Bursa

Telefon

+902243222309

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Mısır Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Mısır Vize Merkezi Bursa sayfamıza hoşgeldiniz

Mısır vizenizi en kolay yoldan Bursa’dan alabilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. Sayfamızdan Mısır vizenizi Bursa’dan alabilmek için gerekli evrakları, koşulları ve güncel ücret bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Mısır Vizesi Bursa Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Mısır vizesi Bursa başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evraklarla yapın. Mısır vize talep edenler seyahat amacını netleştirdikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde evraklara dair ön bilgilendirmeye ulaşabileceklerdir. Mısır vize başvuru formuna Form ve Dilekçe başlığı altında bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat! Mısır vize başvurunuzun kabul edilmesi için vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve tamamlayamadığınız evraklarınız varsa yerlerine alternatif olarak hangi evrakların geçerli olabileceği bilgisine temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Bursa Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Mısır Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından dosyanıza yeni evrak eklemeniz talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Mısır Vizesi Bursa Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mısır vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin. Mısır vize işlemlerinde seyahatinizden en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Mısır vizesinin çıkış süresi 15-20 günü bulabildiğinden seyahatinizden en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bursa Vize Merkezi olarak Mısır vizesine başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve sezona bağlı yoğunluğu dikkate alarak başvuru yapmalarını öneriyoruz.

Mısır vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız. Mısır vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı- turistik, ticari, özel ziyaret- net olarak belirleyin ve durumunuza uygun (SGK’lı çalışan, şirket sahibi, emekli, öğrenci vb.) evraklarla başvuruda bulunmanız gerekecektir. Mısır’a iş amaçlı, fuar veya konferans katılımı amaçlı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Mısır ticari vizesine başvuru yapın ve vize türüne uygun evrakları hazırlayın. Mısır aile veya arkadaşınızdan gelen bir davetiye ile gidecekseniz Mısır aile ve arkadaş ziyareti vize kategorisine, ülkeye sadece turistik gezi amaçlı seyahat edecekseniz Mısır turistik vizesine başvurmanız gerekecektir. Mısır vize başvuru formunda turistik seyahat amacı belirterek Mısır’da ticari faaliyette bulunamazsınız.

Bursa Vize merkezi başvuru evraklarınızın Mısır Konsolosluğunun gereklerine uygun şekilde hazırlanması için size destek vermektedir. Bilgi e-mail’mizi dikkatle inceleyerek evrak detayları ile ilgili bilgilere temsilcimizi arayarak ya da Mısır vize merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Mısır vize başvuruları için teslim edeceğiniz evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz açık ve net olmalıdır. Mısır Konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarih diğer vize evraklarınızda belirttiğiniz tarihler uyumlu olsun. Mısır Konsolosluğu vizenizi belirttiğinizi seyahat tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak bu şekilde olsa dahi vizeniz dilekçenizde yer alan seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında Vize sonucuna ve çıkış süresine karar veren kurum Mısır Konsolosluğudur ve bazı durumlarda vizenizin seyahat tarihinize yetişmeyebileceğini göz önünde bulundurarak Mısır vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Rezervasyon yaptırmanız ve bu belgeleri temsilcilerimizle paylaşabilirsiniz.

İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep edebilirler. Bununla ilgili bilgilendirmeyi ilgili makamdan aldıktan sonra gerekiyorsa rezervasyonlarınız için ödeme yapabilirsiniz. Başvuru İşleminiz devam ederken Mısır Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Mısır vizesine Bursa’dan başvuru yapmış ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri telefon veya mail yoluyla sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen böyle durumları Bursa Vize merkezi temsilcilerinizle paylaşmayı unutmayınız. Mısır Konsolosluğu görevlileri vize başvuru sahiplerinin ibraz ettiği bilgileri teyit etmeye ihtiyaç duyabilir. Böyle istisnai durumlar olup Mısır Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilinde olup görüşmeye şahsen gitmeniz gerekecektir. Mısır vize başvurularında normal şartlarda parmak izi alma (biyotmetirk data) ve mülakat uygulaması yoktur ancak istisnai durumlarda Mısır Konsolosluğu vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Mısır Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Bursa’dan yapacağınız Mısır vize başvurularınız 15 ila 20 iş günü arasında değişebilen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamaktadır ve normal şartlarda ön görülen bir süredir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan yabancı pasaport sahiplerinin başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Bursa Vize Merkezine Hangi İllerden Başvuru Yapılabilir?

Bursa Vize Merkezi Mısır vize başvurularında Türkiye çapında işlem yapmaktadır. Bursa ve civarındaki illerde ikamet edenler Mısır vize işlemlerini Bursa Vize Merkezi ile hızla gerçekleştirebilirler.

Mısır Vizesi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp