Altunizade

Telefon

+902167064493

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Mısır Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Mısır Vize Merkezi, Altunizade şubemize hoş geldiniz. Bu yazı, Mısır vizesine İstanbul Anadolu yakasından başvuru yapacak kişileri bilgilendirmek amacıyla oluşturulmuştur. Vize Merkezi olarak yurt dışı vize başvuruları için tüm Türkiye’ye, danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu sayfada Mısır vizesi hakkında bilmeniz gereken bütün konulara değinilmiştir. Mısır’a seyahat etmeyi planlıyorsanız; yazının devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Bu yazıda İstanbul Anadolu Yakası’ndan Mısır vizesi başvurusu nasıl yapılır, Mızır vizesi için gereken evraklar nelerdir, vize ücretleri ne kadardır ya da Mısır vizesi kaç günde çıkar gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Temsilcilerimiz Altunizade Mısır vize başvurusu, Kadıköy Mısır vizesi, Tuzla Mısır vizesi, Anadolu Yakası Mısır vizesi ve Bostancı Mısır vizesi başvurusu konularında danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Mısır Vizesi -Altunizade

Mısır vizesi yabancılara, Mısır Arap Cumhuriyeti’ne giriş yapabilme ve belirli bir süre ikamet etme olanağı sağlayan bir izin belgesidir. Türk vatandaşlarından Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportlarına sahip kişiler Mısır’a 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilmektedir. Umumi (Bordo) Pasaport sahiplerinin ise ülkeye giriş yapabilmeleri için geçerli bir vizeye sahip olması gerekmektedir. Mısır vizesi Altunizade şubesinden yapacağınız başvurular için gerekli belgeleri etmeniz halinde gereken bütün vize işlemleri Vize Merkezi uzmanları tarafından başvuru sahibinin adınıza gerçekleştirilmektedir.

Vize başvurusu Mısır temsilcilikleri tarafından değerlendirilir. Dolayısıyla yapılan başvurunun konsolosluk prosedürlerine uygun olması gerekmektedir. Doğru bir başvurunun ilk adımı vize türünün doğru bir şekilde belirlenmesidir. Vize türünü belirleyen unsur seyahat amacınızdır. Mısır vize türleri aşağıdaki gibidir.

Vize türünün yanlış belirlenmesi vize reddine sebep olur.

Mısır Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi uzmanları ile yapacağınız görüşmelerde Mısır vize işlemleri hakkında gereken her şey size detaylı bir şekilde aktarılmaktadır. Vize başvurunuzun yapılabilmesi için başvuru evraklarını iletmeniz yeterli olacaktır. Gerekli bütün işlemler uzmanlarımız tarafından en doğru şekilde gerçekleştirilerek konsolosluğa sunulur. Evrakları şahsen getirebilir, kargo ya da kurye ile de iletebilirsiniz. Dilediğiniz her an arayarak ya da e-mail yoluyla ulaşarak başvuru durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mısır vizesi Altunizade şubesinden yapılan başvurular değerlendirilmek üzere konsolosluğa sunulmaktadır. Vize çıktıktan sonra temsilcilerimiz başvuru sahibine ulaşacaktır. Pasaportunuzu dilerseniz şahsen gelip alabilir ya da kargo ile iletilmesini talep edebilirsiniz. Anadolu Yakası Mısır vizesi başvurusu yapmak ve vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için 0216 706 44 93’ü arayarak ya da [email protected] adresine yazarak ulaşabilirsiniz.

Mısır Vizesi için Gerekli Evraklar - Altunizade

Mısır vizesi için gerekli evraklar başvuruda ibraz edilmesi zorunlu belgelerdir. Evraklar konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Eksiksiz ve hatasız olarak sunulması gerekmektedir. Evrakların doğru bir şekilde hazırlanmaması vize reddine sebep olur. Bu sebeple vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri başvuru evraklarıdır. Başvurunuzun yapılabilmesi için öncelikle başvuru evraklarını iletmeniz gerekmektedir. Hazırladığınız form ve başvuru evraklarını Vize Merkezi’ne şahsen getirebilir ya da kargo ile ulaştırabilirsiniz.

