Mısır vizesi başvurusu

C. Yalnız 22/04/20, 16:27
Merhaba, Mısır’a ilk defa seyahat edeceğim. Mısır vize başvurusu yapmak için istenilen evraklar nelerdir? Mısır vizesi başvurusu yaparken nelere dikkat etmeliyim prosedürler nedir bilmiyoruz? Yardımcı olabilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, 

Mısır’a turistik, ticari, eğitim, aile ve arkadaş ziyaretinde bulunacak umuma mahsus (bordo) pasaportu bulunan Türk vatandaşları, Mısır Büyükelçiliğine veya Mısır Başkonsolosluğuna, vize başvurusu yapmak zorundadır. Tük vatandaşlarının Hizmet (gri), Yeşil (hususi), Diplomatik (kırmızı) pasaportları var ise, Mısır’a vize almadan giriş yapabilirler. Mısır’da 90 günü aşmadan kalabilirler.

Mısır’a başvuru yapmak isteyen 18 – 45 yaş arasında bulunan Türk vatandaşlarının vize onayları 45 – 60 iş gününde gelmektedir. 18 yaşının altında olan ve 45 yaşının üzerinde olan Türk vatandaşlarının Mısır vize başvurusu 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu işlemler resmi tatiller ve konsoloslukların yoğunluğuna göre uzamaktadır. Mısır’a vize başvurusu işlemlerinizde sıkıntı yaşamamanız için, başvurunuzu seyahatinizden en az 90 gün önce yapmanız gereklidir.  

Vize başvurusu evrakları, Mısır’a yapacağınız seyahatin türüne (turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti, eğitim) ve ülkeye seyahatlere göre (tek girişli – çok girişli) değişmektedir. Bu nedenle seyahat amacınıza göre evraklarınızı hazırlayarak başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Seyahatinize göre size uygun olan vize türünün belirlenmesi için acentemiz ile iletişime geçerek vize uzmanımızdan detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Mısır vize başvuru öncesinde evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gereklidir. Mısır’a vize başvurusu işlemlerinde, doldurulması gereken forma yazılan bilgilerin net ve eksiksiz olması gereklidir. Formda bulunan bilgiler ile Mısır başvurusu için hazırlanan evraklardaki bilgilerin aynı olması gereklidir. Bilgiler farklı, hatalı ve tutarsız ise Mısır Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul etmez veya vizenizi olumsuz sonuçlandırabilir. 

Vize başvurusu yapılırken, başvuru sahiplerinin Mısır Konsolosluğuna şahsen gelmelerine gerek yoktur. Acentemiz sizin için Mısır Konsolosluğuna başvuru yapabilir ve vizenizin onayı geldiğinde pasaportunuzu konsolosluktan teslim alabilir. Konsolosluklar bazı durumlarda kişileri şahsen görüşmeye çağırabilirler ve ek belge talebinde bulunabilirler.  

Mısır vizesi başvurusu için gereken evrak listesini ve detayları 0212 970 05 87 numaralı telefondan müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla
Dilek Gürkan

mısır vizesi başvurusu

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 44952
Telefon
x