içerisinde ikamet edilecek olan belediyenin nüfus müdürlüğüne ve Mısır yabancılar polisine kayıt yaptırılmalıdır.

Mısır ticari vize için Türkiye’deyken başvuruyu Vize Merkezi aracılığıyla yapabilmekte olup Vize Merkezi aracılığıyla Mısır ticari vize başvurusunu daha kolay ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmektesiniz. Bu konuda size temsilcilerimiz Vize Merkezi şubelerimize gelerek yardımcı olacağı gibi sitemizin iletişim bölümündeki e-mail veya telefon bilgileriyle iletişime geçmeniz halinde de yardımcı olmaktadır.

Mısır Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Mısır Ticari Vize Alımı

Mısır ticari vize alımı için Mısır vizesi vermekle yetkili olan Mısır makamlarına başvurmalısınız. Türkiye’deyken Mısır ticari vizesi için başvuruları yapabileceğiniz yetkili makamlar Mısır Başkonsolosluğu İstanbul ve Mısır Büyükelçiliği Ankara’nın konsolosluk birimidir.  Bu makamlara Mısır ticari vize işlemleri için kişisel veya şirket çalışanları olarak topluca başvuru yapabilirsiniz. Mısır ticari vize için İstanbul’daki konsolosluğa başvuru yapabilmenizde ikamet ettiğiniz il önemli değildir ama Ankara’daki konsolosluğa bölge ayrımından dolayı konsolosluğun görev bölgesi içinde ikamet etmeniz halinde başvuruyu yapabilmektesiniz. Mısır’ın bu makamlarına başvuruları doğrudan gerçekleştirmeniz ise şart değildir.

Vize Merkezi şubelerimiz ikamet ettiğiniz yere göre başvurmanız gereken Mısır makamına hem kişisel halde hem de şirket çalışanları olarak toplu halde ticari vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilmektedir. Ayrıca, Mısır ticari vize başvuru evraklarınızı ikamet ettiğiniz yer fark etmeksizin her şubemize hem bizzat gelerek hem de kargo veya kurye aracılığıyla ulaştırabilmektesiniz.

Mısır ticari vize alımı için Mısır makamlarının ticari vize başvurusuna ilişkin belirlediği koşullara tamamen uygun olarak ilgili makama vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Mısır ticari vize başvurusu için gerekli olan belgeleri eksiksiz ve doğru olarak ilgili makama teslim etmelisiniz. Eksik olan, yanlış şekilde hazırlanmış olan veya yanlış bilgi içeren her belge Mısır ticari vize işlemleri sırasında size sorun çıkartabilip vizenizin çıkmasına engel olabilmektedir. Mısır vize başvurularını sonuçlandırma yetkisi yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir.

Vize Merkezi temsilcilerimiz bilgi ve deneyimleri ile Mısır ticari vize başvurusunu daha kolay gerçekleştirmek ve vizenizin olumlu olarak sonuçlanma ihtimalinin daha yüksek sonuçlanması amacıyla başvurunuzu daha sağlam gerçekleştirmek için size destek olmaktadır. Destek alarak Mısır vize başvurusunu daha kolay ve daha sağlam bir şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcilerimizle e-mail veya telefon aracılığıyla iletişime geçiniz.

Mısır Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Mısır ticari vize için gerekli evraklar aşağıda sizin için liste olarak belirtilmektedir.

Davetiye

Mısır ticari vize için davetiye olmaza olmaz denilebilecek düzeyde önemlidir. Davetiye ticari faaliyet yürüteceğiniz Mısır şirketinden alınmış olmalı ve bu şirketin iletişim bilgileri, kaşesi ve imzası bulundurmalıdır.

Vize Talep Dilekçesi 

Mısır ticari vize için bu vizeyi talep ettiğinize ilişkin dilekçe vermeniz gereklidir. Dilekçeniz çalıştığınız şirketin yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. Dilekçenizde Mısır’da bulunacağınız tarih aralıkları, seyahatinizin sponsoru ve vize ihlalinde bulunmayacağınız bildirilmeli kaşe ve ıslak imza olmalıdır.

Pasaport

Mısır ticari vize için 10 seneden eski olmayan ve planladığınız Mısır seyahati sonrasında en az 6 aylık geçerliliği olan pasaportunuz olmalıdır. Ayrıca pasaportunuz vize basım işlemleri için en az 2 boş sayfaya sahip olmalıdır.

Kimlik Fotokopisi

Mısır ticari vize için hem nüfus cüzdanınızın fotokopisi hem de pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren bölümünün fotokopisi gerekmektedir.

Fotoğraf 

Mısır ticari vize için 2 tane biyometrik fotoğraf getirmelisiniz. Biyometrik fotoğrafınız beyaz arka fonlu olmalı ve sizin güncel durumunuzu temsil etmelidir.

Otel ve Uçak Rezervasyonu

Mısır ticari vize için otel ve uçak rezervasyonu yaptırdığınıza dair belgeler getirmeniz gerekli olup bu rezervasyon belgeleri Mısır seyahatinizin tarih aralıklarını destekleyen bilgileri içermelidir. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde temsilcilerimiz Mısır otel ve uçak bileti rezervasyonları işlemlerinizi gerçekleştirmenizde yardımcı olmaktadır.

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır ticari vize için eksiksiz olarak doldurulmuş vize başvuru formu gereklidir. Formda seyahatinizin amacı ve süresine ilişkin bilgileriniz, Mısır’da konaklama için bulunacağınız yerin adres bilgileriniz ve ıslak imzanız bulunmalıdır. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde temsilcililerimiz bu evrak konusunda da size yardımcı olmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz evraklar Mısır ticari vize için herkesten istenen evraklar olup vereceğiniz evrakların gerçek bilgileri bulundurması ve seyahat amacınızı ikna edici düzeyde olması Mısır makamlarınca önemli olmaktadır. Mısır ticari vize başvurusu için evrakların hepsini getirememeniz veya getirdiğiniz evraklarda yanlış bilgiler olması vize işlemleri sürecini kötü geçirmenize yol açabilir. Yaptığınız başvuru sonrasında konsolosluk vereceğiniz evrakların niteliklerini göz önüne alarak sizden ek evrak talep edebilmektedir. Bunların yanı sıra Mısır Konsolosluğu evrak listesine ilişkin güncelleme yaparak gerekli evraklara ilişkin liste bu listeden farklı olabilir.

Mısır ticari vize için hem detaylı hem de en güncel evrak listesi için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Mısır vize başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirirseniz temsilcilerimiz vize onayı alabilmeniz ve bunun en kısa sürede sağlanabilmesi için sizden teslim aldıkları evrakları kontrol edip evraklara ilişkin sorun varsa iletişim kurup size yardımda bulunacak ve başvurunuz sonrasındaki vize işlemlerine ilişkin süreci takip edip size yardımda bulunmayı sürdürecektir.

Mısır Ticari Vize Başvuru Formu

Diğer Mısır vize türlerinde olduğu gibi  Mısır ticari vize için de başvuru formu vize işlemleri için gerekli olan belgelerin arasında bulunmaktadır. Mısır ticari vize başvuru formu ile Mısır vize başvurunuzun ilk adımını oluşturup Mısır ticari vizeye resmen başvurduğunuzu yazılı olarak belirtmektesiniz. Mısır ticari vize başvuru formu ile kendi hakkınızda ve Mısır’a ne amaçla seyahat edeceğiniz ile seyahatinizin nasıl olacağı hakkında Mısır makamlarına bilgi vererek Mısır makamlarının sizi daha yakından tanımasını sağlamış olursunuz.

Mısır vize başvuru formu hem İngilizce hem de Türkçe dillerinde hazırlanmış olup formda her iki dilde de bilgilerinizi verebilmektesiniz. Mısır vize başvuru formunda sizden istenen tüm bilgileri yazmalı ve yazdığınız bilgiler net bir şekilde okunup diğer evraklardaki bilgilerle tutarlı olmalıdır. Formda istenen her bilginin yer almaması veya doğru olmayan bilgilerin yer alması Mısır ticari vize işlemlerinin daha uzun sürede sonuçlanmasına veya ret olarak sonuçlanmasına sebep olabilmektedir.

Mısır ticari vize başvuru formunda istenen bilgileri vermenize ek olarak imzanızı da atmanız gerekli olup formda imzanızın bulunmaması halinde vize başvurunuz kabul edilmemektedir. Mısır ticari vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapmanız halinde temsilcilerimiz formun Mısır makamlarının istediği şekilde doldurulmasında size yardımcı olacaklardır.

Mısır Ticari Vize Davetiye

Davetiye, Mısır seyahatinizin ticari amaçlı olduğunu ve ticari amaç içeren seyahatinize ilişkin diğer evraklarda verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kanıtlayan bir evraktır. Mısır ticari vize davetiyesinin sahip olduğu bu öneminden dolayı vize başvurusu için vereceğiniz evraklarda davetiyeniz olmaması halinde Mısır ticari vizesini aşma olasılığınız son derece düşük olur. Bu nedenle Mısır ticari vize başvurusu için davetiye vereceğiniz evrak dosyasında mutlaka bulunmalı ve vereceğiniz davetiye Mısır makamlarının istediği formata uygun olmalıdır. Davetiye Mısır’da birlikte ticari faaliyette olacağınız şirket tarafından hazırlanmalı, davetiyede bu şirketin kaşesi ve imzası olmalıdır. Mısır ticari vize için vereceğiniz davetiyede isim ve soyisminiz, doğum tarihiniz, kimlik ve pasaport bilgileriniz, seyahat masraflarınızı kimin karşıladığı, ticari faaliyetinizin ne olduğu (ticari faaliyet, iş görüşmesi, konferans katılımı, etkinlik katılımı gibi), seyahatin süresi bildirilmelidir.

Mısır Ticari Vize Dilekçe

Davetiye ve vize başvuru formu gibi dilekçe de Mısır ticari vize için vermeniz gereken en önemli belgelerin arasında yer alıp Mısır makamlarının istediği koşullara uygun olmalıdır. Mısır ticari vize dilekçesi çalıştığınız şirketin antetli kağıdına şirket yetkilisi tarafından hazırlanmalı, şirket yetkilisinin kaşesi ve imzasını içermelidir. Şirket yetkiliniz Mısır ticari vize dilekçesini birinci tekil kişi olarak yazabilmesiyle beraber İngilizce veya Türkçe olarak yazabilme seçeneğine de sahiptir. Ancak, dilekçe Mısır makamlarının istediği bilgileri bulundurmalı ve bu bilgilerle diğer evraklardaki bilgiler birbirlerini tutmalıdır. Mısır ticari vize için dilekçede isim ile soyisminiz, iş pozisyonunuz, Mısır’da gerçekleştireceğiniz ticari faaliyet, ziyaret edeceğiniz Mısır şirketinin ismi, ticari faaliyette bulunacağınız tarih aralığı ve vize bitimine kadar geri döneceğiniz taahhüt halinde bildirilmelidir.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon
x