Mısır Turistik Vize

Mısır Turistik Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi, alanında profesyonel ekibi ile Mısır turistik vize başvuru işlemlerinde de size yardımcı olacaktır. İhtiyaç duyulan Mısır vize türleri için yapılacak talepleri uzman müşteri temsilcileri aracılığıyla koordine eden Vize Merkezi Mısır Vizesi departmanı, izlediği profesyonel yaklaşımla sürecin hızlı ve doğru bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Mısır Konsolosluğuna beyan edilecek vize başvuru dosyasının ayrıntılı bir şekilde hazırlanmasını sağlayan Vize Merkezi, sunduğu danışmanlık hizmetleri ile tamamen sonuç odaklı çalışmaktadır.  

Mısır Turistik Vize

Mısır turistik vize, Mısır’a turistik amaçla ile gidecek olan kişilerin için verilen bir vize tipidir. Resmi pasaport sahiplerinin aksine umuma ait pasaport sahibi herkes yapılacak seyahatin süresi fark etmeksizin tüm turistik seyahatler için Mısır turist vizesini almalıdır. Bu pasaporta sahipseniz Mısır vize başvurusu ile ilgili prosedürleri eksiksiz tamamlamalı, başvurunuz Mısır vizesi başvurusunun uyum şartlarını karşılamalıdırlar. Mısır turistik vize kısa kalış süresi sağlayan vizelerden olup tanıyabileceği kalma hakkı en fazla 90 gündür. Mısır turist vizesi için son 10 yıl içinde alınmış, 6 ay geçerliliği olan ve Mısır vizenizin işlenmesi için en az iki adet boş vize sayfası olan pasaportlar kullanılmalıdır. Davet (istek) yazısına ise Mısır ticari vize veya ziyaretçi vizesinin aksine Mısır turist vizesi için gerek görülmemektedir. 45 yaş üstü ve 17 yaş altı Türk vatandaşlarının turistik seyahat için kapıda vize uygulaması kaldırılmıştır. Bordo pasaport sahibi tüm Türk vatandaşları Mısır turistik vizeyi sınır kapısından alamamakta ve Türkiye’deki Mısır Konsolosluğu aracılığı ile vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Mısır turistik vize başvurusu için Mısır Konsolosluğuna şahsen gelme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Mısır turist vizesi için biz Vize Merkezi aracılığı ile gerekli evrakları tarafımıza elden getirmeniz veya postalamanız halinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Vize Merkezi hem konsolosluğa gitmekle uğraşmanıza gerek kalmadan Mısır vize başvurunuzu sizin adınıza yapmakta hem de Mısır vize başvurunuza ilişkin tüm süreç boyunca sunduğu profesyonel danışmanlık hizmetiyle size destek olmaktadır. İhtiyacınız olan Mısır turist vizesi için başvuruyu daha kolay bir şekilde ve vizenin çıkma ihtimali daha yüksek olması amacıyla daha sağlam bir şekilde yapmak için Vize Merkezi temsilcilerimiz ile telefon veya e-mail aracılığıyla irtibat kurunuz.

Mısır Turistik Vize Evrakları İçin Tıklayınız

Mısır Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Mısır turist vizesinin alınır olması için durumunuza göre vizeyi verebilecek ilgili Mısır makamlarına başvuruda bulunmalısınız. Mısır’ın İstanbul’daki konsolosluğu ikamet ettiğiniz yer neresi olursa olsun başvurunuzu kabul ederken Mısır’ın Ankara’daki konsolosluğu bölge ayrımı yaparak konsolosluğun görev alanı içinde olan bölgede ikamet etmeniz durumunda başvurunuzu kabul etmektedir. Mısır turistik vize için Mısır’ın Türkiye’deki bu konsolosluklarına şahsen başvurma zorunluluğunuz yoktur. Vize Merkezi şubelerimiz Mısır’ın her iki temsilciliği için de vize başvurusu yapmaya yetki sahibi olarak ikamet ettiğiniz yere göre başvurmanız gereken Mısır temsilciliğine sizin adınıza başvuru yapabilmektedir. Başvurunuzu yapabilmemiz için ikamet ettiğiniz yer fark etmeksizin evraklarınızı şubelerimizin herhangi birine hem kendiniz hem de kargo veya kurye aracılığıyla getirebilmeniz mümkündür.

Mısır turist vizesinin alınır olması için Mısır makamlarının bu vize ile ilgili istediği evrakları teslim etmeli ve gereken ücreti ödemelisiniz. Her evrakı teslim etmemeniz veya teslim ettiğiniz evraklarda yanlış bilgiler olması Mısır vize başvurunuza ilişkin işlemler sırasında sorun yaşamanıza veya işlemlerinizin olumsuz olarak sonuçlanmasına yol açabilir. Mısır makamları vize işlemleri sırasında gerek görmesi halinde sizden ek evrak isteyebilir veya mülakata çağırabilmektedir. Böyle durumlarda Mısır makamlarının taleplerini yerine getirerek vereceğiniz bilgilerin net ve doğru olması turistik vize işlemlerinin olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Mısır turistik vize başvuruları hakkında verilecek karar yetkisi yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir. Kurumumuzun Mısır turistik vize başvurunuza ilişkin verilecek kararlar hakkında bir yetkisi yoktur. Vize Merkezi sunduğu profesyonel danışmanlık hizmetiyle Mısır turist vizesi başvurunuzun daha kolay gerçekleşmesi ve başvurunuzun daha sağlam bir şekilde gerçekleştirilerek vize alma şansınızın daha yüksek olması için vardır. Vize Merkezi temsilcilerimiz bilgi ve deneyimleri ile hem Mısır turistik vize başvurusu için hem de vize işlemleri sırasında olası ek talepler için size yardımcı olmaktadır. Mısır turist vizesi için başvuruyu daha kolay ve daha sağlam yapıp daha yüksek vize alma şansına sahip olmanız için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız.

Mısır Turist Vizesi Ortak Evrak Listesi

Mısır turist vizesi evrakları aşağıda sizin için liste olarak belirtilmektedir.

Mısır Vize Başvuru Formu

Mısır turist vizesi için eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Mısır vize başvuru formu gerekmektedir. Formda planladığınız seyahatin amacı ve tarihlerini, ve Mısır’da konaklamayı planladığınız yere dair bilgileri vermelisiniz. Forma imza atmanız da gerektiğini unutmamalısınız. Vize Merkezi ile yapılan başvurularda temsilcilerimiz bu formun doldurulmasına ilişkin size yardımcı olmaktadır.

Pasaport

Mısır turistik vize için sone 10 sene içinde çıkarılmış ve seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olan pasaportunuzu olmalıdır. Ayrıca, vize basım işlemleri için pasaportunuzda an ez 2 boş sayfa mevcut olmalıdır.

Fotoğraf

Mısır turist vizesi için 2 adet beyaz arka fonlu biyometrik fotoğrafınızı vermelisiniz. Biyometrik fotoğrafınız güncel halinizi temsil etmeli ve fotoğraflarınızın hiçbirinde deforme ve rötuş olamamalıdır.

Vize Talebi Dilekçesi

Mısır turistik vize için vize talebinize ilişkin dilekçe vermelisiniz. Hazırlanması gereken dilekçe vize başvurusu yapacağınız Mısır makamına hitap etmeli; planladığınız Mısır seyahatinin tarihlerini, bu seyahate ilişkin konaklama bilgilerinizi ve vize süresi bitene kadar Mısır’dan ayrılacağınızı belirtmeli; ıslak imzalı olmalıdır.

Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu

Mısır turistik vize için Mısır’da bulunacağınız süre içinde konaklama bilgilerini içeren otel rezervasyonu belgesini vermelisiniz. Ayrıca, bu vize için Mısır'a giriş ve çıkış tarihi bilgilerinizi destekleyen uçak bileti rezervasyonu belgesi vermelisiniz. Vize Merkezi aracılığıyla başvuru yapmanız halinde temsilcilerimiz turistik vize başvuruları için gerekli olan Mısır otel- uçak bileti rezervasyonları gibi işlemlerinizi gerçekleştirir.