Mısır vizesi başvurusu için hazırlamanız gereken belgeler şu şekildedir.

  • Mısır Vize Başvuru Formu
  • Pasaport
  • Arkalı Önlü Kimlik Fotokopisi
  • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Vize Talep Dilekçesi
  • Ulaşım Belgeleri
  • Konaklama Belgeleri

Başvuru sahibinin uyruğu, yaşı ya da talep ettiği vize türüne bağlı evraklar değişiklik gösterir. Zaman zaman konsolosluk ek evrak talep edebilmektedir. Altunizade Mısır vizesi başvurularında Vize Merkezi tarafından size iletilen mailin içeriğinde evrak listesi ve bu evrakların ne şekilde hazırlanması gerektiğine ilişkin detaylı bilgi verilmektedir.

Mısır Vize Ücretleri - Altunizade

Mısır vize ücretleri konsolosluk tarafından belirlenen vize bedelidir. Vize ücretlerini ödemeyen kişilerin başvuruları alınmayacaktır. Ücretlere konsolosluk tarafından zaman zaman güncellemeler yapılmaktadır. Yalnızca bu güncellemeler değil, başvuru sahibinin vatandaşlığı, yaşı, vize türü ve benzeri hususlar doğrultusunda da ücretlerde birtakım değişiklikler söz konusu olabilir. Vize ücretleri hakkında en doğru ve en güncel bilgi için Vize Merkezi temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi aracılığıyla yapılan vize başvuruları doğrudan konsolosluğa sunulur. Vizeyi onaylama ve reddetme yetkisi yalnızca Mısır temsilciliklerine aittir. Vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması halinde konsolosluk ücret iadesi yapmamaktadır. Bu gibi durumlarda zaman kaybı ve maddi kayıp yaşanmaması için vize başvurusunun en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Vize Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda, vize işlemleri konsolosluk prosedürlerine uygun ve en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir.

Mısır Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Altunizade

En sık merak edilen konulardan biri de Mısır vizesi kaç günde çıkar sorusudur. Vize Merkezi uzmanları aracılığıyla yapılan başvurular doğrudan Mısır temsilciliklerine sunulmaktadır. Vize başvurunuz konsoloslukta değerlendirmeye alınır. Değerlendirme yetkisi yalnızca konsolosluğa aittir. Bundan dolayı vize süreci temsilciliklerin yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir. Mısır vizesi ortalama 30 ila 45 gün içerisinde çıkmaktadır.

Konsolosluk yoğunluğuna bağlı bu sürenin uzaması da söz konusu olabilir. Yalnızca yoğunluk değil, ek evrak talebi gibi süreci yavaşlatacak diğer etkenlerin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Başvuruda yaşanacak herhangi bir aksaklık seyahatinizi olumsuz etkileyebilir. Bu sebeple Mısır vizesi Altunizade şubesinden başvuru işlemlerinizi mümkün olan en erken sürede tamamlamanız gerekmektedir. Seyahatinizden en az 2 ay önce vize başvurusu yapmanız tavsiye edilmektedir.

Mısır Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler - Altunizade

Mısır vizesini almadan ve aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar söz konusudur. Bunlardan biri başvuru evraklarının doğru bir şekilde ibraz edilmesi gerektiğidir. Başvuru formundaki bilgi ve beyanlarda herhangi bir hata yapılması vize reddine sebep olabilir. Dolayısıyla evrakların dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

Seyahat edeceğiniz pasaportun seyahat tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerliliği olmalıdır. 10 yıldan eski ya da yıpranmış pasaportlar ile seyahat etmeniz ya da vize başvurusunda bulunmanız mümkün olmayacaktır. Dolayısıyla pasaportunuz bu şartları sağlamıyorsa yeni bir pasaport başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Ülkede vize geçerliliği dışında konaklanmaması son derece önemlidir. Vize süresini aşan yabancılara cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Herhangi bir mağduriyet yaşamamanız adına seyahatiniz esnasında vizenizi kontrol edebilirsiniz.

Mısır Vize Merkezi, Altunizade olarak Mısır seyahatinizde iyi yolculuklar dileriz…

Mısır vize merkezi altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp