Belçika Hakkında Sorular & Yorumlar

Belçika ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Soru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
D. K 05/02/17, 16:54
Merhaba,
Ben Eylul ayindan beri Belcika'da calisiyorum ve burda yasiyorum. Vatandas degilim, calizma vizesiyle burdayim 1 seneligine. Ozel bir sirkette yoneticiyim. Annem beni ziyaret etmek icin vizeye basvuracak. Davetiye mektubunun belediyeden onaylanmasi gerekli mi yoksa bu sadece vatandaslar icin gerekli bir adim mi? Daha once de Belcika'da gorevli olarak kaldigimda annem beni ziyarete gelmisti ve davetiye mektubuna herhangi bir yerden onay almam gerekmemisti, bu nedenle soruyorum. Tesekkurler.
Cevabı Görüntüle
Ç. Uluman 30/01/17, 16:35
Merhaba Erasmus için Belçikaya gideceğim. Hacettepe Üniversitesi öğrencisiyim, vize için başvuruda bulundum. Bugün bir hafta oldu fakat cumartesi günü için uçak biletimi aldım eksik evrağım yok, değerlendirme aşamasında olduğunu söyledi vfs. Süreci hızlandırmak için ne yapabilirim,6 şubatta eğitimim başlıyor 4 şubatta biletim var. 4 şubatta biletim yanarsa bir daha gidemiyorum.
Cevabı Görüntüle
C. G. 26/11/18, 10:49
Sayın yetkili,
Belçika'da yaşayan torunlarım beni yanlarına çağırıyorlar, daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Emekliyim, vize nasıl alınır, vize reddi yaşamamak için ne yapmalıyım?
Cevabı Görüntüle
B. G. 21/11/18, 17:56
Merhaba,
Antalya'da lise öğrencisiyim, okul takımı adına Belçika Gent'te yapılacak bir spor müsabakasına katılmaya gideceğim. Hangi vizeye başvurmalı ve hangi belgeleri nasıl hazırlamalıyım?
Cevabı Görüntüle
S. K. 21/11/18, 14:11
Merhaba,
Benim abim Belçika vatandaşı, annem için sürekli oturum iznine başvurabilir miyiz? Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
s. b. 20/11/18, 11:35
Devlet memuruyum yeşil pasaportum var ve Belçika'ya aile ziyareti yapmak istiyorum. Vize gerekli mi nereye başvurmalıyım?
Cevabı Görüntüle
B. D. 13/11/18, 00:55
Belcika'da bir şirketten staj kabulu aldim. Elimde okulum ve şirket imzalı kabul formu var. Bordo pasaportum var sanırım Schengen vizesi almam gerekiyor.Staj 20 gun sürecek. Başka ne tür belgelere ihtiyacım var?
Cevabı Görüntüle
K. Akbıyık 07/11/18, 17:03
Merhaba,

Belçika'da tır şoförü olarak çalışma vizesi almak istiyorum. Şirket tarafından B kart gönderildi, bunun dışında şirketten istemem gereken başka evrak var mıdır?

Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
M. E. I. 07/11/18, 12:40
Iyi gunler,
Bizim tek kizimiz 2012 senesinde bir Belcika’li ile evlenerek Brüksel’e yerlesti. 2016 senesinde ilk cocuklari dunyaya geldiginde, onlara daha yakin olmak ve destek olabilmek icin biz de Bruksel’de bir daıre aldık ve sık sık normal Schengen vizesi ile gidip gelmeye başladik. Fakat başka Avrupa ülkelerine de turistik seyahatler yapmamız ve kızımızın ikinci bebeğine hamile olması sebebiyle daha çok desteğimize ihtiyaç duyması sebebiyle uzun süreli D vizesi konusunu araştırırken Brüksel’deki bir Belçikalı avukat bunun mümkün olduğunu belirtti ve birçok döküman hazırlığı için bizi yönlendirdi. Tüm bu evrakları hazırladık. Ancak randevu için sitenize baktığımızda nereden başvuracağımız konusunda kafamız karıştı. Yardımınızı rica ediyoruz. Saygılar.
Cevabı Görüntüle
AHMET 05/11/18, 16:27
MERHABA ;
İLK DEFA İHRACAT YAPACAK OLAN FİRMANIN YURT DIŞINDA ÜRÜNLERİNİN SATIŞ GÖRÜŞMELERİNİ YAPMAK İÇİN BELÇİKA VİZESİ ALMAK İSTİYORUM. YURTDIŞINA İLK DEFA ÇIKIŞ YAPACAĞIM. BELÇİKALI BİR ŞİRKET İŞ GÖRÜŞMESİ İÇİN DAVETİYE GÖNDERİYOR. VİZE İÇİN NASIL YOL İZLEMEM GEREKİYOR?
İYİ ÇALIŞMALAR.
Cevabı Görüntüle
O. Köserecep 31/10/18, 17:26
Benim 1999 yılında Belçika'da kurmuş olduğum Sera Food SA şirketim var. Bu şirketimde çalıştıracak insan işe almak için , orada Profesyonel Kart adı altında çalışma iznim olması gerekiyormuş. Belçika'daki yetkililer bu kartı konsolusluğa başvurarak alabileceğimiz söyledi. Bu konuda bana acil yardımcı olabilir misiniz acaba?

Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
D. Güler 27/10/18, 05:12
Türkiye'den Meksika'ya Belçika aktarmalı uçuşum için, 24 saati geçmemek ve havalimanında transit bölgeden çıkmamak şartı ile Belçika'da transit vize ihtiyacım var mı ?
Cevabı Görüntüle
H. E. 20/10/18, 15:21
İyigünler,
Dominik Cumhuriyeti’nde yaşayan bir Türk vatandaşıyım. Şu anda tatil için Türkiye’deyim. Önümüzdeki 2 hafta içinde Belçika üzeri transit Dominik Cumhuriyetine geri döneceğim. Transit vize prosedürü nedir ? Ne kadar zamanda çıkar. Ya da Belçika üzeri uçuşlarda vizeye ihtiyacım var mı ?
Şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
S. K. 06/10/18, 13:09
Merhaba,
Akademik bir çalışma için 5 hafta boyunca yurt dışında olacağım; bunun 2 haftası Belçika'daki bir üniversitede, 3 haftası ise Norveç'teki bir üniversitede olacak (doktoramı yeni bitirdim ve şu anda Türkiye'deki herhangi bir kurum ile bağlantım yok).

Böyle bir durumda hangi vize çeşidine başvurmalıyım? Ne tür bir prosedür takip etmeliyim?

Cevabı Görüntüle
S. 03/10/18, 16:12
Merhaba
Belçika'da yasayan nisanlim ile yilbasinda nikah yaparak evlenecegiz aile birlesim vizesi hakkinda bilgi rica ediyorum ne kadar zamanda cikar ve bana maliyeti ne olur?
Telefon