Mısır vize reddi

B. Altındağ 22/04/20, 14:38
Merhaba, Mısır vizesi için başvuruda bulunduk. Yaklaşık 4 ay beklememize rağmen vizemiz ret oldu. Mısır vizenin bu kadar uzun sürmesi normal midir? Mısır vize reddi aldıktan sonra itiraz edebilir miyiz? Tekrar Mısır vize başvurunda bulunabilir miyiz? Teşekkür ederiz.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba,

Vize reddi, Mısır Konsolosluğunun değerlenmesinde olup, bazı durumlarda vize başvurunuzu olumsuz olarak sonuçlandırabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için acentemizden profesyonel yardım almanızı rica ederiz. 

Mısır Konsolosluğu, 18 – 45 yaş arasında olan kişilerin başvurularını 45 – 60 iş gününde sonuçlandırmaktadır. 18 yaşından küçük ve 45 yaşından büyük kişilerin başvuruları müracaattan sonra 3 iş gününde sonuçlandırmaktadır. Bu süre Mısır konsolosluğunun ve Mısır Büyükelçiliğinin yoğunluğuna göre uzayabilir. Bu süreleri dikkate alarak 18 – 45 yaş arasında bulunan kişilerin, seyahat tarihlerine göre en az 90 gün önce vize başvurunda bulunmaları gereklidir.  

Mısır vize ret nedenleri arasında; 

  • Mısır Konsolosluğu veya Mısır Büyükelçiliği tarafından istenilen şartlar yerine getirilmediği, 
  • Vize başvuru formunun yanlış veya eksik doldurulması,
  • Eksik veya sahte evrak ile başvuru yapılması, 
  • Seyahat amacının kanıtlanamaması, 
  • Pasaport süresinin yeterli olmaması
  • Daha önce Mısır’da veya başka ülkelerden sınır dışı edilmesi,
  • Seyahat bitiminden sonra ülkeden ayrılacağına dair belgenin sunulmaması,
  • Mısır’da bulunulduğu süre içinde, kamu düzeni açısından tehlike oluşturması,

Vizeniz ret edildiğinde size verilen ret mektubunu dikkatli incelemeniz gerekiyor. Ret nedenleri açıklayıcı olarak ret mektubunda yazmaktadır. Ret mektubunda, ret nedeni olarak yanlış ve eksik belge olarak belirtilmiş ise, belgeleri yeniden düzenleyerek tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. 

Pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 1 yıl olması gereklidir. Pasaportunuzun lekeli, yıpranmamış ve en az 2 boş sayfasının olması gerekiyor. 

Mısır vize işlemlerinde, tüm evraklarınız tam ve hatasız olarak hazırlanıp başvurusu yapılmış olsa bile Mısır Konsolosluğu veya Mısır Büyükelçiliği vize başvurunuzu reddedebilir. Ret mektubu olmadan sadece sözlü olarak ret nedenini bildirebilirler.

Mısır vize reddi ile ilgili detayları ve yeniden vizenizin olumsuz sonuçlanmaması için 0212 970 05 87 numaralı telefonumuzdan müşteri temsilcimiz ile görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımla

Dilek Gürkan

mısır vize reddi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 44941
Telefon
x