Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 87

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Mısır Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Ankara Mısır Vize Merkezi sayfamıza hoş geldiniz

Mısır vizenizi Ankara’dan kolayca alabilmek için lütfen aşağıdaki bilgileri dikkatli şekilde okuyunuz ve hızla başvuru yapmak için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizden Ankara Vize Merkezi ile iletişime geçiniz. Ankara’da Mısır vize işlemi yapmak için gerekli şartları sayfamızda görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak için Ankara Vize merkezi Mısır çağrı merkezini arayabilir veya ankara@vizemerkezi.com adresine öneri ve sorularınızı yazabilirsiniz.

Mısır Vizesi Ankara’dan Nasıl Alınır?

  1. Adım: Mısır Ankara Vize departmanımızı arayarak bilgi mail’i talep edin.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirtilen gerekli evrak listesine göre evraklarınızı hazırlayın.
  3. Adım: Ankara Vize Merkezine hazırladığınız gerekli evrakları eksiksiz şekilde ulaştırın.
  4. Adım: Ankara Vize Merkezi temsilcimizi sizin adınıza Mısır vize başvurunuz yapacak ve gerekli bilgilendirmeyi size yapacaklardır.
  5. Adım: Mısır vizesi açıklandıktan hemen sonra pasaportunuzu şubemizden teslim alabilir ya da kargo ile adresinize gönderimini talep edebilirsiniz.

Mısır Vizesi Ankara Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Mısır vizesi Ankara başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki veya çalışmıyorsanız sosyal durumunuza uygun evraklarla yapmanız gerekmektedir. Vize Merkezi Mısır web sitemizin Vize İşlemleri bölümünden gereken dokümanlar hakkında ön bilgilendirmeye ulaşabileceksiniz. Form ve Dilekçe başlığı altında şirket yazınızın nasıl olması gerektiğine ulaşabilir ve Mısır vize başvuru formunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Lütfen dikkat! Mısır vize müracaatınızın kabul edilmesi için vize başvuru prosedürünü eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gereklidir. Mısır vizesi için gerekli evraklarınız eksiksiz ibraz edilmeli, tamamlayamadığınız evraklarınızın yerine alternatif hangi dokümanların geçerli olabileceği bilgisini Ankara Vize Merkezi temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz.

Bu evraklara ek olarak Ankara Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Mısır Büyükelçiliği vize bölümü tarafından dosyanıza yeni evraklar eklemeniz talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların vize başvuru dosyanıza eklenmesi gerekmektedir.

Mısır Vize Başvurularınızda Ankara Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Mısır vizesine Ankara’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler randevu almadan aşağıdaki mesai saatleri içinde şubemizi ziyaret edebilirler.
Pazartesi, Cuma: 08.30 / 19.00 saatleri arasında,
Cumartesi günü 08.30 / 14.00 saatleri arasında
Mısır vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu yoktur.

Mısır Vizesine Ankara’dan Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mısır vize işlemlerine seyahatinizden 3 ay öncesinden başlatabilirsiniz. Mısır vizesinin çıkış süresi 15-20 günü bulabildiğinden seyahatinize en az 1 ay kala başvuru yapmanız vize çıkış süresi ile seyahat tarihlerinin çakışmasını önleyecektir. Ankara Vize Merkezi olarak Mısır vizesine başvuru yapacak kişilere Ankara Büyükelçiliği tatil günlerini Büyükelçiliğin yoğunluğunu dikkate alarak işlemlerini yapmalıdırlar

Mısır vize başvurunuzda seyahat amacınıza belirleyin ve uygun vize türüne başvuru yapın
Mısır’a aile veya arkadaş ziyareti için gidiyorsanız Mısır aile ve arkadaş ziyareti vize türüne;
1-Mısır’a turistik amaçlı gezi bağlamında gidiyorsanız Mısır turistik vizesine;
2-Mısır’a ticari faaliyette bulunmak üzere fuar katılımı, iş toplantısı veya müşteri ziyareti gibi amaçlarla gidiyorsanız Mısır ticari vize türüne başvuruda bulunmanız ve seyahat amacınızın dışında hareket etmemeniz gerekmektedir.

Mısır Vize Başvuru evraklarınız ve seyahat tarihleriniz açık ve net olmalıdır.

Mısır vize başvurusunda Ankara Vize Merkezine teslim etmeniz beklenen evraklarda belirtilen seyahat tarihinizin açık ve net olması gerekir. Mısır Büyükelçiliği vize bölümüne hitaben yazılan vize dilekçesindeki tarihler, hazırlamanı gereken diğer vize evraklarınızda yer alan tarihlerle uyumlu olmalıdır. Mısır Büyükelçiliği vizenizi seyahat tarihten itibaren geçerli olacak şekilde pasaportunuza işler ama bununla birlikte vize müracaatınız seyahat tarihinizden önce de belli olabilir. Yine de her koşulda vizeniz başvuru formu ve dilekçede belirtilen tarihten itibaren geçerli olacaktır.

Ankara Vize merkezi başvuru evraklarınızın Mısır Büyükelçiliğinin vize kriterlerine uygun şekilde hazırlanması için size destek verir.

Mısır seyahatinde Hotel ve uçak bileti rezervasyonları hakkında

Mısır Büyükelçiliği Ankara’dan yapılan vize başvurularında vize süresine ve sonucuna karar veren tek kurum olduğu unutulmamalıdır. Büyükelçiliğin yoğunluğu gibi bazı istisnai durumlarda Mısır vizenizin çıkışının seyahat tarihinize yetişmeyebileceğini dikkate alarak Mısır vizesine satın alınmış otel rezervasyonu ve uçak bileti ile başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Rezervasyon yaptırmanız ve bu belgeleri temsilcilerimizle paylamanız başvurunuz açısında daha sağlıklı olacaktır.
Büyükelçilik vize bölümü görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep ettiklerinde biletlerinizi alabilir ve durum hakkında Ankara Vize Merkezi temsilcimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

Mısır Büyükelçiliği tarafından mülakata çağrılabilirsiniz

Mısır vizesine Ankara’dan başvuru yapmış ve işleminiz devam ederken Büyükelçilik görevlileri sizi telefon ya da e-mail ile bilgilendirerek mülakata çağrısında bulunabilirler. Vizenin akıbetini etkileyebilecek böyle durumlarda Vize merkezi Ankara temsilcimizi lütfen bilgilendiriniz.

Mısır Büyükelçiliği başvuru sahibinin sunduğu bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizin çalışma alanı dışındadır ve Büyükelçilik görevlilerinin yetki alanındadır.
Mısır vize başvurularında parmak izi (biyometrik bilgi) alma ve mülakat uygulaması mevcut değildir ancak istisnai durumlarda Mısır Ankara Büyükelçiliği vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Ankara Mısır Vize işlemleri

Ankara’dan yapacağınız Mısır vize başvurularınız yaklaşık 15-20 iş gününü içeren süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesin olmamakla birlikte normal koşullardaki tam bir başvuru yapıldığındaki ön görülen süredir. T.C. vatandaşı olmayan ancak oturum izni bulunan yabancı pasaport sahiplerinin vize başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya, Yozgat, Çorum, Kayseri, Nevşehir Niğde, Sivas, Tokat, Amasya, Eskişehir illerinde ikamet edenlerin Mısır vize işlemlerini Ankara Vize Merkezine yapmaları zaman kazanmalarını sağlayacaktır. Ankara Vize Merkezi Mısır vize işlemlerinde bölge ayrımı gözetmeden çalışmaktadır.

Mısır Vizesi Ankara

Vize Merkezi Personel

Mısır ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Mısır vizesi Ankara H. Soylu 09/05/20, 22:36
Merhaba, Mısır’a gitmek istiyorum. Trabzon’da ikamet ediyorum. Mısır vizesi Ankara’dan mı başvuru yapmam gerekiyor? 35 yaşındayım vizenin çıkma süresi çok mu uzun sürer? Mısır vizesi için ne evrak hazırlamam gerekli? Ankara’ya şahsen gitmek zorunda mıyım? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6105