Çanakkale

Telefon/Faks

+90 (850) 241 12 19

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Mısır Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçimiz, 

Çanakkale Mısır Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Mısır Vize sayfasına hoş geldiniz.

Mısır Arap Cumhuriyeti için vize başvurularını Çanakkale ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere ulaşabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizi Çanakkale Mısır Vize Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek Mısır seyahatinizi planladığınız doğrultuda, hiçbir zahmete girmenize gerek kalmadan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Mısır Vize Çanakkale şubesi olarak sunmakta olduğumuz vize danışmanlık hizmeti ile alakalı detaylı bilgi alabilmek için canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden kurumumuz ile rahatlıkla iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Mısır Vizesi Kimler için Gerekir? - Çanakkale

Türkiye Cumhuriyeti’nden, Mısır Arap Cumhuriyeti’ne seyahat edecek olan Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak Hususi (Yeşil) pasaport, Hizmet (Gri) pasaportu ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden biri ile Mısır’a seyahat edecek vatandaşlarımız 90 günden kısa süreli olan seyahatleri için vize uygulamasından muaf tutulmaktadır. 

Mısır vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca ülkemizde bulunan Mısır dış temsilciliklerinde bulunmaktadır. Mısır dış temsilcilikleri;

Yukarıda belirtilen konsolosluk sayfaları aracılığı ile konsolosluk hakkında bilgi edinebilir, çalışma saatlerini öğrenebilir ve resmi tatil günlerini öğrenebilirsiniz. 

Mısır Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Mısır ülkesi vizesine ait gerekli evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Turistik vize ve Ticari vize için hazırlanması istenen evraklara sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvuru sürecinde gerekli evraklara dair detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmek vize başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olabilir. Bu nedenle konu ile ilgili ayrıca dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Sizden istenen evrakların yanı sıra pasaportunuzun geçerlilik süresi ve vize başvuru formunu en doğru şekilde doldurmuş olmanız vize değerlendirme sürecinde oldukça önem arz etmektedir. Mısır vizesi gerekli evrakları ile ilgili merak ettiklerinizi Çanakkale Mısır Vize Merkezi şubemiz ile iletişime geçerek kolaylıkla öğrenebilirsiniz. 

Mısır Seyahati İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Mısır’a gerçekleştirecek olduğunuz seyahatin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Seyahat etme amacına uygun olan vize türüne dair gerekli evrakları uzmanlarımız sizler için listeleyecek ve sizlere bildireceklerdir. Belirtilen evrakları tamamlayıp Çanakkale şubemize iletmeniz başvuru işlemlerini sizin adınıza prosedüre uygun ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmemiz için yeterli olacaktır. 

Evraklarınızı kurumumuza teslim etmeniz halinde uzman ekibimiz gerekli evrakları vize başvurusuna hazır olacak şekilde düzenler. Vize başvuru evrakları ile ilgili herhangi bir eksiklik gözlemlenmesi halinde kurumumuz sizinle iletişime geçerek eksiksiz bir başvuru yapmanızı sağlar. Vize başvuru işlemleriniz sona erdiğinde pasaportunuz kurumumuz tarafından teslim alınır ve şahsınıza iletilir. Mısır vizesi başvuru işlemlerini Çanakkale Mısır Vize Merkezi şubemiz ile en doğru şekilde gerçekleştirmek için +90 (850) 241 12 19 telefon numarası ve canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden bizimle kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Vize Ücretleri - Çanakkale

Mısır vize ücretleri seyahat süresine, vize türüne ve giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir. Seyahat amacına uygun olan vize ücret detaylarına kurumumuz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize ücretini ödemeniz halinde sahip olacağınız ücret dekontu diğer gerekli evraklarınız arasında yer almasıyla birlikte Mısır vize başvuru işlemleriniz yapılmaktadır. Mısır vize başvurunuzun herhangi bir sebep ile olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti şahsınıza iade edilmemektedir. Mısır Arap Cumhuriyeti son belirlenen 2023 yılına ait vize ücret detaylarına ulaşmak için canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerini kullanarak Mısır Vize Çanakkale şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Mısır Vize Başvurularının Sonuçlanma Süresi - Çanakkale