Kimlik Fotokopileriniz

Mısır turist vizesi için nüfus cüzdanınızın ve pasaportunuzun kimlik bilgilerinizi içerdiği kısmın fotokopisini vermelisiniz.

Değerli ziyaretçimiz Mısır turist vizesi için gerekli evrakları eksiksiz ve gerçeği yansıtan beyanlarla hazırlamalısınız. Mısır Konsolosluğu'nun talep ettiği güncel evrak listesinde farklılıklar olabilir veya konsolosluk durumunuza göre ek evrak talebinde bulunabilir. Mısır vizesi detaylı, güncel evrak listesi için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz. Mısır turist vizesi, uyum koşullarının yerine getirilmesi halinde alınması zor olmayan bir vizedir. Mısır vize başvurunuzu bizimle gerçekleştirmeniz halinde biz vize onayı alabilmeniz ve bunun en kısa sürede gerçekleşmesi için bize ulaştıracağınız evraklarla ilgili gerekli kontrolleri yapıp evraklara ilişkin sorun varsa size iletişime geçilerek yardımcı olacak ve başvurunuz sonrasındaki vize işlemlerine ilişkin süreci de takip edip size yardımda bulunmaya devam edeceğiz.

Öğrenci Olarak Mısır Turist Vizesi

Öğrenci olan kişiler Mısır’a eğitim almak için gitmelerinin dışında yalnızca turistik olarak seyahat yapmak için de gidebilmektedir. Yalnızca turistik amaçla seyahat edecek öğrencilerin Mısır turist vizesi alması gerekip turistik vize için öğrencilere yönelik uygulanan prosedürler ile diğer durumlardaki kişilere yönelik uygulanan prosedürler arasında farklılıklar vardır. Öğrenci olmanız halinde Mısır turist vizesi için hazırlamanız gereken evrakların bazıları diğer durumlarda olanların hazırlaması gereken evraklarla aynı olup bazıları durumunuza özel olarak yalnızca siz ve diğer öğrencilerden istenmektedir. Mısır turist vizesi için öğrenci olarak başvurmanız halinde herkesin hazırlaması gereken temel evraklara ilaveten güncel tarihli orijinal öğrenci belgesi, reşitseniz sizin reşit değilseniz sponsorunuzun yeterli miktarda bakiye olduğunu gösteren banka hesap özeti, sponsorunuzun bağlı olduğu şirket tarafından ilgili konsolosluğa hitaben yazılmış dilekçe gerekli evrak olarak istenmektedir. Eksik veya yanlış bilgi içeren evrakların Mısır turistik vize işlemlerinizi olumsuz olarak etkileyebileceği ve Mısır makamlarının gerekli görmesi halinde sizden ek evrak isteyebileceğini unutmamalısınız. Öğrenci olarak Mısır turist vizesi için ödemeniz gereken ücret diğer durumdaki kişilerin ödemesi gereken ücretten farklı olabilip ücret uygulaması ve ücret miktarlarında zamanla değişmeler meydana gelebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz ile telefonla veya e-mail ile iletişime geçmeniz halinde temsilcilerimiz hem size gerekli evraklar konusunda hem de ödenmesi gereken ücret konusunda bilgileri güncel haliyle detaylı olarak size bildirmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız durumunda temsilcilerimiz hem size Mısır turistik vize hazırlamanız gereken evraklar konusunda size vereceği bilgi ve diğer desteklerle başvurunuz için yardımcı olmakta ve başvuru sonrasındaki vize işlemlerinin de tüm sürecinin takibini yaparak size olan yardımlarını sürdürmektedir.

