Mısır Turistik Vize

Mısır Turistik Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım! 

Mısır Turistik Vize İşlemleri 

Mısır Arap Cumhuriyeti sınırları içerisine turistik gezi amacıyla seyahat gerçekleştirmeyi planlayan kişilerin ziyaretleri öncesinde turistik vize sahibi olmaları şartı aranmaktadır. Söz konusu zorunluluk Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi vatandaşlarımız için geçerli sayılmaktadır. Yeşil Hususi Pasaport, Siyah Diplomatik Pasaport ve Gri Hizmet Pasaportu bulunan kişiler 90 günü aşmayan Mısır turistik seyahatleri için vize sahibi olma şartından muaf tutulmaktadır. 

Mısır seyahati gerçekleştirecek 45 yaş üstü ve 17 yaş altı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının turistik seyahatleri için kapıda vize uygulaması kaldırılmış bulunmaktadır. Bu nedenle vize işlemlerinin seyahat öncesinde yapılmış olması, ülkeye giriş ve ikamet iznini gösteren vizenin pasaporta işlenmiş olması şartı aranmaktadır. Başvuru işlemlerinin ülkemiz sınırları içerisinde hizmet vermekte olan diplomatik temsilciliklere yapılması gerekmektedir. Vize Merkezi olarak başvuru adımlarının tümünde profesyonel danışmanlık hizmeti vererek sürecin başvuru sahipleri adına oldukça kolay bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktayız. 

Mısır Konsolosluğu tarafından talep edilen başvuru dosyasının eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve değerlendirmeye sunulması için başvuru sürecinde kurumumuzu tercih edebilirsiniz. Alanında profesyonel ekibimiz sürecin hızlı ve doğru şekilde ilerleyebilmesi adına gerekli desteği sağlamaktadır. Mısır turist vizesine dair merak ettiklerinizi sormak ya da kurumumuz aracılığıyla doğrudan başvuru sürecini başlatmak için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır vizesi konusunda uzman olan kadromuza iletişim bilgilerimizi kullanarak veya afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimize posta göndererek kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ekibimiz ile yüzyüze görüşmek istemeniz halinde ikamet etmekte olduğunuz bölgeye en yakın ofisimizi rahatlıkla ziyaret edebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 

Mısır Turistik Vizesi Gerekli Evrakları

Turistik Mısır vizesinin başvuru işlemleri sırasında konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz olacak şekilde bir araya getirilmesi gerekmektedir. İbraz edilen bilgi ve belgelerin tutarlılık gösterecek biçimde ve gerçeği yansıtacak bilgiler doğrultusunda hazırlanmış olması oldukça önem arz etmektedir. Eksik ve hatalı belge ibrazı değerlendirme süresinin olumsuz karar ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvurunun ve başvuru sahibinin niteliğine göre talep edilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Mısır seyahat planına uygun güncel evrak listesi ile ilgili detaylı bilgi almak için vize temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Pasaport
Mısır’a yapılacak olan turistik vize başvuru işlemleri sırasında ibraz edilecek olan pasaportun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması şartı aranmaktadır. Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması ve herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Değerlendirme sürecinin olumlu sonuçlanması halinde vizenin pasaporta işlenecek olması nedeniyle başvuru aşamasında ibraz edilen pasaport içerisinde en az 2 adet boş sayfa bulunması gerekmektedir. 

Biyometrik Fotoğraf
Başvuru dosyası içerisinde yer alması gereken 2 adet biyometrik fotoğrafın uluslararası ölçülere uygunluk göstermesi koşulu bulunmaktadır. Fotoğrafın son 6 ay içerisinde beyaz fona sahip olacak şekilde çekilmesi gerekmektedir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Mısır turist vizesi başvuru işlemleri sırasında Nüfus Cüzdanı fotokopisinin arkalı-önlü olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. 

Mısır Vizesi Başvuru Formu
Başvuru dosyasında yer alması gereken belgeler arasında Mısır Vize Başvuru Formu bulunmaktadır. Resmi bir belge olan vize başvuru formunun hangi vize türüne başvurulduğu fark etmeksizin eksiksiz olarak doldurularak ibraz edilmesi gerekmektedir. Form içerisinde yer alan sorulara verilmiş olan yanıtlar ile başvuru dosyasında bulunan diğer evrakların birbiri ile tutarlılık göstermesi oldukça önem arz etmektedir. Başvuru formunun talep edildiği şekilde doldurulması için kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.  