Mısır Vize başvurusunu seyahat tarihinin 3 ay öncesinden yapabilirsiniz. Herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına olabildiğince erken bir tarihte başvuru işlemlerinizi tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz. Mısır vize başvurularında 18 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük vatandaşlarımızın vize değerlendirme işlemleri daha kısa sürmektedir. 45 yaş üstü başvuru sahiplerine ait vize sonuçlanma süreci ortalama 3 iş günü olarak belirtilmektedir. 18-45 yaş arası vatandaşların Mısır Vize başvuruları için değerlendirme işlemleri birkaç ay sürebilir. Bu süre zarfında pasaport başvuru sahibine iletilir ve değerlendirme işlemi sona erdiğinde vize basımı için 3 günlüğüne tekrar teslim alınır. Vize başvurularının resmi tatile denk gelmesi, konsolosluğun yoğun olması ya da başvuru sırasında eksik evrak teslim edilmesi gibi durumlar sonuçlanma süresinin değişiklik göstermesine neden olabilir. 

Mısır Seyahati Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler - Çanakkale

Mısır Arap Cumhuriyetine sınırlarına seyahat edebilmek için vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış bir pasaport ile vize işlemleri ve Mısır ülkesine giriş-çıkış anlarında sorun yaşayabilirsiniz. 

Vize başvurunuz öncesinde pasaportunuz içerisinde en az 2 boş sayfa olduğuna ve pasaportunuza ait geçerlilik süresinin talep edilen vize bitiş tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olduğuna emin olmanız oldukça önemlidir. 

Mısır Büyükelçiliği ve Konsolosluğunun vize başvurularını reddetme nedenlerini açıklama zorunluluğu bulunmadığını hatırlatmak isteriz.

Vize başvurunuz sırasında eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Şahsınızdan ek evrak talep edilmesi halinde başvuru sonuçlanma süreniz uzayabilir ya da eksik evrak teslim etme nedeniyle vize reddi alabilirsiniz. 

Mısır vize ücretleri vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre değişiklik gösterebilir bu nedenle seyahatinize uygun vize ücret detayına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. 

Mısır Vize Reddi - Çanakkale

Mısır ülkesine seyahat etme amacıyla yapmış olduğunuz vize başvurusu herhangi bir gerekçe belirtilmeden olumsuz olarak sonuçlanabilir. Büyükelçiliklerin ve konsoloslukların vize reddetme nedenlerini açıklama zorunlulukları yoktur. Fakat Mısır vize başvurunuz reddedilir ve nedeni şahsınıza açıklanır ise bunu ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz sırasında herhangi bir olumsuz sonuç ile karşılaşmamak adına eksik evrak teslim etmemeye özen göstermeniz gerekmektedir. Mısır vize başvuru işlemlerinizi prosedüre en uygun şekilde gerçekleştirmeniz seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına oldukça önemlidir. 

Sayın ziyaretçimiz, Çanakkale Mısır Vize Merkezi şubesi olarak Mısır Arap Cumhuriyeti vize başvurusuna dair gerekli bilgileri ve başvuru sürecini anlatmış olduğumuz sayfamızı okudunuz. Çanakkale şubemiz ile iletişime geçerek Mısır vize başvurunuzu en doğru ve hızlı şekilde yapabiliyor olduğunuzu hatırlatırız. Bizimle iletişime geçmek için ofislerimizi arayabilir ve canakkale@vizemerkezi.com e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Mısır Vizesi Çanakkale

Vize Merkezi Personel

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Mısır vizesi Çanakkale P. Güçlü 19/06/20, 10:06
Merhaba, Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde öğrenciyim. Okul arkadaşım Mısır’lı, yaz tatilinde arkadaşımın yanına tatile gitmek istiyorum. Turistik vize mi almam gerekiyor yoksa arkadaşım davetiye göndermeli mi? Çanakkale’de oturduğundan dolayı Mısır vizesi Çanakkale ’den başvuru yapılabilir mi? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle