Mısır Büyükelçiliği Ankara

Mısır Büyükelçiliği Ankara

Mısır Büyükelçiliği Ankara temsilciliği hakkında gerekli bilgilere sayfamız üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Mısır seyahatiniz için yapacak olduğunuz vize başvurusunu kurumumuz danışmanlığı ile tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi uzmanlarımız ile iletişim bilgilerimiz ve [email protected] elektronik posta adresi üzerinden kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. 

Mısır Büyükelçiliği Ankara 

Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de oturum izni olan yabancı ülke vatandaşları Mısır vizesi başvuru işlemlerini Mısır Büyükelçiliğine yapmaktadır. Başvurunun temsilciliğe şahsen yapılması zorunluluğu bulunmaması nedeniyle başvuru işlemleri yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek vize talebi oluşturma sürecini kolay ve rahat bir şekilde başlatabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır temsilcilikleri Mısır vize işlemlerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet etmekte olan Mısır vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum, evlilik gibi işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Mısır vatandaşlarının resmi evrak işlemleri Mısır Büyükelçiliği yetkisi doğrultusunda tamamlanmaktadır. 

Mısır Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi 

Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan kişiler Mısır vizesine başvuru işlemlerini Ankara’da hizmet vermekte olan diplomatik temsilciliğe yapabilmektedir. Başvurunun şahsen temsilciliğe yapılmasına dair herhangi bir zorunluluk olmaması nedeniyle vize talebi oluşturma sürecinde kurumumuzun danışmanlık desteğinden faydalanabilirsiniz. 

Mısır vizesi evrak listesi 1 dakikada telefonunuzda!

Büyükelçilik Tatil Günleri

Mısır Ankara Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ve Mısır Arap Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvuru sonuçlanma sürecinde herhangi bir aksaklık ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

1 OcakYeni Yıl
7 OcakKipti Noel 
25 OcakDevrim Günü
16 NisanKipti Paskalya
17 NisanSham El Nessim Festivali
21- 23 NisanRamazan Bayramı
25 NisanSina'nın Kurtuluşu
1 Mayısİşçi Bayramı
 19 MayısAtatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
30 HaziranDevrim günü
27 Haziran- 1 TemmuzKurban Bayramı
15 TemmuzDemokrasi Günü
19 TemmuzHicri Yılbaşı
23 TemmuzDevrim Günü
30 AğustosCumhuriyet Bayramı
27 EylülMevlid Kandili
6 EkimSilahlı Kuvvetler Günü
29 EkimCumhuriyet Bayramı

Mısır Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Mısır vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 10-15 iş gününü kapsamaktadır. Başvuru sonuçlanma süresi konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişiklik göstermektedir. Konsolosluk gerek görmesi durumunda değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Söz konusu nedenler sonuçlanma süresinin tahmin edilenden uzun sürmesine neden olabilmektedir. Vize talebini kurumumuz vize temsilcileri ile gerçekleştirerek işlemlerin eksiksiz olarak en doğru şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Mısır vizesine başvuru işlemlerini uzman kadromuz aracılığıyla başlatmak için [email protected] e-posta adresini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Ankara Büyükelçilik Adresi

Atatürk Bulvari no. 126 Kavaklidere-AnkaraMısır Ankara Büyükelçiliği Adres: Atatürk Bulvari no. 126 Kavaklidere-Ankara

Mısır ile ilgili sizden gelen sorular

2 sorudan en popüler 2 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Vize Merkezi ile Turistik Mısır Vizesi
  D.F., 15 Kas 2022, 14:35

  İyi günler. Mısır’a turistik olarak seyahat etmek istiyorum. Turistik Mısır vizesi başvurusu için hangi belgeler gerekli. Vize Merkezi ile turistik Mısır vizesi alabilir miyim? Bir de gerekli belgeleri kargo ya da PTT ile adrese yollasam olur mu? Bilgi verirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Mısır vizesi reddi 2021
  Ç.Vatansever, 01 Haz 2021, 16:57

  Merhaba, ben vize başvurusunda bulunarak Mısır’a seyahat etmek istiyorum. Daha önce bir arkadaşım başvuruda bulundu fakat olumsuz bir sonuç aldı. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına Mısır vizesi reddi 2021 yılı için dikkat edilmesi gerekenlere dair bilgi almak istiyorum. Hangi nedenlerle başvuru reddediliyor ya da olumsuz sonuç alındığında ne yapılması gerekiyor anlatabilir misiniz lütfen?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Mısır için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp