Mısır Büyükelçiliği Ankara

Mısır Büyükelçiliği Ankara temsilciliği hakkında gerekli bilgilere sayfamız üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Mısır seyahatiniz için yapacak olduğunuz vize başvurusunu kurumumuz danışmanlığı ile tamamlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Mısır vizesi uzmanlarımız ile iletişim bilgilerimiz ve afrika@vizemerkezi.com elektronik posta adresi üzerinden kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. 

Mısır Büyükelçiliği Ankara 

Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de oturum izni olan yabancı ülke vatandaşları Mısır vizesi başvuru işlemlerini Mısır Büyükelçiliğine yapmaktadır. Başvurunun temsilciliğe şahsen yapılması zorunluluğu bulunmaması nedeniyle başvuru işlemleri yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Kurumumuz temsilcileri ile iletişime geçerek vize talebi oluşturma sürecini kolay ve rahat bir şekilde başlatabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır temsilcilikleri Mısır vize işlemlerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet etmekte olan Mısır vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum, evlilik gibi işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Mısır vatandaşlarının resmi evrak işlemleri Mısır Büyükelçiliği yetkisi doğrultusunda tamamlanmaktadır. 

Mısır Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi 

Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan kişiler Mısır vizesine başvuru işlemlerini Ankara’da hizmet vermekte olan diplomatik temsilciliğe yapabilmektedir. Başvurunun şahsen temsilciliğe yapılmasına dair herhangi bir zorunluluk olmaması nedeniyle vize talebi oluşturma sürecinde kurumumuzun danışmanlık desteğinden faydalanabilirsiniz. 

Mısır vizesi evrak listesi 1 dakikada telefonunuzda!

Büyükelçilik Tatil Günleri

Mısır Ankara Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ve Mısır Arap Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Başvuru sonuçlanma sürecinde herhangi bir aksaklık ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir. 

1 Ocak Yeni Yıl
7 Ocak Kipti Noel 
25 Ocak Devrim Günü
16 Nisan Kipti Paskalya
17 Nisan Sham El Nessim Festivali
21- 23 Nisan Ramazan Bayramı
25 Nisan Sina'nın Kurtuluşu
1 Mayıs İşçi Bayramı
 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
30 Haziran Devrim günü
27 Haziran- 1 Temmuz Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi Günü
19 Temmuz Hicri Yılbaşı
23 Temmuz Devrim Günü
30 Ağustos Cumhuriyet Bayramı
27 Eylül Mevlid Kandili
6 Ekim Silahlı Kuvvetler Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Mısır Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Mısır vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama olarak 10-15 iş gününü kapsamaktadır. Başvuru sonuçlanma süresi konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatil günlerine göre değişiklik göstermektedir. Konsolosluk gerek görmesi durumunda değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Söz konusu nedenler sonuçlanma süresinin tahmin edilenden uzun sürmesine neden olabilmektedir. Vize talebini kurumumuz vize temsilcileri ile gerçekleştirerek işlemlerin eksiksiz olarak en doğru şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Mısır vizesine başvuru işlemlerini uzman kadromuz aracılığıyla başlatmak için afrika@vizemerkezi.com e-posta adresini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Ankara Büyükelçilik Adresi

Atatürk Bulvari no. 126 Kavaklidere-AnkaraMısır Ankara Büyükelçiliği Adres: Atatürk Bulvari no. 126 Kavaklidere-Ankara

Yükleniyor...