Mısır Turistik Vize Başvuru Formu

Mısır turistik vize başvuru formu Mısır turistik vize başvurusu için çalışan, öğrenci, emekli, ev hanımı gibi hangi durumda olduğunuz fark etmeksizin vermeniz gereken bir evraktır. Mısır turistik vize başvuru formunu Vize Merkezi şubelerimize gelerek veya web sitemizin Mısır sayfasındaki Form & Dilekçe bölümünden Mısır Vize Başvuru formu sayfasını tıklayarak alabilmektesiniz. Mısır vize başvuru formu hem İngilizce hem de Türkçe olarak yazılmış olup formu iki dilde de doldurmanız mümkündür. Formda sizden istenen her bilgi eksiksiz olarak verilip bilgileriniz gerçek olmalı ve vereceğini bilgiler net olarak okunacak şekilde yazılmalıdır. Formun bu koşullara uymaması Mısır vize işlemleri süresinin uzamasına Mısır turistik vize başvurunuzun ret olarak değerlendirilmesine yol açabilir. Ayrıca, Mısır turistik vize başvuru formunun imza kısmında imzanızı da atmanız gerekip formu imza atmadan vermeniz halinde Mısır vize başvurunuz geri çevrilmektedir. Mısır turist vizesi için başvuruyu Vize Merkezi aracılığıyla yapmanız halinde temsilcilerimiz Mısır turistik vize başvuru formunun doldurulmasında size destek olmaktadır.

Mısır Turistik Vize Dilekçe

Mısır turistik vize dilekçesi, hangi durumda olursanız olun turistik vize başvurusu için vermeniz gereken bir diğer evraktır. Ancak Mısır turistik vize başvurusu için dilekçe ile ilgili istenen hazırlanma şekli durumunuza göre değişiklik göstermektedir. Eğer çalışansanız dilekçe şirketinizin antetli kağıdına işveren tarafından yazılıp şirket kaşesini ile işverenin ıslak imzasını bulundurmalı ve yazılan dilekçede seyahatinizin amacı, tarihi, ve sponsoru belirtilmelidir. Eğer öğrenciyseniz dilekçe size sponsor olan kişinin şirketinin antetli kağıdına şirket kaşesi ve ıslak imzayı bulundurmalı, sponsorunuzun yakınlık derecesi ve size sponsor olacağı belirtilmelidir. Hangi durumda olduğunuz fark etmeksizin yazının ilgili konsolosluğa hitap etmesi tüm dilekçeler için olması gereken bir koşuldur. Mısır turist vizesini Vize Merkezi aracılığıyla başvurmanız halinde temsilcilerimiz bulunduğunuz duruma göre hazırlamanız gereken dilekçe hakkında size detaylı bilgi verip dilekçeyi hazırlamanızda size yardımcı olmaktadır.

Mısır Turistik Vize Ücreti

Mısır turistik vize ücreti vize başvuru sahibinin bulunduğu duruma, sahip olduğu vatandaşlığa, vize başvuru tarihine bağlı olup ücretler bu şartlara göre değişebilmektedir. Kişilerin durumlarının çalışan, öğrenci, emekli gibi farklı şekillerde olması karşılığında uygulanan ücretler farklı olabilmektedir. Ayrıca, kişilerin Türkiye dışındaki bir ülkenin vatandaşlığına sahip olmalarının da ücreti farklı olarak ödemelerine etkisi olmaktadır. Bu şartlara göre belirlenen Mısır turistik vize ücreti miktarları ise her zaman aynı olmayıp belirli zamanlarda değişebilmektedir. Mısır turistik vize ücreti hakkında güncel bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayıp durumunuzu ve talebinizi iletiniz. Temsilcilerimiz durumunuza göre ödemeniz gereken Mısır turistik vize ücretine ilişkiyi güncel bilgiyi size bildireceklerdir. Mısır turistik vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapmanız halinde ödemeniz gereken ücrete konsolosluk harcı, vize ücreti ve hizmet bedeli dahildir. Ayrıca 5 Mısır turistik vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla ve üzeri kişiler için yapmanız halinde hizmet bedeline yönelik indirim yapılarak toplam ücreti daha az ödeyebilmektesiniz. Vize başvuru sahibi Mısır turistik vize evraklarını kendisi yerine kargo veya kurye aracılığıyla şubemize ulaştırması halinde kargo veya kuryeye ilişkin hizmet bedeli başvuru sahibi tarafından karşılanır. Evraklarınız Vize Merkezi temsilcilerimize ulaşınca temsilcilerimiz Mısır turistik vize başvurusunun gerçekleşmesi için hemen harekete geçip vize başvurunuza dair tüm süreç boyunca size destek olmaktadır.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon
x