Vize Talep Dilekçesi

Mısır turistik vizesine başvuru işlemleri sırasında vize talebini içeren bir dilekçe sunulması şartı aranmaktadır. Dilekçenin Mısır Konsolosluğuna hitaben ve talep edilen bilgileri içerecek şekilde hazırlanmış olması gerekliliği bulunmaktadır. Mısır Turistik Vize Talep Dilekçe Örneği sayfamız üzerinden konuya dair detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Vize Ücreti
Turistik vize talebi oluşturma işlemleri sırasında Mısır Konsolosluğu tarafından belirlenmiş olan ve dönemsel olarak güncellenen vize başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Kurumumuz ile yapılan başvurularda vize ücreti konsolosluk harcı, hizmet bedeli ve vize ücretini içinde barındıracak şekilde belirlenmektedir. Güncel Mısır vize ücreti hakkında detaylı bilgi için vize temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
 
Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu
Vize başvuru dosyası içerisinde yukarıda bulunan evrakların yanı sıra Mısır seyahatini ve konaklama bilgisini gösteren belgelerin eklenmesi gerekmektedir. İbraz edilen belgelerin seyahat tarihleri ile uygunluk göstermesi oldukça önem arz etmektedir. 

Mısır Turistik Vize Başvuru İşlemleri 

Mısır seyahatinin turistik nedenlerle yapılacak olması durumunda vize başvuru işlemlerinin diplomatik temsilciliklere yapılması gerekmektedir. Türkiye’de hizmet vermekte olan diplomatik temsilciliklere şahsen başvuru yapılması gibi bir zorunluluk söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle başvuru sürecinde kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alarak sürecin Mısır vize temsilcilerimiz tarafından en uygun biçimde yürütülmesini sağlayabilirsiniz. 

Turist vizesine başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığıyla başlatmak için gerekli evrakların şahsen, kargo veya kurye yolu ile tarafımıza iletilmesi gerekmektedir. Temsilcilerimiz evrakları inceleyerek herhangi bir eksik veya hata olması durumunda başvuru sahibi ile iletişime geçerek başvuru dosyasının eksiksiz olarak hazırlanmasını sağlamaktadır. Bu aşamada form doldurma ve dilekçe yazımı gibi işlemlerle profesyonel olarak danışmanlık hizmeti verdiğimizi hatırlatırız. 

Başvuru işlemleri için konsolosluk tarafından belirlenen vize ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Vize talebinin herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi durumunda ilgili vize bedeli başvuru sahibine iade edilmemektedir. Bu nedenle başvurunun talep edildiği şekilde yapılması ve ret nedenlerinin ortadan kaldırılması oldukça önem arz etmektedir. Kurumumuz ile yapacağınız başvuruda vize talebinin başvuru aşamasında yapılan hatalardan dolayı reddedilmesi ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Mısır seyahati için yapılan vize talebini değerlendirme yetkisi yalnızca Mısır Konsolosluğuna aittir. Kurumumuz sunmuş olduğu danışmanlık hizmeti sayesinde başvurunun kolay, hızlı ve en doğru şekilde yapılması konusunda gerekli desteği sağlamaktadır. Mısır vizesi uzmanlarımız ile görüşerek başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilir, başvuru işlemlerini kolaylıkla başlatabilir ve süreç sona erene kadar takibini yapabilirsiniz. 

Öğrenci Olarak Mısır Turist Vizesi 

Öğrenciler eğitimlerini Mısır’da almanın yanı sıra eğitimlerine Türkiye’de devam ederek turistik gezi amacıyla Mısır’ı ziyaret etmeyi talep edebilmektedir. Öğrenci olarak yapılan Mısır turist vizesi başvurularında talep edilen evraklar arasında bazı değişiklikler söz konusu olabilmektedir. Vize talebi oluşturma sürecinde yukarıda yer alan evrakların yanı sıra başvuru dosyasına bazı ek evrakların eklenmesi gerekmektedir. İlk olarak öğrencilik durumunu ibraz eden öğrenci belgesinin güncel bir tarihe sahip olacak şekilde sunulması şartı aranmaktadır. 18 yaşını doldurmamış kişilerin her iki ebeveynin de iznini gösteren noter onaylı muvafakatname belgesini ibraz etmesi gerekmektedir. 

Öğrenci olarak yapılan Mısır turist vizesi başvurusunda Mısır’a yapılacak seyahatin masraflarının nasıl karşılandığını gösteren sponsor dilekçesinin başvuru dosyasına eklenmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Mısır turist vizesine öğrenci olarak başvuru yapılmasına ilişkin ayrıca merak ettiklerinizi sormak için Mısır vizesi konusunda uzman temsilcilerimiz ile iletişime geçerek sürece dair bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Vize Merkezi Mısır vizesi temsilcilerimiz ile ikamet bölgenize en yakın ofisimizi ziyaret ederek iletişime geçebilirsiniz. Şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaması nedeniyle dilerseniz iletişim bilgilerimizi veya afrika@vizemerkezi.com e-posta adresimizi kullanabilirsiniz. 

Mısır Vizesi Evrak Listesi 1 Dakikada Telefonunuzda

Yükleniyor...